Keď farby liečia – aká je sila oranžovej farby?

Keď farby liečia – aká je sila oranžovej farby?
 • 23.12.2012
 • Aďa Knies

Verili by ste, že práve oranžová spôsobuje šťastie? Pomyslieť si môžeme na misku plnú pomarančov alebo mandarínok, ktoré sú na Vianoce také obľúbené. Alebo na krásny oranžový západ slnka. Nie každý má rád túto farbu. Spolu s nami nazrite do sveta, tentokrát cez oranžové okuliare. Oranžová je výborným spoločníkom pre veselé povahy. Znižuje pocit depresie a negativity!

Základné fakty o oranžovej

Oranžová je spojená s orgánmi, akými sú slezina, močové cesty a obličky. Ovplyvňuje tiež krvný obeh a látkovú výmenu v našom tele. Vážite si samú seba? Tak potom je oranžová liekom. Je to farba plná energie, optimizmu, kreativity a hlavne šťastia. Zlepšuje imunitný systém. Skombinujte ju s modrou alebo zelenou a docielite dokonalú vyváženosť.

Odporúčame: Dôvody, prečo môže menštruácia meškať: Môže to byť vážnejšie než tehotenstvo

oranžová farba

Zdroj: Shutterstock®

Fyzické poruchy

Napomáha pri problémoch štítnej žľazy, sleziny, žalúdka a čriev. Je aj pomocníkom pre rozpustnosť vápnika v našom tele. Zmierňuje nielen menštruačné, ale aj iné druhy kŕčov. Zvyšuje srdcovú frekvenciu bez toho, aby zvýšila krvný tlak.

Psychologické problémy

Oranžová podporuje veselosť a optimistické myslenie. Ak sa cítite emocionálne nestabilná a potrebujete do svojho života vniesť šťastie, potom vyhľadajte práve túto farbu. Budete veselšia a komunikatívnejšia.

Negatívne vplyvy

V prípade, že sa cítite vyčerpaná a potrebujete si oddýchnuť, oranžovú odložte bokom. Dodáva energiu a vy predsa potrebujete vypnúť. Príliš veľa oranžovej môže spôsobiť aj nepokoj a pesimizmus. Predávkovanie navyše môže viesť k tomu, že sa z vás stane arogantná harpia. Oranžovú kombinujte so zelenou alebo modrou. Vyhnete sa tak nežiadúcim účinkom. Ľudia, ktorí majú averziu k tejto farbe, sú obvykle osoby, ktoré potláčajú sexuálne túžby a nutkanie.

Pozri aj: Prečo jesť listovú zeleninu? Nepodceňuj jej účinky – nevypláca sa to!

západ slnka

Zdroj: Shutterstock®

Farebná terapia vo vašom každodennom živote

 1. Oranžová farba je vhodným doplnkom do priestorov, kde sa tvorí. Podporuje kreativitu a pôsobí ako stimulant. Nepoužívajte ju v spálni.
 2. Je to veľmi dobrá farba pre jedálne a kuchyne.
 3. Je to prírodné antidepresívum. Noste oranžovú, ak sa cítite depresívne alebo vám chýba motivácia. Postačí oranžová šatka alebo lak na nechty.
 4. Je vhodnou farbou v domácnostiach. Zaobstarajte si oranžovú kvetinku – gerberu alebo nechtík. Do vášho domu prenikne hravosť. Z vášho príbytku sa stane domov plný optimizmu.
 5. Predstavuje vitamín C – jeho zdrojom je mrkva, paprika, pomaranč, mandarínka. Áno, oranžová aj tu dostáva zelenú. Navyše vás tieto potraviny naplnia sebavedomím a radosťou.
 6. Oranžové kamene: zafír, opál, granát.

Tak čo poviete? No nie je oranžová skvelá farba?

Pozri aj: Ako si vyrobiť domáci tvaroh? Vyskúšaj tiež 3 recepty na skvelé dezerty


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Blažena Sádovská 24.05.13 19:01

BS
karma
100.00

Lákajú ma oranžové potraviny, farba mandarínok, pomaranč, mrkva už na pohľad, rada si ich doprajem...

 • 0
Odpovedať

Iveta Ondáková 12.02.14 21:17

IO
karma
96.00

táto farba má miesto aj v našom príbytku...

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní