Zlaďte si farbu očí s oblečením

Zlaďte si farbu očí s oblečením
 • 28.10.2014
 • PR článok

Jeseň a zima bývajú väčšinou pochmúrne. Na zlepšenie sychravých dní prichádzajú na trh nové kontaktné šošovky, ktoré sú kombinovateľné s oblečením, alebo podľa nálady. Kontaktné šošovky AIR OPTIX® COLORS sú dostupné v deviatich farebných odtieňoch, od jemných až po výrazné, z ktorých si zaručene vyberie každý.

Vďaka technológii 3 v 1 vyzerajú tieto farebné šošovky na oku naozaj prirodzene. Dostať ich vo variante s dioptriami na korekciu zraku, aj bez dioptrií ako módny doplnok na premenu výzoru.

A ich tajomstvo? Väčšina farebných kontaktných šošoviek má farbu natlačenú na svojom povrchu. Na nových kontaktných šošovkách AIR OPTIX® COLORS je farba uzavretá v silikónovo-hydrogélovom materiáli. Oka sa teda dotýka iba ultrahladký povrch šošovky zošľachtený plazmou, a nie farebná potlač. Používatelia kontaktných šošoviek si tak môžu vychutnať žiarivé farby a pohodlné nosenie šošoviek.

air optix colors

Zdroj: Shutterstock®

Ako si vybrať ten správny odtieň?

„Pri určení nášho farebného typu a tej správnej palety farieb pre nás hrá jednu z najvýznamnejších úloh naša prirodzená farba očí. Keďže sa nemení, limituje nás iba na jednu paletu, skladajúcu sa z 30 farebných odtieňov, napr. jesenná farebná paleta. Vďaka farebným kontaktným šošovkám AIR OPTIX® COLORS však teraz máme príležitosť meniť aj náš pohľad a rozšíriť tak pre nás lichotivé odtiene oblečenia a doplnkov až na dvojnásobok, napr. na jesennú a jarnú farebnú paletu,“ uvádza Dagmar Gabulová, prvá profesionálna certifikovaná koučka štýlu v Čechách a na Slovensku.

air optix colors

Zdroj: Shutterstock®

Dagmar radí: „4 základné farebné typy možno rozdeliť na 2 teplé (jarný a jesenný) a 2 studené (letný a zimný):

1. Jarný farebný typ sa vyznačuje pleťou so zlatistým alebo s broskyňovým nádychom, modrými, zelenými alebo orieškovými očami a zlatistou blond alebo svetlohnedou prirodzenou farbou vlasov. Na zachovanie prirodzenosti sú pre tento typ vhodné odtiene GREEN, PURE HAZEL a BLUE z radu AIR OPTIX® COLORS.

2. Jesenný farebný typ má trochu hnedšiu pokožku a tmavšie oči i vlasy, napríklad gaštanovohnedé alebo hrdzavé. Z radu AIR OPTIX® COLORS si volí tento typ odtiene HONEY, BROWN, PURE HAZEL a GREEN.

3. Letný farebný typ má svetlú pleť s ružovkastým nádychom, studené modrosivé alebo zelené oči a popolavú farbu vlasov (biely blond, prípadne popolavo hnedá). Letný typ rozžiaria odtiene STERLING GRAY, GRAY a GEMSTONE GREEN.

4. Zimný farebný typ je typ Snehulienky s bielou pleťou, čiernymi vlasmi a žiarivými očami, napr. s modrými alebo sivými. Z radu AIR OPTIX® COLORS si tento typ volí odtiene GRAY, BRILLIANT BLUE a GEMSTONE GREEN.“

farebné šošovky

Zdroj: Shutterstock®

Kontaktné šošovky AIR OPTIX® COLORS sú dostupné v deviatich farebných odtieňoch, od jemných až po výrazné, z ktorých si zaručene vyberie každý. Mesačné kontaktné šošovky AIR OPTIX® COLORS sú vo variante s dioptriami aj bez dioptrií v predajnom balení 2ks za 22,9 EUR. Viac informácií na www.airoptix.com.


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Martina Zahoranová 28.10.14 08:13

MZ
karma
92.00

ak niekto nosí okuliare alebo šošovky kvôli tomu že ich potrebuje na korekciu zraku nech si vyberá ale nosiť farebné šošovky iba tak to by som si veru nedala, som rada že ich nemusím nosiť :-)

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 28.10.14 08:37

karma
-1.00

som so svojou farbou očí spokojná

 • 0
Odpovedať

ľubka Olexyová 28.10.14 08:39

ľO
karma
-1.00

podľa tohto popisu som jarný farebný typ,páči sa mi to

 • 0
Odpovedať

Andrea Vidová 28.10.14 09:35

AV
karma
-1.00

ako módny doplnok to ja osobne neuznávam.

 • 0
Odpovedať

Lenka Vartovníková 28.10.14 22:45

LV
karma
-1.00

Zaujímavé, možno by som to vyskúšala, už som kedysi nosila kontaktné šošovky, ale len také bezfarebné.

 • 0
Odpovedať

Jana Šimčáková 09.11.14 20:42

karma
-1.00

ja mam trojkombinaciu, takze som spokojna :)

 • 0
Odpovedať

Renáta Mularčíková 05.02.15 11:38

RM
karma
100.00

Nikdy som ešte šošovky nenosila,rada by som ich vyskúšala a farebné by boli super.

 • 0
Odpovedať

Anna Kristova 30.12.16 19:45

AK
karma
100.00

farebné šošovky by som si nedávala

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní