Veľké pozadie, viac rozumu?! Zisti, čo napovedá tvar zadku!

Veľké pozadie, viac rozumu?! Zisti, čo napovedá tvar zadku!

Veľkosť či tvar ľudského pozadia – to sú zväčša atribúty vnímané ako prednosti či nevýhody v estetickom slova zmysle. Veľký, malý, hranatý alebo guľatý zadok môže niekedy znamenať oveľa viac. Tak napríklad veľké pozadie vraj znamená u žien aj viac inteligencie a dokonca lepšie hodnoty cholesterolu. V našom článku sa dozviete, čo napovedá tvar zadku a ako sa oň starať. Tak, ktorý tvar máte vy? Po prečítaní článku sa nezabudnite vyjadriť v našej ankete!

Hranatý zadok

Hranatý zadok je jeden z najčastejších typov ženského pozadia a vzniká tak, že boky sú jednoducho rovnakej či veľmi podobnej šírky ako panva. Väčšinou sa v tomto prípade nadbytočný tuk ukladá v bokoch a v páse, čo môžete odstrániť pravidelným kardiom a zdravším jedálničkom. Neotáľajte a začnite hneď! Z módnych vychytávok vám pomôžu rovné nohavice s vysokým pásom alebo áčkové sukne.

Inšpiruj sa: Triky do domácnosti, ktoré ocení každý: Toto musíš jednoducho vyskúšať!

aké tvary zadku existujú

Zdroj: Shutterstock®

Guľatý zadok

Najzdravší, najkrajší a najžiadanejší typ pozadia je jednoznačne ten guľatý. Tuk je v ňom celkom dobre a pravidelne rozložený, čo vyzerá veľmi pekne a prirodzene. Aj guľatý zadok sa dá vždy vylepšiť, niekedy sa trochu tuku predsa len v horných partiách uloží. Tu prichádzajú na scénu klasické drepy (aj so závažiami), mostíky a občasný beh či iné kardio. Čo sa oblečenia týka, obliecť si môžete čokoľvek, no najkrajšie sa na vás ukážu obtiahnuté rifle či sukne.

Zadok v tvare srdca

Ani zadok v tvare obráteného srdca nie je na zahodenie a tiež patrí k žiadanému vzhľadu zadnej partie. Tento tvar spôsobuje menej tuku uloženého v páse a bokoch a viac tuku nahromadeného na spodku zadku. O tento tvar sa treba poriadne starať pomocou vhodných cvičení, s vekom zvykne tuk so spodných partií ubúdať, čím sa môže tvar stratiť. Zvoľte silový tréning, drepy na jednej nohe a zákopy. Nad oblečením si hlavu nelámte, sadne vám takmer všetko.

aké cviky na zadok

Zdroj: Shutterstock®

Zadok do „véčka”

Tuk je nahromadený okolo bokov, pričom pás býva pomerne tenký a v dolnej časti zadku nie je veľa tuku, to je presne opis véčkového tvaru zadku. Ide zároveň o tvar, ktorý nechce žiadna z nás. Preto by ste pomocou cvikov mali posilniť najmä spodnú časť zadku a zbaviť sa prebytočného tuku okolo bokov. Skúste sumo drepy, zákopy a tiež mostíky. V tomto prípade ide (žiaľ) skôr o genetiku, ktorú ovplyvníme cvikmi len minimálne, preto skúste nežiadúci vzhľad zakryť oblečením. Širšie sukne, džínsy s aplikáciami na zadku, to je vaša najlepšia voľba.

- Anketa

AKÝ MÁTE TVAR ZADKU?

Odpovedalo 314 ľudí  

Vyhrala som lotériu, guľatý!
56%
Tvar srdca a milujem to.
32%
Nič moc, mám hranatý.
7%
Katastrofa, do vienka som dostala véčkový.
5%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Mária Maxianová 28.09.19 18:08

MM
karma
100.00

jednoducho sa musíme vyrovnať s tým, čo nám príroda nadelila

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 29.09.19 03:56

MD
karma
132.00

Že vraj inteligencia sa dedí po matke. Tak potom aj zadok :)))

  • 0
Odpovedať

Mária Frnová 30.09.19 14:02

MF
karma
106.00

zaujímavý článok :-)

  • 0
Odpovedať

Katarína Šugar 03.10.19 11:55

karma
108.00

zaujimave citanie :)

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 05.10.19 15:40

MC
karma
109.00

sú iné dôležitejšie veci v živote ,ako tvar zadku.

  • 1
Odpovedať

Martin Benetin 07.10.19 10:35

MB
karma
-1.00

Chlapsky potvrdzujem, že najkrajší typ pozadia je jednoznačne ten guľatý :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní