Vieš, ako poraziť vypadávanie vlasov? Pomôže ti tento tradičný a overený recept!

Vieš, ako poraziť vypadávanie vlasov? Pomôže ti tento tradičný a overený recept!

Kedže i vlas má svoju dĺžku života, je úplne bežné, že v určitej fáze rastu jednoducho vypadne. Padanie vlasov je teda za normálnych okolností prirodzeným javom. Na jeseň či počas jari však mnohé ženy trápi ich nadmerná strata, čo predstavuje skutočne nepríjemný problém. Je totiž frustrujúce vidieť chumáče vlasov na oblečení, hrebeni či vo vani po umývaní vlasov. Čo sa však dá s tým robiť?

Ak nie je za padaním vlasov ukryté nejaké ochorenie či iný zdravotný problém, v mnohých prípadoch dobre poslúžia i rozličné šampóny či séra, ktoré vplývajú na zastavenie straty vlasov. Pomoc však môžeme hľadať aj v prírode. Vedeli ste o tom, že napríklad taký koreň lopúcha je skutočne účinný pri problémoch s vypadavaním vlasov? A to je pritom táto rastlina často označovaná za obyčajnú burinu! Opak je však pravdou a my vám v dnešnom článku prezradíme, ako si z neho doma pripravíte účinného bojovníka proti padaniu vlasov. 

Pozri aj: Nakladaný cesnak a jeho účinky: Tomuto nebudeš chcieť veriť!

koreň lopúcha

Zdroj: Shutterstock®

Ako použiť koreň lopúcha?

Na prípravu domáceho odvaru, ktorý vám pomôže s vypadávaním vlasov, budete potrebovať v prvom rade sušený koreň lopúcha väčšieho. Ten si môžete práve v jarnom období nazbierať a vysušiť do zásoby. Po sušenej droge sa tiež môžete poobzerať priamo v lekárni, na internete či v špecializovaných predajniach so zdravými potravinami. 

Silnejší odvar z lopúcha je vhodný na vonkajšie použitie, a to na vlasy a dokonca aj pokožku. Budete naň potrebovať približne 3 veľké lyžice sušeného drveného koreňa lopúcha a 1 liter vody. V menšom hrnci zalejte podzemnú časť rastliny požadovaným množstvom vody a zmes priveďte k varu. Následne na miernom ohni varte odvar asi ešte 15 minút a po ochladnutí ho sceďte. 

lopúchový odvar

Zdroj: Shutterstock®

Na vlasy aj pokožku

Lopúchový odvar je úžasný na prepláchnutie vlasov, ktoré majú tendenciu nadmerne vypadávať. Vlasy si najskôr umyte obľúbeným šampónom a nakoniec ich prepláchnite pripraveným odvarom. Ten sa následne už neoplachuje, no vlasy je vhodné zabaliť do uteráka a nechať ich pôsobiť aspoň 15 minút. Následne si ich môžete vyfúkať či inak upraviť.

Lopúchový odvar tiež podporí rast vlasov. Túto kúru sa oplatí vyskúšať aj pri rýchlo a nadmerne sa mastiacich vlasoch či problémoch s lupinami. Okrem toho ho vo forme obkladov môžete použiť na ošetrenie pokožky pri kožných ochoreniach, napríklad ekzémoch, akné či zle sa hojacich ranách.  

Pozri aj: Kručinka farbiarska – farba na plátno a liek v jednom?! Týmto ťa dostane!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 12.04.19 08:11

ĽŠ
karma
100.00

Koreň lopúcha je skutočne účinný pri problémoch s vypadavaním vlasov.

  • 0
Odpovedať

Simona Záhumenská 12.04.19 12:18

SZ
karma
93.00

S vypadávaním vlasov mám problém dlhodobo. Koreň lopúcha určite vyskúšam. Ďakujem za článok.

  • 0
Odpovedať

Marta Hollá 12.04.19 15:52

MH
karma
91.00

Ja som skúšala už rôzne vodičky a odvary, no nepomohlo zatiaľ nič...

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 12.04.19 20:04

MM
karma
100.00

môj otec kedysi používal lopúchový olej

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 13.04.19 22:02

karma
109.00

Problém s vypadávaním vlasov zatiaľ nemám,ale človek nikdy nevie,čo môže prísť.

  • 0
Odpovedať

Andrea Petrušková 24.04.19 09:44

AP
karma
104.00

Tiež sa trápim s vypadávaním vlasov a nevedela som že aj koreň lopúcha je na tento účel vhodný. Tak musím vyskúšať.

  • 0
Odpovedať

Regina Adamcová 13.05.19 23:21

RA
karma
-1.00

Momentálne beriem trojmesačnú kúru vlasového hnojiva a keď sa to nezlepší, určite siahnem aj po koreni lopúcha - práve dnes som našla neďaleko nás asi 3 životaschopné lopúchy, takže koreň bude určite dostatočne veľký na prípravu odvaru.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní