Eva Vozárik: Mama a podnikateľka mení pohľad na ženský svet krásy

podnikateľka na Slovensku

Už pri prvom stretnutí s touto krásnou ženou som vedela, že si so sebou odnesiem plné vrece inšpirácie.

 

Okrem nej ma však Eva Vozárik (manželka, mamina a podnikateľka v jednom) dobila aj množstvom pozitívnej energie. Aj napriek všetkým životným prekážkam, ktoré musela zdolať, sedela predo mnou žena, ktorá si plní jeden životný sen za druhým.

 

Nezlomná, ctižiadostivá, dravá, no zároveň nesmierne skromná a pokorná Evka mi doslova vzala dych svojím optimistickým prístupom k životu. Inšpirujte sa ňou aj vy, zahoďte svoje starosti za hlavu a začnite si plniť svoje sny. Veď ako hovorí samotná Evka: "Každá sme jedinečná!"

 

Odporúčame: Dokonalosť v nedokonalosti: Blogerky inšpirujú celý svet!

Nedrž sa rád okolia!

Určite mi mnohí z vás dajú za pravdu, že rodičia a priatelia nám niekedy našu cestu za vysnívanou budúcnosťou vedia poriadne skomplikovať. Majú o nás klasické predstavy, chcú, aby sme študovali, našli si dobrú a stabilnú prácu a nakoniec si našli toho pravého, s ktorým sa usadíme v peknom domčeku a splodíme zopár krásnych detí.

 

Evka sa rozhodla ísť si svojou vlastnou vytúženou cestou, ktorú sú vysnívala vo svojich predstavách. Hoci vysokú školu nevyštudovala, pracovne vyletela ako "raketa". Jej vášeň a sebavedomie z nej doslova žiarili a začala byť úspešná vo všetkom, na čo siahla. 

 

Odporúčame: Vlasy v chvoste: Naučte sa 7 chvostov na každý deň ľahko a rýchlo

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

e-shop s kozmetikou

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

Češka na Slovensku: Ako to zvládla?

Šialené pracovné tempo sa však nedá udržať večne. Neustále cestovanie a náročné pracovné dni si vyžiadali svoju daň a Evka cítila, že je načase upustiť paru a zvoľniť. V dvadsiatich piatich rokoch zmenila zamestnanie, ktoré jej do života prinieslo novú príležitosť. Eva Vozárik nie je rodená Slovenka. Narodila sa v Čechách, a tak bola pre ňu pracovná ponuka na Slovensku veľkou životnou zmenou. Hoci mnohí Slováci z našej rodnej krajiny odchádzajú, Evka sa rozhodla ponuku prijať a presťahovať sa do cudzej krajiny.

 

Na novej riadiacej pozícii získala množstvo užitočných skúseností, z ktorých čerpá dodnes. V tom spočíva jej čaro. Možno sa niekedy bojíte životných zmien a nie ste si istí svojím rozhodnutím, no každá cesta, hoci aj tá tŕnistá, nás zaručene vedie za vytúženým výsledkom. Sama Evka mi povedala počas rozhovoru vetu, ktorú mám uloženú v hlave: "Všetko za niečo stojí a všetko sa ti raz zúročí." To sa netýka len snahy v zamestnaní, ale týka sa to aj celého prístupu k ľuďom okolo nás. Pokiaľ sa nesnažíme a nesprávame sa k ľuďom tak, ako by sa oni mali správať k nám, nemôžeme očakávať pozitívne výsledky. 

 

Odporúčame: Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Keď už zmena, tak poriadna!

Evka je veľmi kreatívny človek. Počas nášho nejedného rozhovoru bolo vidieť, že v jej hlave to neustále pracuje a doslova každú sekundu premýšľa nad novými nápadmi. Niet divu, že jej ani dobre platená práca v korporácii nepriniesla očakávané uspokojenie. Zhon a neskoré príchody domov si však vyžiadali ďalšiu daň a jej vtedajšie manželstvo začalo postupne chladnúť. Vtedy pochopila, že sa nachádza v štádiu, ktoré je potrebné zmeniť a že to nie je to, po čom túžila. 

 

Možno sa nám niekedy zdá, že sa tých životných zmien na nás vrhá akosi priveľa, no zrejme práve také "tornádo" je to, čo niekedy v živote potrebujeme. Po búrke predsa vždy vyjde slnko. :) Samozrejme, každej zmene predchádza strach. Aj Evka sa bála. No ako sama povedala, zahrala sa na kaskadéra a vrhla sa priamo do priepasti. Hoci si častokrát myslela, že musí byť vo všetkom dokonalá, postupom času si vďaka svojim skúsenostiam uvedomila, že v prvom rade treba klásť najväčší dôraz v prvom rade na svoju vnútornú krásu, šťastie a zdravie.

 

Odporúčame: Finalistka Miss Universe Nikola Benedikovičová- žena mnohých tvárí

Nový život na seba nenechal dlho čakať

Keďže ju vždy bavila kozmetika, po odchode zo zamestnania začala oslovovať kozmetické firmy. Práve spolupráca s kozmetickou firmou v nej prebudila myšlienku stať sa podnikateľkou. To, čo bolo kedysi iba snom, sa začalo postupne premieňať na skutočnosť. Dobrých zmien nie je nikdy dosť a okrem nového životného partnera dostala Evka ten najkrajší dar v podobe malého synčeka. Jej tehotenstvo však bolo rizikové, čo jej práve nehralo do kariet.

 

Nie nadarmo som však Evku nazvala "raketa". Jej neutíchajúca túžba po podnikaní ju nenechala na pokoji ani počas materstva. Veľkou oporou bol pre ňu jej manžel, ktorý pri nej stojí už pár krásnych rokov a veľmi jej pomáha. Všetko sa predsa robí najlepšie vo dvojici a Eva Vozárik si svoju vysnívanú chýbajúcu polovičku napokon našla. Ďalším pomocníkom pri premene sna na skutočnosť jej bol brat. Podpora od manžela a rodiny tak boli jasným znamením a ďalšia etapa sa mohla začať.

 

Odporúčame: Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

šťastné manželstvo

Zdroj foto: Eva Vozárik

StayUnique - Zostaň jedinečná

Pri hľadaní toho správneho názvu strávila Evka veľa času premýšľaním. Nechcela nič prvoplánové a chcela vytvoriť niečo, čo vyjadrí hlavnú myšlienku celého projektu. Evka chce ukázať ženám, že sme všetky jedinečné, výnimočné a krásne. Obracia pozornosť žien k sebauvedomeniu, k budovaniu sebavedomia, a najmä k vzájomnému rešpektu. V dnešnej dobe sme tak zahlcovaní dokonalými predstavami o ideálnej ženskej kráse, že zabúdame na seba a svoju vlastnú krásu.

 

Neustále sa chceme na niekoho podobať, pretekáme sa a snažíme sa čo najviac priblížiť k našej predstave dokonalosti. Okrem toho na nás aj zo samotných sociálnych sietí neustále číha ľudská závisť. Stále menej a menej sa rešpektujeme, závidíme si, kritizujeme sa a pritom sa zabúdame pozerať sami na seba.

 

Práve značka StayUnique vám okrem skvelej kozmetiky prináša aj nový pohľad na svet. Jej cieľom je poukázať na to, že okrem skrášľovania nášho zovňajšku treba pracovať aj na našom vnútri. Zamerať sa na dôsledky našich konaní a nenechať sa ovládnuť len tou menej dôležitou vonkajšou krásou. Ženy, zostaňme jedinečné a nenechajme sa ovládať povrchnosťou!

 

Odporúčame: Najkrajšia brada roka: Umelecká súťaž alebo bláznivý výmysel?

StayUnique

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

Matka a podnikateľka: Dá sa to?

Kritika a závisť bývajú našimi najhoršími radcami. Tak to bolo aj v prípade kombinácie Evkinho materstva a podnikania. Ešte stále má totiž veľa ľudí nútené predstavy o tom, že žena - matka by mala ostať v domácnosti, starať sa o dieťa a venovať sa rodine.

 

Prečo by sa to však nedalo robiť aj inak? Koľké z nás sa počas tehotenstva a materstva trápia otázkou, čo budeme robiť po návrate do reality? Kde sa zamestnáme? Nestratili sme príliš veľa času na materskej? Bude nás chcieť niekto zamestnať aj napriek tomu, že sme matky?

 

Žiadny zákon nám nezakazuje pracovať aj počas materskej dovolenky. Napriek predsudkom a rôznym názorom okolia to Evka nevzdala a začala podnikať. Práve vtedy našla vysnívané prepojenie medzi prácou a rodinou a vytúžený pokoj. S partnerom si celú starostlivosť spravodlivo delia a dokonca jej pomáha s firmou. Počas mojej návštevy v sídle ich firmy som ho našla v sklade pri kontrole balíkov a rekonštrukcie, ktorá tam práve prebiehala. Jednoducho sa netreba báť. Ak máte nápad, zrealizujte ho! Snívate o podnikaní? Začnite podnikať! Chcete sa kreatívne vyžiť? Začnite tvoriť!

 

Hoci sama ešte nie som matkou, Evka Vozárik ma naučila veľa dobrých vecí. Ako každá matka, aj ona chce svoje dieťa vychovávať správne a s láskou. Chce, aby bolo na ňu jej dieťa pyšné a aby za ňou prišlo s každým problémom. Chce, aby k nej malo absolútnu dôveru a nebálo sa jej zveriť s problémami. Ak by však nebola spokojná, nebol by šťastný ani jej syn, ani jej manžel. Samozrejme, každá máme svoje predstavy o dokonalom živote a rodine, no nikdy netreba zabúdať na seba a svoje potreby. 

 

Pozri aj: Objav zlaté mlieko: Zlepšuje trávenie a podporuje obranyschopnosť!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

pracujúca matka

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

Ži svoj sen!

Čerešničkou na záver celého príbehu bolo Evkino rozprávanie o tom, ako sa dostala k vytúženému sídlu svojej firmy. Každý deň jazdievali autom okolo budovy, ktorá sa jej nesmierne páčila. Evka zvykla hovoriť svojmu manželovi, že v tej budove raz budú pracovať. Jedného dňa tam svietila tabuľa s nápisom "Na prenájom", ale, bohužiaľ, okolnosti Evke neboli naklonené. Ona sa však, ako vždy, nevzdala a aj napriek tomu stále snívala o tom, že v tej budove raz bude mať svoju kanceláriu a showroom pre e-shop.

 

Čo čert nechcel, onedlho bola budova opäť na prenájom a v momente, ako sa tam nápis objavil, Evka pred ňou zaparkovala, okamžite zavolala na uvedené telefónne číslo a do pár dní bola budova jej. Dnes ju pretvárajú na krásne sídlo, v ktorom okrem klasických administratívnych priestorov nájdete štýlové zákutia pre tvorbu fotiek a videí, krásne miestnosti pre tie z nás, ktoré sa budú chcieť skrášliť, a v neposlednom rade nádherný priestor pre všetky kozmetické novinky a vychytávky.

 

A práve to je pre Evku po všetkých tých rokoch najdôležitejšie. Už jej nejde ani tak o zárobok, za ktorým sa hnala celé roky, ale o to, aby vytvorila značku, ktorá bude mať obsah a cieľ. Hoci najskôr začínala tak, že denne sama balila a odosielala všetky objednané zásielky, dnes si zostavila perfektný tím, ktorý som mala tú česť stretnúť, a ktorý do celej spoločnosti StayUnique dokonalo zapadá.

 

Chcete aj vy dosiahnuť niečo veľkolepé? Eva Vozárik má na to jednoduchý tip. Nepracujte na 90 %, ale na 110 %! Verte tomu, čo chcete robiť a choďte si za svojím snom, aj keď vám bude život pod nohy hádzať množstvo polien. V neposlednom rade však nezabúdajte na to najdôležitejšie. Myslite v prvom rade na seba, na ľudí okolo vás a na rodinu, ktorá vás sprevádza celým životom. Pretože s nimi to ide ľahšie.

 

Odporúčame: Moringa olej: Kozmetická legenda, ktorá má podmanivé vlastnosti

nové sídlo StayUnique

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

VIETE SI PREDSTAVIŤ ZAČAŤ PODNIKAŤ POČAS TEHOTENSTVA?
 • Áno, už roky snívam o vlastnom projekte. (0%)

   

 • Áno, sama som podnikala počas materskej dovolenky. (25%)

   

 • Nie, neviem si to predstaviť. (75%)

   

Odpovedali 4 ľudia  


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

   

2 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.10.10.17 09:23 | Soňa Krátka | karma: 73
sny si treba plniť a žiadne stretnutia nie sú náhodné, stačí ak máme sen, víziu a sme snaživé, mám to overené...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


10.10.17 21:14 | Monika Červinková | karma: 75
tak momentálne ma malý tak zamestnáva že si neviem predstaviť niečo začaž riešiť.. ale určite sú aj take,ktoré take šťastie maju

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Ako odstrániť mílie (biele bodky/vyrážky) bezbolestne a bez jazvy?

27.09.2017 KRÁSA
Ako odstrániť mílie (biele bodky/vyrážky) bezbolestne a bez jazvy?

Mílie postihujú rovnako mužov ako ženy, takisto deti či batoľatá. Ide o drobné biele výrastky, ktoré sa objavia prevažne okolo očí, nosa a na lícach. Ide o odumreté kožné bunky...

Vtipné, avšak pravdivé informácie o tehotenstve. Toto ti nik nepovie!

22.09.2017 LIFESTYLE
Vtipné, avšak pravdivé informácie o tehotenstve. Toto ti nik nepovie!

Mamička (teraz už dvoch detí) sa rozhodla ukázať reálny pohľad na to, čo znamená tehotenstvo a čo so sebou prináša. Presne dva mesiace po narodení svojej prvej dcérky Maya Vorderstrasse zistila...

Recept na úžasný nápoj na vyčistenie pľúc pre fajčiarov

08.10.2017 LIFESTYLE
Recept na úžasný nápoj na vyčistenie pľúc pre fajčiarov

Fajčiari majú často pocit, že fajčenie patrí k ich životu a nevedia si život bez neho predstaviť. Prestať fajčiť znamená zbaviť sa aj ďalších návykov. Musia hľadať nové riešenia problémových situácií ...

Ako sa zbaviť herpesu a oparu na perách? Tieto triky, by ti nenapadli!

16.10.2017 LIFESTYLE
Ako sa zbaviť herpesu a oparu na perách? Tieto triky, by ti nenapadli!

Opar alebo herpes sa na perách zvyčajne tvorí úplne nenápadne a tvári sa neškodne. Najprv môžete pociťovať jemné svrbenie, ktoré postupne ústi do červeného opuchu...

Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

20.10.2017 LIFESTYLE
Vieš, čo spôsobuje kŕče v nohách? Toto ťa rozhodne prekvapí!

Určite už každý z nás v živote okúsil, čo sú to kŕče. Medzi typické príznaky patrí brnenie, nepohodlie a bolesť, ktorá sa môže objaviť v akejkoľvek časti tela.   Pri kŕčoch platí...

Mikrovlnná rúra neslúži len na zohrievanie jedál! Tieto možnosti ťa dostanú!

18.10.2017 LIFESTYLE
Mikrovlnná rúra neslúži len na zohrievanie jedál! Tieto možnosti ťa dostanú!

Mikrovlnná rúra patrí medzi najlepšie výdobytky modernej doby, ktoré dokážu uľahčiť život.   Prepadol vás hlad? Tak si v nej v priebehu 2 minút ohrejte jedlo. Avšak nielen to...

Ako sa pripravuje zemiaková kaša správne? Vyvaruj sa týmto chybám!

19.10.2017 LIFESTYLE
Ako sa pripravuje zemiaková kaša správne? Vyvaruj sa týmto chybám!

Viete, ako sa robí zemiaková kaša? Je to predsa jednoduché jedlo s niekoľkými ingredianciami a predsa ho dokážeme pokaziť. Ako je však možné, že maminky ho vždy pripravia najlepšie...

Kumys: Poznáš zázračný ruský liek na žalúdočné problémy?

28.09.2017 LIFESTYLE
Kumys: Poznáš zázračný ruský liek na žalúdočné problémy?

Tradičná ruská strava, ako aj strava iných národov, je založená predovšetkým na prírodných podmienkach a spôsobe života...

Ako poskladať napínaciu posteľnú plachtu? Toto by ti nikdy nenapadlo!

04.10.2017 LIFESTYLE
Ako poskladať napínaciu posteľnú plachtu? Toto by ti nikdy nenapadlo!

Poskladať napínaciu plachtu je niekedy oveľa zložitejšie ako maturita. Jednoducho nájsť ten správny „grif“ a mať usporiadaný šatník, môže byť niekedy dosť frustrujúce. No aj tak sme nepoučiteľné...

Ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Budeš prekvapená!

27.09.2017 LIFESTYLE
Ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Budeš prekvapená!

Často sa stretávame s otázkou, na ktorú mnohí z nás nepoznajú odpoveď. Na čo a ako sa používajú jednotlivé strany alobalu? Používa sa lesklá alebo matná strana obľúbenej hliníkovej fólie...

Vylievaš nálev z kyslých uhoriek? Nerob to, takto ho využiješ lepšie!

28.09.2017 LIFESTYLE
Vylievaš nálev z kyslých uhoriek? Nerob to, takto ho využiješ lepšie!

Nakladané uhorky sú snáď tou najznámejšou zaváraninou. V mnohých domácnostiach majú svoje nenahraditeľné miesto v špajze či chladničke.   Ak máte aj vy radi kyslé uhorky a často si na nich pochutnáv...

Viete, aké zázraky robí zázvorová voda na lačný žalúdok?

25.09.2017 LIFESTYLE
Viete, aké zázraky robí zázvorová voda na lačný žalúdok?

Zázvorová voda patrí medzi najlepšie prírodné zázraky na svete. Má veľa pozitívnych účinkov a v chrípkovom období ju odporúčajú aj mnohí lekári.   Odborníci na zdravie však tvrdia...

Naozaj nám káva s mliekom škodí? Prečo zabudnúť na tento životabudič?

17.10.2017 LIFESTYLE
Naozaj nám káva s mliekom škodí? Prečo zabudnúť na tento životabudič?

Aj vás dokáže káva naštartovať do nového dňa? Kávu pijeme na rôzne spôsoby. Veľkú, malú, s čokoládou, šľahačkou, mliekom či dokonca alkoholom.   Najčastejšie si pýtame tento čierny životabudič s mli...

Vyrob si domáce maslo! Ako na to? Skús tento jednoduchý recept!

03.10.2017 GASTRONÓMIA
Vyrob si domáce maslo! Ako na to? Skús tento jednoduchý recept!

V poslednej dobe sa všetko točí okolo masla. Vraj ho máme nedostatok, preto sa jeho cena môže vyšplhať nezávratne vysoko. Avšak potravinári ani obchodníci sa jeho výpadku zatiaľ neobávajú...

Sviečka ako cvik pre zdravie. 9 dôvodov, prečo ju cvičiť pravidelne!

27.09.2017 LIFESTYLE
Sviečka ako cvik pre zdravie. 9 dôvodov, prečo ju cvičiť pravidelne!

Sviečka patrí medzi veľmi známe a pomerne jednoduché cviky. Môžeme ju zaradiť medzi jogové pózy. Aj keď nie ste nadšencom jogy, poznať by ste ju mohli minimálne zo školského telocviku...

Najlepšie spôsoby, ako sa účinne zbaviť všetkých druhov tukov na tele

24.09.2017 LIFESTYLE
Najlepšie spôsoby, ako sa účinne zbaviť všetkých druhov tukov na tele

Často počujeme o tuku uloženom na bruchu, stehnách či zadku. Veľa ľudí premýšľa hlavne nad tým, kde sa tuk ukladá, no nevedia, ako s ním účinne bojovať...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 0s