Ako prežiť diétu pri obede v meste

Ako prežiť diétu pri obede v meste
  • 12.12.2014
  • Silvia Karasová

Zaťali ste zuby a odhodlane už niekoľko dní, alebo aspoň zopár hodín dodržiavate diétu, ktorá vám značne skresala váš jedálny lístok? Gratulujeme k presvedčeniu a držíme palce.

Ak vás už teraz chytá panika, ako prežiť ale všetky nástrahy, ktoré na vás (a hlavne váš žalúdok) číhajú mimo vášho domova, nebojte, pokúsime sa vám ponúknuť riešenie.

Aby ste Nový rok mohli privítať v tých skvelých šatách, do ktorých potrebujete pár deka zhodiť, a hlavne, aby ste sa nemuseli rok čo rok opakovať a do prvého dňa roku 2015 vstúpili bez zásady - v tomto roku už naozaj schudnem.

Odporúčame prečítať: Zjednodušte si svoj zdravý životný štýl na maximum!

  Kam na obed?

Najkritickejšie situácie, kedy nám hrozí, že diétu, na ktorú sme sa po siahodlhých samopresviedčacích rozhovoroch konečne odhodlali, porušíme. Sú to na prvý pohľad nevinne vyzerajúce obedňajšie prestávky. Kolegyne inokedy milé a priateľské, sa dokážu v tomto čase zmeniť na skutočné potvory (a pritom nič netušiac) nám položia tak zákernú, priam diabolskú otázku. Kam ideme na obed?

Darmo, že na vás z chladničky bude smutne pokukovať pár gramov zeleného šalátu, váš žalúdok sa v tej chvíli postaví proti vám a hlasne dá najavo, že "veď predsa do tej reštaurácie, kde majú také chutné menu". A už sa to vlečie, jeden prehrešok za druhým a máme po diéte. A pritom stačí povedať tak málo, ďakujem neprosím, ja tu mám dnes so sebou skvelý (áno, presvedčme sa, že rukola a hlávkový šalát sú skvelé, lebo aj pozitívne myslenie má svoje čaro), vlastnoručne pripravený obed.

Odporúčame prečítať: Ploché bruško bez cvičenia

Ako prežiť diétu pri obede v meste

Zdroj: Shutterstock®

  Skúste to inak

Obed si nepripravte a s kolegyňou choďte. (Hrozí totiž riziko, že ostanete dezinformované kto s kým kde a hlavne čo). No s výberom reštaurácie jej pomôžte a majte už vopred nachystaný zoznam takých, kde budete môcť svoju zeleninovo-diétnu vieru uplatňovať. Odporúčame nonšalantne vkráčať do všetkých vegetariánskych, vegánskych, či védskych kuchýň. V nich budete mať určite širší výber takých jedál, kde vám nehrozí rapídne zvýšenie váhy, a kde si zároveň aj pochutnáte a dodržíte svoje presvedčenie.

Ako prežiť diétu pri obede v meste

Zdroj: Shutterstock®

 Dieta povoľujúca mäso

Ak vaša diéta povoľuje mäso, je v podstate jedno (no nie tak celkom, ale viete ako to myslíme), do akého podniku nakráčate. Stačí odolať prílohe typu hranolky, zemiaky, ryža, cestoviny.. objednať si nejaký steak, alebo rovno šalát s mäskom, či rybami a sýty, chutný a zdravý obed je pred vami. Na druhej strane aj šalát sa časom omrzí, v zimných mesiacoch naň môžeme stratiť chuť už po jednom dni :) v takom prípade voľte chutné polievky, ktoré vás aj zohrejú aj zasýtia. Dobrý tip, ako aj niečo zajesť, aj sa neprepchať, je siahnuť po ponuke predjedál. Porcie sú menšie a keď sedíte v dobrej reštaurácii aj výber môže obsahovať viac druhov, než je šunková rolka s chrenom.

Odporúčame prečítať: Med a jeho liečivé účinky

Ako prežiť diétu pri obede v meste

Zdroj: Shutterstock®

  Viete čo pijete?

Pozor na nápoje. Častokrát robíme nevedomky chybu už pri voľbe samotného nápoja. Sladučké cappucina, kadejaké koly, či minerálky s príchuťami, aj ovocné džúsy topiace sa v cukri. Sladené nápoje by počas každej jednej diéty mali z vášho jedálnička (alebo ak chcete tak pitníčka) vymiznúť. Buďte pokojne drzé a k jedlu si objednajte len čistú vodu z vodovodu, a keď sa dá nech vám ju ochutia trebárs citrónom, alebo limetkou. Nielenže ušetríte, ale dáte jasnú stopku kalóriám. Ak veľmi chcete míňať, najlepšia voľba je neochutená a neperlivá minerálka.

Ako prežiť diétu pri obede v meste

Zdroj: Shutterstock®

Tak veselé, ale hlavne pohodové chudnutie. A robte tak, aby vás počas Vianoc nezaskočil jo-jo efekt.

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní