Montblanc Signature: „Zanechajte svoj podpis...”

Montblanc Signature: „Zanechajte svoj podpis...”

  • Zdieľaj:
 • 6

Niektoré ženy sú jednoducho nezabudnuteľné, pretože sú iné ako väčšina. Neprehliadnuteľná osobnosť a sila ich presvedčenia zanecháva pretrvávajúci dojem na každého, kto na ne narazí. V súčasnom svete vynikajú magnetickou jednoduchosťou a vrodenou eleganciou, vďaka čomu pôsobia neodolateľne. Značka Montblanc im venuje novú voňavú kapitolu. 

Tento jedinečný príbeh s názvom Signature je odkazom na ikonické písacie pomôcky Montblanc. Žena Signature zanecháva unikátny odraz v mysliach ľudí, ktorí ju obklopujú, pretože je autorkou vlastného života. Je jedinečná a originálna a stopa novej vône dokonale odráža jej charakter: skutočne výnimočný.

Testovali sme: Jednorazová očná maska Matis Réponse Regard

dámska vôňa Montblanc Signature

Zdroj: FAnn

Ženská vôňa plná kontrastov

Vôňu Signature vytvorili talentovaní parfuméri, Guillaume Flavigny a Natalie Gracia-Cetto, ako splynutie zmyselného objatia vanilky a protichodných, čistých aspektov pižma, ktoré je istotou návykovej, očarujúcej a delikátne ženskej stopy. „S touto kombináciou a eleganciou som chcela do vône vložiť viac svetla, vzduchu a transparentnosti“, vysvetľuje Natalie Gracia-Cetto. Kvetinová, orientálna a pižmová vôňa spočiatku zvádza žiarivým jasom. Krištáľovo čisté pižmo v základe vytvára protiklad kvetinovej pivónii, osvieženej v úvode vitálnou mandarínkou. Na pokožke vôňa v okamihu odhaľuje svoju záhadnú a očarujúcu stopu. Zmyselné a orientálne tóny vanilky strieda vznešená magnólia a slnečný ylang-ylang v srdci. Záverečný akord ambry uložený do krémovej živice odhaľuje vláčnu a zmyselnú stránku vône.

Signature vyžaruje dokonalú ženskosť, spojene čistoty a záhadnosti, odhalenia a tajomstva.

dámska vôňa Montblanc Signature

Zdroj: FAnn

Flakón, prirodzená voľba

Perfektne odrážajúci vzácnu vôňu, matný flakón je poklonou ikonickému kalamáru, ktorý je významnou súčasťou dedičstva Montblanc. Mark Eisen, dizajnér značky, ho navrhol nezvyčajne – biely lak pokrýva vnútorné strany flakónu a povrch vyznieva žiarivo, pričom tajomne zakrýva samotnú vôňu. Mnohostranný tvar mení svoje odrazy podľa dopadajúceho svetla. Zlaté detaily, ktoré si tvorca prepožičal z ikonického pera “Meisterstück”, podčiarkujú eleganciu dizajnu. Presne ako vrchnák pera, i uzáver vône zdobí motív hviezdy, emblému značky. Celkovo dizajn evokuje ženskosť a cennosť nového doplnku dámskej kolekcie vôní.  

Vonkajšie balenie zdobí svetlosivý motív Saffiano, ktorý značka Montblanc používa už od roku 1926. Názov vône v ručne písanom štýle zdôrazňuje, že tak ako každý človek, i písmo každého z nás je jedinečné.   

Iniciály Montblanc sa objavujú v spodnej časti balenia a vyžarujú nadčasovú eleganciu.

dámska orientálna vôňa

Zdroj: FAnn

Nezvyčajná komunikácia

Zachytená objektívom Cédrica Bihra, fotografa celebritných portrétov, hrdinkou novej vône je po prvý raz žena – spisovateľka. Na terase Café de Flore sa snaží nájsť inšpiráciu pre jej nový román a zaznamenáva si nápady do svojho zošita s bielym perom Meisterstück. Hľadí do diaľky a jej pohľad naznačuje hĺbavé myšlienky o detailoch, či rozhovoroch, ktoré použije v svojej knihe. Rodí sa jej ďalší príbeh...

Na stelesnenie tejto ženy si Montblanc zvolil charizmatickú Francúzku, Diane Ducrete, ženu, ktorá prekonala zranenia a premenila ich na svoje silné stránky. Uzdravila sa po vážnej nehode pri jazde na koni, pričom pre jej opätovné spojenie sa s vonkajším svetom jej pomohlo písanie. Jej hlavným zdrojom inšpirácií sú ženy, ktorých silu predstavuje v úspešných bestselleroch Femmes de Dictateur a La Chair Interdite.

„Páči sa mi, že na dotvorenie obrazu vône tu vystupuje postava spisovateľky. Myslím, že je v tom vskutku čosi poetické, páči sa mi tento nápad,“ hovorí Diane Ducrete. „Vôňa zohráva v mojom živote ohromnú rolu. Ako doplnok, ale aj ako umelecké dielo, a nemôžem opomenúť ani vôňu ako zdroj inšpirácie. Keď píšeme, pociťujeme zvláštny druh zvedavosti, sme otvorení svetu a naše zmysly sú v pohotovosti. Považujem čuch za naozaj intenzívny zmysel, prepojený so srdcom, rozumom, pokožkou... V podstate spája všetky ostatné ľudské zmysly.“

Na otázku, ako by definovala novú vôňu, Diane odpovedá „Je tak trochu ako kniha. Tvoriť vôňu, znamená byť alchymistom rôznych prvkov, spájať rôzne tóny, ktoré sú ako slová – slová hnevu, lásky, tepla, či chladu. Vytvárať vôňu znamená tvoriť niečo harmonické. Silné a prekvapivé vône nás môžu nadchnúť. Vo svojej mysli nachádzam mnohé podobenstvá medzi vôňou a knihou.“

Línia

 • Parfumovaná voda 30 ml
 • Parfumovaná voda 50 ml
 • Parfumovaná voda 90 ml

Novú dámsku vôňu Montblanc Signature nájdete v predaji v sieti FAnn parfumérií.


  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 02.11.20 06:59

ĽŠ
karma
100.00

Lákavá vôňa!

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 02.11.20 08:57

MC
karma
109.00

Krásny flakón a určite priťažlivá vôňa.

 • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 02.11.20 09:20

KK
karma
121.00

krásny flakón

 • 0
Odpovedať

Anna Tlachova 02.11.20 12:48

AT
karma
118.00

Wow

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 02.11.20 17:45

MM
karma
106.00

určite krásna vôňa

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 04.11.20 17:27

ĽU
karma
100.00

pekný flakon aj vôňa

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Bruce Willis bude dedko! Teší sa na rolu starého otca?
CELEBRITY

Bruce Willis bude dedko! Teší sa na rolu starého otca?

 • 0
 • 01.01.2023
Horúce trendy 2023: Čo by podľa dizajnérov nemalo chýbať v tvojej obývačke?
Inšpirácie

Horúce trendy 2023: Čo by podľa dizajnérov nemalo chýbať v tvojej obývačke?

 • 0
 • 27.12.2022
Kontrola partnerovho telefónu: Ide o prirodzenú vec alebo je to zásah do súkromia?
Voľný čas

Kontrola partnerovho telefónu: Ide o prirodzenú vec alebo je to zásah do súkromia?

 • 3
 • 06.12.2022