Ako rýchlo doplniť céčko bez liekov? Acerola ho má na rozdávanie

Ako rýchlo doplniť céčko bez liekov? Acerola ho má na rozdávanie

Počuli ste už niekedy slovné spojenie barbadoská čerešňa? Možno ste sa s týmto pomenovaním stretli v krížovke, kde sa vás pýtali na iný názov pre acerolu. Akokoľvek ste sa už k tomuto bobuľovitému ovociu dostali, určite si ho zapamätajte, pretože jeho účinky uznávajú prírodní liečitelia a samoliečitelia po celom svete. Niet sa čomu čudovať, veď vo svojom portfóliu má bohatý zástup zdravotných nepríjemností a chorôb, s ktorými si hravo acerola dokáže poradiť. Acerola je v skutočnosti strom z trópov či subtrópov, ktorý plodí malé červené bobuľky. A ako vlastne chutí? Barbadoská čerešňa sa nenazýva čerešňou nadarmo. Má sladko-kyslú chuť, pripomínajúcu obľúbené májovky so stopami limetky.

Zaujme ťa: Hayova diéta: Naozaj ti dopomôže k štíhlej postave?!

ako vyzerá acerola

Zdroj: Shutterstock®

Céčko na rozdávanie ​

Ani citrón, ani pomaranč nie je ovocie, ktoré sa môže pochváliť najvyšším obsahom vitamínu C spomedzi všetkých plodov. Je to práve zrelá barbadoská čerešňa, ktorá sa v tomto odvetví chváli titulom "naj" alebo sa oň bije s bobuľami camu camu. Vitamínu C má teda acerola naozaj na rozdávanie, v porovnaní s pomarančom ho obsahuje tak tridsaťkrát viac. Takže, ak trpíte deficitom céčka, postačí vám niekoľko bobúľ denne a ste zasa na tej správnej ceste. Vitamín C ide ruka v ruke s dobrou imunitou, ktorú potrebujeme naozaj všetci a priamo súvisí aj s podporou tvorby kolagénu, takže acerola zaručí aj krajšiu, zdravšiu a mladšiu pleť.

Nahradí aj mrkvu ​

Acerola sa môže, okrem vysokého obsahu vitamínu C, pochváliť aj vysokým obsahom vitamínu A, ktorý ako dobre vieme, pozitívne pôsobí na zrak. V jednej malej bobuli sa ho nachádza toľko ako v celej veľkej mrkve. Okrem lepšieho zraku môže pravidelná konzumácia aceroly pôsobiť ako prevencia proti sivému zákalu a krvácaniu sieťovky.

prírodný liek na sivý zákal

Zdroj: Shutterstock®

Antokyány na pomoc ​

Antokyány sú typ flavonoidov, ktoré majú významné antioxidačné účinky. Spoznáme ich tak, že ovocie či zelenina majú sýte červené, fialové či modré pigmenty, napríklad ako baklažán či granátové jablko a práve pre ich obsah je acerola výnimočná. Tieto antioxidanty sú významnými bojovníkmi proti rakovine, najmä tej pľúcnej, no rolu zastávajú aj v otázke zápalov v tele, na ktoré pôsobia eliminujúco. Protizápalový efekt pôsobí na mnohé zdravotné problémy - od neurologických, cez tráviace ťažkosti, až po problémy s krvným obehom.

Inšpiruj sa: Cvičenie antigravity: Doslova odľahčí telo aj myseľ. Ako na to?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Ľubica Šťastná 17.11.18 07:52

ĽŠ
karma
100.00

Ešte som sa s ňou nestretla iba z počutia; ďakujem za článok!

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 17.11.18 10:11

AK
karma
100.00

viem len z počutia že takéto ovocie existuje

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 17.11.18 18:26

AS
karma
108.00

acerolu poznám už dlhé roky aj užívam

  • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 23.09.21 14:43

JK
karma
100.00

Ešte som sa z týmto ovocím nestretol

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní