Majte sa na pozore: Nechtová mykóza v lete prekvitá

Majte sa na pozore: Nechtová mykóza v lete prekvitá
  • 14.07.2015
  • Scholl Scholl

    • Zdieľaj:
  • 0

Spoločné sprchy, telocvične a bazény predstavujú pre nohy hotovú pohromu. Vlhké tmavé prostredie predstavuje dokonalé rodisko pre huby infekčného ochorenia. Viete, ako sa chrániť a bojovať s mykózou?

Infekcia nechtov je nebezpečná!

Onychomykóza je plesňová infekcia nechtov. Toto pomerne časté ochorenie sa šíri z človeka na človeka priamym kontaktom alebo prostredníctvom kobercov, ponožiek, topánok, pančúch,... Nepríjemnú infekciu spoznáte bielou, žltou až hnedou, zelenou a dokonca i červenou farbou nechtu. Pokiaľ necht nebude ošetrený, môže dôjsť k bolestivému odlupovaniu sa po šupinách, až k jeho úplnému oddeleniu od prstu. Dôležitá je prevencia, v prípade napadnutia hubou dôkladná liečba, inak sa môže rozšíriť na ďalšie nechty na nohách. 

Odporúčame: DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

liečenie nechtovej mykózy scholl

Zdroj: Shutterstock®

Prevencia

Dbajte na prevenciu. Do verejných bazénov, spŕch a šatní noste vždy bazénovú obuv alebo sandále. Počas dňa sa pokúste udržiavať vaše nohy v suchu nosením priedušnej obuvi a ponožiek, ktoré absorbujú pot. Ponožky si pravidelne vymieňajte, a to hlavne v teplom počasí. Liečba infekcie môže trvať dlhú dobu. Snažte sa zabrániť jej ďalšiemu šíreniu. 

nechtová mykoza scholl

Zdroj: Shutterstock®

Ako na ňu?

Vhodnou kúrou na nechtovú mykózu je Fungal Nail Treatment od značky Scholl. Kúra obsahuje 5 pilníkov na jedno použitie a roztok pre ošetrenie, ktorý je zložený z  kyseliny citrónvej, izopropylalkoholu, benzoánu sodného, močoviny, glycerínu a pantenolu. Produkt vytvára nepriaznivé prostredie pre rast a šírenie húb znížením pH hodnoty postihnutého nechtu. Použitie kúry pozostáva z niekoľkých krokov.

Pilníkom Fungal Nail Treatment od značky Scholl ošetrite jedenkrát týždenne povrch nechtu. Po použití pilník zahoďte. Naneste tekutinu na postihnutý necht jedenkrát denne. Ošetrenie opakujte po dobu 3 týždňov. V rámci druhého kroku naneste tekutinu na postihnutý necht jedenkrát týždenne po dobu 9 mesiacov alebo pokiaľ necht už nebude mať neprirodzené zafarbenie. Na konci liečebnej fázy sa zníži neprirodzené sfarbenie nechtu a nový necht už nebude vykazovať žiadne príznaky narušenia. 

Odporúčame:  Testovanie: DETTOL bezdotykový dávkovač mydla

liečenie nechtovej mykózy

Zdroj: Shutterstock®

Viac informácií o produkte nájdete na našej stránke www.schollsk.sk


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku
Scholl Scholl

Scholl Scholl

- ďalšie články od autora

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní