Fajčiarov často sprevádza kašeľ. Vieme, čo im môže pomôcť

Fajčiarov často sprevádza kašeľ. Vieme, čo im môže pomôcť

Ste fajčiarom alebo ho máte v rodine? Fajčenie sa spočiatku stáva zlozvykom, na ktorý si s pribúdajúcimi cigaretami zvykáme, až prerastie do závislosti, ktorú nevieme ovládať.

Vďačíme za to najmä nikotínu, ktorý sa v cigaretách nachádza. Najlepším riešením je preto s fajčením ani nezačínať.

Samozrejme, v prípade, že fajčiť začnete, je ťažké prestať. Nie je to však nemožné, no vyžaduje si to veľkú dávku sebazaprenia. Podľa štatistík sa život fajčiara skracuje približne o 16 rokov, na rozdiel od tých, čo nefajčia. Vedeli ste napríklad o tom, že celkovo na svete fajčí zhruba 1,3 miliardy ľudí a 3,5 až 4 milióny ľudí zomierajú každý rok na ochorenia, ktoré majú súvis s fajčením?

Odporúčame prečítať: 5 zásad, ako správne podporiť imunitu v zimnom období?

fajcenie

Zdroj: Shutterstock®

Fajčenie so sebou prináša množstvo nevýhod. Jednou z nich je aj každodenný spoločník fajčiarov, ktorý je známy ako ,,fajčiarsky kašeľ“. Môže byť naozaj nepríjemný a iba ťažko sa ho zbavíte. Vaša imunita je fajčením oslabená, náchylná na infekcie dýchacích ciest a aj prípadné prechladnutia znášajú fajčiari oveľa horšie, než nefajčiari.

Častý a hlienovitý kašeľ, ktorý zadúša, ,,piskľavé“ dýchanie či dýchavičnosť pri malej námahe...všetky tieto spomenuté príznaky by vám mali napovedať, že je najvyšší čas navštíviť pľúcneho lekára, a to dovtedy, pokým na to nie je neskoro. Svoje zdravie si treba vážiť a je potrebné ,,počúvať“ svoje telo vtedy, keď ,,volá“ o pomoc.  


Odporúčame prečítať: Prečo detoxikovať a ako zbaviť telo prebytočnej vody?

fajcenie

Zdroj: Shutterstock®

Dočasnou a rýchlou pomocou pre ľudí, ktorí bojujú s fajčiarskym kašľom, sa môže stať Sirup pre fajčiarov od Dr. Theissa. Vďaka obsahu cenných látok, ako je napríklad medovka, rumanček či lišajník islandský upokojuje fajčením podráždené hrdlo, ktoré môže navyše nepríjemne škriabať. Sirup pre fajčiarov tak prináša hrdlu a dýchacím cestám úľavu a prvú pomoc.

Viac informácií na: www.natuprodukt.sk

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com, www.naturprodukt.sk

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 28.02.16 07:37

SK
karma
114.00

-fajcenie je problemom hadam kazdej vekovej skupiny. Asi im je jedno,co fajcenie so sebou prinasa,neriesia to. V lepsom pripade pri dlhorocnych fajciaroch sa objavi neprijemny kazdodenny kasel. Je fajn,ze sa na trhu objavil takyto specialn sirup,ktory im pomoze.O co jednoduchsie by bolo,keby sa nefajcilo.Nastastie,tento zlozvyk doma riesit nemusime.

  • 0
Odpovedať

Júlia Dominová 29.02.16 17:16

JD
karma
-1.00

Prestať fajčiť úplne a je to vyriešené! :)

  • 1
Odpovedať

Mária Zámečníková 01.03.16 13:01

MZ
karma
-1.00

Ešteže u nás takéto problémy nikto nemá... Najlepšie je jednoznačne prestať s fajčením.. o pár týždňov uvidí sám tie výsledky..

  • 0
Odpovedať

Anna Kralovičová 03.03.16 00:26

AK
karma
64.00

Tento problém poznám veľmi dobre, nie ja nefajčím, ale moja švagriná. Je mi to veľmi nepríjemné, keď ju to akurát chytí a začne kašľať. Najlepšie je s fajčením skončiť a mať pokoj a čisté a hlavne zdravé pľúca.

  • 0
Odpovedať

Anna Kristova 11.12.16 19:41

AK
karma
100.00

cigarety by nemali vyrábať

  • 2
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní