Eva Vozárik: Mama a podnikateľka mení pohľad na ženský svet krásy

podnikateľka na Slovensku

Už pri prvom stretnutí s touto krásnou ženou som vedela, že si so sebou odnesiem plné vrece inšpirácie.

 

Okrem nej ma však Eva Vozárik (manželka, mamina a podnikateľka v jednom) dobila aj množstvom pozitívnej energie. Aj napriek všetkým životným prekážkam, ktoré musela zdolať, sedela predo mnou žena, ktorá si plní jeden životný sen za druhým.

 

Nezlomná, ctižiadostivá, dravá, no zároveň nesmierne skromná a pokorná Evka mi doslova vzala dych svojím optimistickým prístupom k životu. Inšpirujte sa ňou aj vy, zahoďte svoje starosti za hlavu a začnite si plniť svoje sny. Veď ako hovorí samotná Evka: "Každá sme jedinečná!"

 

Odporúčame: Dokonalosť v nedokonalosti: Blogerky inšpirujú celý svet!

Nedrž sa rád okolia!

Určite mi mnohí z vás dajú za pravdu, že rodičia a priatelia nám niekedy našu cestu za vysnívanou budúcnosťou vedia poriadne skomplikovať. Majú o nás klasické predstavy, chcú, aby sme študovali, našli si dobrú a stabilnú prácu a nakoniec si našli toho pravého, s ktorým sa usadíme v peknom domčeku a splodíme zopár krásnych detí.

 

Evka sa rozhodla ísť si svojou vlastnou vytúženou cestou, ktorú sú vysnívala vo svojich predstavách. Hoci vysokú školu nevyštudovala, pracovne vyletela ako "raketa". Jej vášeň a sebavedomie z nej doslova žiarili a začala byť úspešná vo všetkom, na čo siahla. 

 

Odporúčame: Vlasy v chvoste: Naučte sa 7 chvostov na každý deň ľahko a rýchlo

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

e-shop s kozmetikou

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

Češka na Slovensku: Ako to zvládla?

Šialené pracovné tempo sa však nedá udržať večne. Neustále cestovanie a náročné pracovné dni si vyžiadali svoju daň a Evka cítila, že je načase upustiť paru a zvoľniť. V dvadsiatich piatich rokoch zmenila zamestnanie, ktoré jej do života prinieslo novú príležitosť. Eva Vozárik nie je rodená Slovenka. Narodila sa v Čechách, a tak bola pre ňu pracovná ponuka na Slovensku veľkou životnou zmenou. Hoci mnohí Slováci z našej rodnej krajiny odchádzajú, Evka sa rozhodla ponuku prijať a presťahovať sa do cudzej krajiny.

 

Na novej riadiacej pozícii získala množstvo užitočných skúseností, z ktorých čerpá dodnes. V tom spočíva jej čaro. Možno sa niekedy bojíte životných zmien a nie ste si istí svojím rozhodnutím, no každá cesta, hoci aj tá tŕnistá, nás zaručene vedie za vytúženým výsledkom. Sama Evka mi povedala počas rozhovoru vetu, ktorú mám uloženú v hlave: "Všetko za niečo stojí a všetko sa ti raz zúročí." To sa netýka len snahy v zamestnaní, ale týka sa to aj celého prístupu k ľuďom okolo nás. Pokiaľ sa nesnažíme a nesprávame sa k ľuďom tak, ako by sa oni mali správať k nám, nemôžeme očakávať pozitívne výsledky. 

 

Odporúčame: Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Keď už zmena, tak poriadna!

Evka je veľmi kreatívny človek. Počas nášho nejedného rozhovoru bolo vidieť, že v jej hlave to neustále pracuje a doslova každú sekundu premýšľa nad novými nápadmi. Niet divu, že jej ani dobre platená práca v korporácii nepriniesla očakávané uspokojenie. Zhon a neskoré príchody domov si však vyžiadali ďalšiu daň a jej vtedajšie manželstvo začalo postupne chladnúť. Vtedy pochopila, že sa nachádza v štádiu, ktoré je potrebné zmeniť a že to nie je to, po čom túžila. 

 

Možno sa nám niekedy zdá, že sa tých životných zmien na nás vrhá akosi priveľa, no zrejme práve také "tornádo" je to, čo niekedy v živote potrebujeme. Po búrke predsa vždy vyjde slnko. :) Samozrejme, každej zmene predchádza strach. Aj Evka sa bála. No ako sama povedala, zahrala sa na kaskadéra a vrhla sa priamo do priepasti. Hoci si častokrát myslela, že musí byť vo všetkom dokonalá, postupom času si vďaka svojim skúsenostiam uvedomila, že v prvom rade treba klásť najväčší dôraz v prvom rade na svoju vnútornú krásu, šťastie a zdravie.

 

Odporúčame: Finalistka Miss Universe Nikola Benedikovičová- žena mnohých tvárí

Nový život na seba nenechal dlho čakať

Keďže ju vždy bavila kozmetika, po odchode zo zamestnania začala oslovovať kozmetické firmy. Práve spolupráca s kozmetickou firmou v nej prebudila myšlienku stať sa podnikateľkou. To, čo bolo kedysi iba snom, sa začalo postupne premieňať na skutočnosť. Dobrých zmien nie je nikdy dosť a okrem nového životného partnera dostala Evka ten najkrajší dar v podobe malého synčeka. Jej tehotenstvo však bolo rizikové, čo jej práve nehralo do kariet.

 

Nie nadarmo som však Evku nazvala "raketa". Jej neutíchajúca túžba po podnikaní ju nenechala na pokoji ani počas materstva. Veľkou oporou bol pre ňu jej manžel, ktorý pri nej stojí už pár krásnych rokov a veľmi jej pomáha. Všetko sa predsa robí najlepšie vo dvojici a Eva Vozárik si svoju vysnívanú chýbajúcu polovičku napokon našla. Ďalším pomocníkom pri premene sna na skutočnosť jej bol brat. Podpora od manžela a rodiny tak boli jasným znamením a ďalšia etapa sa mohla začať.

 

Odporúčame: Už žiadne tabletky na bolesť hlavy, ale akupresúra!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

šťastné manželstvo

Zdroj foto: Eva Vozárik

StayUnique - Zostaň jedinečná

Pri hľadaní toho správneho názvu strávila Evka veľa času premýšľaním. Nechcela nič prvoplánové a chcela vytvoriť niečo, čo vyjadrí hlavnú myšlienku celého projektu. Evka chce ukázať ženám, že sme všetky jedinečné, výnimočné a krásne. Obracia pozornosť žien k sebauvedomeniu, k budovaniu sebavedomia, a najmä k vzájomnému rešpektu. V dnešnej dobe sme tak zahlcovaní dokonalými predstavami o ideálnej ženskej kráse, že zabúdame na seba a svoju vlastnú krásu.

 

Neustále sa chceme na niekoho podobať, pretekáme sa a snažíme sa čo najviac priblížiť k našej predstave dokonalosti. Okrem toho na nás aj zo samotných sociálnych sietí neustále číha ľudská závisť. Stále menej a menej sa rešpektujeme, závidíme si, kritizujeme sa a pritom sa zabúdame pozerať sami na seba.

 

Práve značka StayUnique vám okrem skvelej kozmetiky prináša aj nový pohľad na svet. Jej cieľom je poukázať na to, že okrem skrášľovania nášho zovňajšku treba pracovať aj na našom vnútri. Zamerať sa na dôsledky našich konaní a nenechať sa ovládnuť len tou menej dôležitou vonkajšou krásou. Ženy, zostaňme jedinečné a nenechajme sa ovládať povrchnosťou!

 

Odporúčame: Najkrajšia brada roka: Umelecká súťaž alebo bláznivý výmysel?

StayUnique

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

Matka a podnikateľka: Dá sa to?

Kritika a závisť bývajú našimi najhoršími radcami. Tak to bolo aj v prípade kombinácie Evkinho materstva a podnikania. Ešte stále má totiž veľa ľudí nútené predstavy o tom, že žena - matka by mala ostať v domácnosti, starať sa o dieťa a venovať sa rodine.

 

Prečo by sa to však nedalo robiť aj inak? Koľké z nás sa počas tehotenstva a materstva trápia otázkou, čo budeme robiť po návrate do reality? Kde sa zamestnáme? Nestratili sme príliš veľa času na materskej? Bude nás chcieť niekto zamestnať aj napriek tomu, že sme matky?

 

Žiadny zákon nám nezakazuje pracovať aj počas materskej dovolenky. Napriek predsudkom a rôznym názorom okolia to Evka nevzdala a začala podnikať. Práve vtedy našla vysnívané prepojenie medzi prácou a rodinou a vytúžený pokoj. S partnerom si celú starostlivosť spravodlivo delia a dokonca jej pomáha s firmou. Počas mojej návštevy v sídle ich firmy som ho našla v sklade pri kontrole balíkov a rekonštrukcie, ktorá tam práve prebiehala. Jednoducho sa netreba báť. Ak máte nápad, zrealizujte ho! Snívate o podnikaní? Začnite podnikať! Chcete sa kreatívne vyžiť? Začnite tvoriť!

 

Hoci sama ešte nie som matkou, Evka Vozárik ma naučila veľa dobrých vecí. Ako každá matka, aj ona chce svoje dieťa vychovávať správne a s láskou. Chce, aby bolo na ňu jej dieťa pyšné a aby za ňou prišlo s každým problémom. Chce, aby k nej malo absolútnu dôveru a nebálo sa jej zveriť s problémami. Ak by však nebola spokojná, nebol by šťastný ani jej syn, ani jej manžel. Samozrejme, každá máme svoje predstavy o dokonalom živote a rodine, no nikdy netreba zabúdať na seba a svoje potreby. 

 

Pozri aj: Objav zlaté mlieko: Zlepšuje trávenie a podporuje obranyschopnosť!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

pracujúca matka

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

Ži svoj sen!

Čerešničkou na záver celého príbehu bolo Evkino rozprávanie o tom, ako sa dostala k vytúženému sídlu svojej firmy. Každý deň jazdievali autom okolo budovy, ktorá sa jej nesmierne páčila. Evka zvykla hovoriť svojmu manželovi, že v tej budove raz budú pracovať. Jedného dňa tam svietila tabuľa s nápisom "Na prenájom", ale, bohužiaľ, okolnosti Evke neboli naklonené. Ona sa však, ako vždy, nevzdala a aj napriek tomu stále snívala o tom, že v tej budove raz bude mať svoju kanceláriu a showroom pre e-shop.

 

Čo čert nechcel, onedlho bola budova opäť na prenájom a v momente, ako sa tam nápis objavil, Evka pred ňou zaparkovala, okamžite zavolala na uvedené telefónne číslo a do pár dní bola budova jej. Dnes ju pretvárajú na krásne sídlo, v ktorom okrem klasických administratívnych priestorov nájdete štýlové zákutia pre tvorbu fotiek a videí, krásne miestnosti pre tie z nás, ktoré sa budú chcieť skrášliť, a v neposlednom rade nádherný priestor pre všetky kozmetické novinky a vychytávky.

 

A práve to je pre Evku po všetkých tých rokoch najdôležitejšie. Už jej nejde ani tak o zárobok, za ktorým sa hnala celé roky, ale o to, aby vytvorila značku, ktorá bude mať obsah a cieľ. Hoci najskôr začínala tak, že denne sama balila a odosielala všetky objednané zásielky, dnes si zostavila perfektný tím, ktorý som mala tú česť stretnúť, a ktorý do celej spoločnosti StayUnique dokonalo zapadá.

 

Chcete aj vy dosiahnuť niečo veľkolepé? Eva Vozárik má na to jednoduchý tip. Nepracujte na 90 %, ale na 110 %! Verte tomu, čo chcete robiť a choďte si za svojím snom, aj keď vám bude život pod nohy hádzať množstvo polien. V neposlednom rade však nezabúdajte na to najdôležitejšie. Myslite v prvom rade na seba, na ľudí okolo vás a na rodinu, ktorá vás sprevádza celým životom. Pretože s nimi to ide ľahšie.

 

Odporúčame: Moringa olej: Kozmetická legenda, ktorá má podmanivé vlastnosti

nové sídlo StayUnique

Zdroj foto: Lucia Žofčíková

VIETE SI PREDSTAVIŤ ZAČAŤ PODNIKAŤ POČAS TEHOTENSTVA?
 • Áno, už roky snívam o vlastnom projekte. (0%)

   

 • Áno, sama som podnikala počas materskej dovolenky. (25%)

   

 • Nie, neviem si to predstaviť. (75%)

   

Odpovedali 4 ľudia  


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Prečo sa oplatí skúsiť vysoko intenzívny intervalový tréning HIIT?
Overené triky ako využiť lak na nechty v domácnosti. Poznáš tieto?
Návod, ako neverbálne pôsobiť na mužov. Takto ti vyhovejú vo všetkom!
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedostatkom energie?
Cvičiť sa oplatí: Toto sú pozitíva pravidelného cvičenia!
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedostatkom času?
Nechty na rukách: Aké šokujúce informácie odhalia o tvojej osobnosti?
Čo by sme nemali jesť na raňajky? Veci, ktorými si nevedome škodíme
Ako využiť kondicionér v domácnosti? Toto by vám ani nenapadlo!
Ako prestať fajčiť? Nedarí sa ti premôcť chuť na cigaretku? Vieme, ako na to!
Nulový odpad v kúpeľni? Ukážeme ti, ako na to!
Poznáš nebezpečenstvo kurzov sebaobrany? Sú naozaj užitočné?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s náhodnými stretnutiami?
Pripálená žehlička? Takto ju bezproblémovo vyčistíš!
Návod, ako neverbálne pôsobiť na mužov. Takto ti vyhovejú vo všetkom!
Štrikovanie je IN. Toto ťa dostane, rovno do obchodu!
Mudry alebo čo znamenajú rôzne zloženia prstov nielen pri joge?
Ako relaxovať počas prestávky v práci? Toto ti vždy dobije baterky!
Overené triky ako využiť lak na nechty v domácnosti. Poznáš tieto?
Zumba Toning: Čo to je? Pre koho je určená a aké má výhody?
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Sebarozvoj s koučkou: Čo s dokonalosťou?
Cvičiť sa oplatí: Toto sú pozitíva pravidelného cvičenia!
Oriflame vynovil detské oddelenie Martinskej nemocnice
 

3 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.10.10.17 09:23 | Soňa Krátka | karma: 100
sny si treba plniť a žiadne stretnutia nie sú náhodné, stačí ak máme sen, víziu a sme snaživé, mám to overené...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


10.10.17 21:14 | Monika Červinková | karma: 94
tak momentálne ma malý tak zamestnáva že si neviem predstaviť niečo začaž riešiť.. ale určite sú aj take,ktoré take šťastie maju

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


26.11.17 09:45 | Regina Klara Golasova | karma: 104
Je pekne precitat si o stastnych a uspesnych ludoch.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Spôsoby, ako sa zbaviť nechtovej mykózy: Jednoduché a účinné!

10.12.2017 KRÁSA
Spôsoby, ako sa zbaviť nechtovej mykózy: Jednoduché a účinné!

Nechtová mykóza, inak aj onychomykóza je plesňová infekcia, ktorá postihuje najčastejšie naše nechty na nohách. Okrem toho, že vôbec nie je estetická, asi ako žiadna choroba...

Chyby pri konzumovaní brokolice - čomu sa vyhnúť? Ostaneš prekvapená!

19.11.2017 LIFESTYLE
Chyby pri konzumovaní brokolice - čomu sa vyhnúť? Ostaneš prekvapená!

Možno ste nevedeli, no tým, ako celé roky odmietate brokolicu (samozrejme nie úplne každý) sa ochudobňujete o úžasnú zeleninu, ktorá obsahuje množstvo potrebných látok pre telo...

Ako umyť okná rýchlo a bez šmúh? Na noviny určite zabudni!

19.11.2017 LIFESTYLE
Ako umyť okná rýchlo a bez šmúh? Na noviny určite zabudni!

Umývanie okien je zdĺhavou prácou, do ktorej sa väčšina z nás nechce púšťať. V období sviatkov však nemáme na výber. Príde k nám na návštevu svokra či mama...

Stavba domu, ktorú zvládneš len za pár hodín? Nie, nie je to sen!

28.11.2017 LIFESTYLE
Stavba domu, ktorú zvládneš len za pár hodín? Nie, nie je to sen!

V čase, kedy sa realitný trh potýka s neustálym nárastom cien nehnuteľností prišli taliani s pomerne zaujímavou novinkou. Vytvorili alternatívu, ktorá sa odlišuje od klasických predstáv o bývaní...

Mrazené potraviny: Áno či nie? Aká je skutočná pravda?

07.12.2017 LIFESTYLE
Mrazené potraviny: Áno či nie? Aká je skutočná pravda?

Mrazené potraviny sú v dnešnej uponáhľanej dobe stále viac používané.  Veľa ľudí si však od nich udržiava odstup.   Tvrdia, že ich v žiadnom prípade nemôžeme porovnávať s čerstvými a nikdy sa im kva...

Vyhni sa im veľkým oblúkom: 4 nebezpečné toxíny pre telo

14.12.2017 LIFESTYLE
Vyhni sa im veľkým oblúkom: 4 nebezpečné toxíny pre telo

Všetci dobre vieme, že v potravinách, ktoré kupuje v bežných supermarketoch sa nachádzajú látky nie príliš prospešné pre ľudský organizmus. Potravinových káuz pribúda, a naopak...

5 chýb, ktoré ťa stoja majland: Návod, ako kúriť šetrnejšie!

12.12.2017 LIFESTYLE
5 chýb, ktoré ťa stoja majland: Návod, ako kúriť šetrnejšie!

Vonku mrzne a sneží a naše radiátory sú zasa po dlhom období v plnom nasadení. Účty za vykurovanie domácnosti sa však môžu pri zúčtovaniach šplhať až do astronomických výšok...

Ako vyčistiť hrnce, panvice, či plechy? Skús tento neuveriteľný trik!

18.12.2017 LIFESTYLE
Ako vyčistiť hrnce, panvice, či plechy? Skús tento neuveriteľný trik!

Všetky to veľmi dobre poznáme. Teda hlavne gazdinky, ktoré takmer každý deň vyvárajú trojchodové pokrmy pre svojich stále hladných členov rodiny. Občas sa niečo pripáli...

Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

21.11.2017 LIFESTYLE
Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

Naše telo každý deň absorbuje tisíce toxínov, ktoré sa nachádzajú v bežných potravinách. Dokonca vás prekvapí, že najviac toxínov sa nachádza v potravinách, ktoré konzumujeme každý deň...

Ako uskladniť chlieb, aby vydržal dlhšie čerstvý? Ostaneš prekvapená!

04.12.2017 LIFESTYLE
Ako uskladniť chlieb, aby vydržal dlhšie čerstvý? Ostaneš prekvapená!

Čerstvý, ešte rozvoniavajúci chlebík, prinesený priamo z pekárne, ktorý praská hneď pri prvom zahryznutí. Lahodné, že?   Avšak, stáva sa aj vám, že vám chlieb v domácnosti dlho nevydrží? Niekedy...

Život s dieťaťom: Pohroma alebo úžasná idylka? Toto ťa rozhodne pobaví!

20.11.2017 LIFESTYLE
Život s dieťaťom: Pohroma alebo úžasná idylka? Toto ťa rozhodne pobaví!

Po príchode nového človiečika na svet každú matku zaplavia pocity radosti, eufórie. Na druhej strane ju tiež zaplavia pocity vyčerpanosti a strachu...

Vodný kameň v sprche: Ako ho odstrániť? Neuveríš, ale s týmto!

27.11.2017 LIFESTYLE
Vodný kameň v sprche: Ako ho odstrániť? Neuveríš, ale s týmto!

Každá domácnosť je iná. A to platí aj o kúpeľni. Všetci si ju zariaďujeme podľa svojho vkusu, ale tiež aj podľa toho, aké máme možnosti. V prípade, že máte veľkú kúpeľňu, tak nepochybujem o tom...

Máš plastové okná? Tak v tom prípade, toto musíš vedieť!

09.12.2017 LIFESTYLE
Máš plastové okná? Tak v tom prípade, toto musíš vedieť!

Väčšina domácností už má plastové okná. Pracovníci firmy vám perfektne nasadia všetky okná, no málokedy vám už povedia podstatné veci o údržbe.   Ako často je potrebne mazať kovové časti okien...

Ako skladovať cibuľu a cesnak? Toto by ti asi nenapadlo!

28.11.2017 LIFESTYLE
Ako skladovať cibuľu a cesnak? Toto by ti asi nenapadlo!

Možno to poznáte aj vy - vybrali ste zo zeme všetku svoju úrodu v nádeji, že ju budete konzumovať a využívať vo svojich pokrmoch minimálne celú zimu. Avšak...

Najrýchlejší spôsob šúpania zemiakov? To musíš vidieť!

03.12.2017 LIFESTYLE
Najrýchlejší spôsob šúpania zemiakov? To musíš vidieť!

Obdobie vianoc sa blíži, ako aj príprava tradičného zemiakového šalátu. Na jeho prípravu je potrebné ošúpať väčšie množstvo zemiakov. Niekedy je to skutočne otrava, ale my vám ukážeme trik...

Ako sa zbaviť bradavíc? O tomto si ešte nepočula!

16.12.2017 LIFESTYLE
Ako sa zbaviť bradavíc? O tomto si ešte nepočula!

Veľa z nás si tým už prešlo. Bradavice na pätách či rukách, patria medzi našich nepríjemných spoločníkov. Hovorí sa, že keď raz bradavice dostaneme, už sa ich nikdy nezbavíme...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s