10 spôsobov ako schudnúť bez námahy

10 spôsobov ako schudnúť bez námahy
  • 28.05.2016
  • Silvia Karasová

Hneď v úvode začneme tým, že bez aktívneho pohybu postavičku ako fitnesska mať nebudete.

Snáď sme vás úplne neodradili, pretože tie z vás, ktoré nechcú spevňovať, len tak trošku zhodiť pár kíl, sa predsa len nemusia umoriť v posilňovni.

Existuje totiž zopár jednoduchých trikov ako schudnúť aj bez námahy. Pozrite sa na ne spolu s nami.

Odporúčame prečítať: Ako si predĺžiť život? Zaraďte do svojej kuchyne rozmarín!

10 spôsobov ako schudnúť bez námahy

Zdroj: Shutterstock®

1. Prežúvajte – dôkladne, pomaly a ešte raz dôkladne. Čím pomalšie totiž jete, tým ľahšie sa vám podarí schudnúť. Nášmu mozgu totiž trvá približne 20 minút kým sa k nemu dostane signál, že žalúdok sa nasýtil.

2. Noste úzke nohavice / sukňu – najštíhlejšie sme hneď zrána, no a v priebehu dňa postupne „priberáme“. Ak sa ráno do vojich obľúbených riflí zapnete v pohode, no už popoludní vás tlačí gombík, je viac než jasné, že by ste sa mali zamyslieť nad svojím jedálničkom.

3. Používate menšie taniere -  čo oko nevidí, to žalúdok netrápi. Aj takto by sme to mohli v skratke zhrnúť. Určite poznáte situácie, kedy by skôr jedli naše oči. Zabrániť zbytočnému prejedaniu sa môžete aj vďaka menším tanierom, na ktoré sa logicky zmestí aj menej jedla.

Odporúčame prečítať: 10 tipov ako zdravo odštartovať ráno

10 spôsobov ako schudnúť bez námahy

Zdroj: Shutterstock®

4. Pite viac vody – opäť pokojne podľa pravidla, hlad je len prezlečený smäd. Samozrejme všetkého veľa škodí, a tak to nepreháňajte ani s vodou. Avšak po pohári pokojne siahnite vtedy, keď vás posadne chuť na čosi „pod zub“.

5. Zadívajte sa na seba do zrkadla – vraj pohľad na seba samú dokáže znížiť našu hmotnosť. No úprimne odskúšané to nemáme, avšak pokiaľ by náš odraz mal eliminovať aspoň zopár kalórií, prečo nie? Za vyskúšanie to rozhodne stojí! Do jedálne teda pokojne inštalujte zrkadlo.

6. Nejedzte pred televíziou – pri jedle by sme sa mali sústrediť na jedlo. Nie na obľúbený seriál, či film. Takéto návyky totiž podľa vedcov môžu viesť až k tendencii prejedať sa.

7. Vymeňte si ruky – tento trik je len pre tie odvážnejšie. Ak ste praváčky, pokúste sa svoj dnešný obed zjesť príborom v ľavej ruke, ľaváčky nech použijú menej dominantnú ruku. Tajomstvo spočíva opäť v tom, že jedlo len tak nezhltnete, ale budete ho jesť pomalšie. 

Odporúčame prečítať: Nebaví vás beh? Vyskúšajte rýchlu chôdzu

10 spôsobov ako schudnúť bez námahy

Zdroj: Shutterstock®

8. Odoprite si omáčky a dressingy – akosi sme si zvykli na kečup, horčicu, majonézu, tatársku omáčku, dressingy, smotanové omáčky... Pripravujte si počas najbližších dní len také jedlá, kde ich nebudete potrebovať.

9. Zabavte sa – niekedy do chladničky nakukneme len tak z nudy. No a už keď sa do nej dívame, je viac než isté, že pravdepodobne siahneme aj po nejakej tej maškrte. Pokiaľ je to aj váš prípad, nájdite si nejakú zábavku, aby ste svoju myseľ odlákali od jedla.

10. Inšpirujte sa vo svojom okolí – ak si neviete rady so zdravou stravou, pridružte sa počas obedňajšej prestávky k niekomu, kto zdravému jedlu už podľahol. Ak nikoho takého vo svojom okolí nemáte, buďte inšpiráciu práve vy. Množstvo tipov na chutné a zdravé stravovanie nájdete aj TU. 

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 28.05.16 07:04

SK
karma
114.00

dobre napady

  • 0
Odpovedať

anka - fb anka all saga saganová 02.06.16 08:28

A-FAASS
karma
-1.00

super - len o este treba aj dodržať a mne sa nechce :-)

  • 0
Odpovedať

Helena Fordová 21.06.16 11:43

HF
karma
-1.00

Najviac zo všetkého zaberá z týchto odporúčaní voda, pomalé jedenie, nepojedanie a najviac zo všetkého výborná vec je jesť z malých tanierov... je to úplne najlepší spôsob... ani nezbadáte, že zjete iba polovicu, lebo mozog vníma, že tanier je plný a keď dojete, ani vás nenapadne, že si treba ešte priložiť... ozaj dobré nápady... až na to zrkadlo, to odskúšané nemám... :-)))

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 06.11.21 10:58

KS
karma
133.00

Jednoduché triky, ktoré by sa mali stať bežnou súčasťou života :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní