Aké vlasy sa mužom páčia na ženách najviac? Budeš prekvapená!

Aké vlasy sa mužom páčia na ženách najviac? Budeš prekvapená!

Vlasy sú korunou krásy, o tom niet pochýb! Na to, aby ženská hriva vyzerala čo najlepšie, je potrebné, aby boli vlasy v prvom rade zdravé a silné. To je možné zabezpečiť vhodnou výživou zvnútra i správnou starostlivosťou zvonka. Bez potrebných živín či šetrného zaobchádzania budú vlasy krásne len ťažko. Otázkou následne zostáva, ako si vlasy upravovať? Strihať ich nakrátko či nechať voľne rásť, sťahovať ich gumičkou, farbiť alebo nechať prirodzené? A aký majú na to názor muži? V nasledujúcom článku sa pozrieme na to, aké vlasy sa mužom páčia na ženách najviac!

Pozri aj: Toto sú najčastejšie chyby pri starostlivosti o vlasy. Robíš ich aj ty?

dĺžka vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Dlhé alebo krátke?

Mať vlasy dlhé alebo zvoliť radšej stredne dlhú či úplne krátku dĺžku vlasov? To je asi najväčšia otázka zo všetkých a je prakticky nemožné na ňu jednoznačne odpovedať. Nutné je však povedať, že dlhé vlasy majú predsa len asi trochu navrch. Sú totiž akýmsi symbolom ženskej príťažlivosti. I muži vnímajú ženy s krásnymi dlhými vlasmi ako nežnejšie a zmyselnejšie bytosti. Samozrejme, ak túžite mať dlhokánske vlasy, musíte sa o ne aj náležite starať. Muž ocení hlavne vlasy, ktoré krásne voňajú a sú hebké na dotyk. Akokoľvek dlhé vrabčie hniezdo asi veľa parády nenarobí. 

Kratšie účesy však nemožno hneď odsúdiť. Hoci ženy v tomto prípade pôsobia na mužov o čosi drsnejšie a chladnejšie, mnohým z nich kratšia dĺžka vlasov vyslovene pristane. Krátke vlasy dokážu zvýrazniť črty ženskej tváre a podčiarknuť jej krásu. Kratší strih vlasov perfektne ladí s masívnejšími náušnicami či pekným náhrdelníkom. 

rôzne účesy

Zdroj: Shutterstock®

Spoliehať sa len na rozpustené vlasy?

Aj vy si vo väčšine prípadov nechávate vlasy jednoducho rozpustené? Pravdou je, že prirodzene padajúce lokne, ktoré vejú vo vetre, sú pre mužom doslova magnetom. Dokonca sa mnohým najviac páčia tak trochu rozstrapatené vlasy, ktoré ráno videli hrebeň len na chvíľočku. Z dvojice rovné alebo vlnité pravdepodobne o trošku vedú práve tie vlnité. Jemné prirodzené vlnky, ktoré dodajú účesu trochu objemu a zároveň žene ešte viac pridajú na príťažlivosti. 

Zanevrieť by sme však nemali ani na vyčesané účesy. Mnohé ženy vyzerajú vo vysoko posadenom cope či uhladenom alebo naopak rozhádzanom drdole naozaj skvostne. Môžeme sa zhodnúť na tom, že veľmi záleží i na príležitosti. Vyčesané vlasy však môžu nechať mužovi miesto na fantáziu. 

farby vlasov

Zdroj: Shutterstock®

A čo farba vlasov?

Často počúvame, že blondínky pôsobia najmä v mužských očiach o niečo nežnejšie, hnedovlásky zase rozhodnejšie a sebestačnejšie a červenovlásky či ryšavky divoko, vášnivo až dobrodružne. Zistiť pravdu by bolo naozaj veľmi náročné. Čo je však dôležitejšie? No predsa to, aby vybraná farba danej žene perfektne sedela, aby ladila s farbou jej očí i pleti. Zvyčajne sa hovorí, že prirodzené vlasy sú jednoducho najlepšie. Ich farbeniu sa však mnohé nevyhnú, a preto je dôležité vybrať si ten správny odtieň, ktorý dokonale podtrhne krásu ženy. Dôležité je premyslieť si aj zásadnejšiu zmenu farby vlasov. Kým zosvetlenie vlasov je zvyčajne dobrý nápad, farbenie veľmi svetlých vlasov na tmavo je o niečo riskantnejšie. 

Nakoniec môžeme dodať len to, že ak sú vlasy krásne, zdravé, čisté a voňavé, mužskú pozornosť budú pútať dozaista. Rovnako by so svojimi vlasmi mala byť spokojná samotná žena. Dobre padnúci účes predsa dokáže veľmi rýchlo zvýšiť sebavedomie, čo si okolie bezpochyby všimne!  

Odporúčame: Tipy na ošetrenie vlasov po zime: Skús to takto jednoducho!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Jana Komadová 29.03.19 08:58

JK
karma
100.00

so svojimi vlasmi mala byť spokojná samotná žena

 • 3
Odpovedať

Lucia Šeptáková 29.03.19 19:03

karma
108.00

Hlavne nech sa páčia žene a je so sebou spokojná..

 • 4
Odpovedať

Elena Švachová 29.03.19 23:28

karma
113.00

Súhlasím,že vlasy by mali byť hlavne čisté,zdravé a mali by majiteľke pristať.Či sú krátke,alebo dlhé.Ja som mala dlhé vlasy už ako dieťa a zostalo mi to dodnes.Chvíľu som bola aj ostrihaná,ale necítila som sa dobre a tak som si znovu nechala narásť dlhšie.

 • 2
Odpovedať

Dušan Varga 30.03.19 15:35

DV
karma
103.00

Zaujímavý článok.Faktom je, že sa musí páčiť hlavne žene.Tie, nás mužov veľmi rýchlo presvedčia o správnosti práve tohto účesu

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 30.03.19 16:19

MM
karma
100.00

hlavne musia byť čisté, voňavé a farba i účes podčiarkovať majiteľku

 • 1
Odpovedať

Žofia Mažáriová 01.04.19 18:53

ŽM
karma
115.00

Keď dá žena krátky účes, vtedy sa ukáže, či je ozaj pekná

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.05.19 21:35

JK
karma
100.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Dominika Molnárová 03.02.20 18:34

DM
karma
-1.00

Najdôležitejšie je čo sa páči samotnej žene :)

 • 1
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 30.07.20 19:39

karma
100.00

Chlapom sa páčia väčšinou dlhé vlasy. Ja dom tiež podstúpila skrátenie dlhých vlasov a som veľmi spokojná.

 • 0
Odpovedať

Zuzana Adamcikova 10.02.21 15:39

ZA
karma
-1.00

Hlavne sa cítiť dobre a prirodzene!

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní