Najlepšie cviky, ktorými odstránite tuk na brušku

Najlepšie cviky, ktorými odstránite tuk na brušku

Leto je tu a vám sa doposiaľ nepodarilo zhodiť tuk z problematickej partie, akou je brucho? Cvičíte každý deň a výsledok sa nie a nie dostaviť?

Pri chudnutí je práve brucho tou oblasťou, ktorá nám robí vrásky a chceme z nej zhodiť čo najskôr. Obliecť si nohavice alebo šortky, ktoré už dlho ležia v skrini, je skvelou motiváciou, prečo vôbec začať cvičiť.

Niekedy ani ten najtvrdší tréning nepomáha. No možno ste len nezvolili tie správne cviky, s ktorými formovanie bruška bude hračkou. My sme si pre vás dnes pripravili niekoľko kľúčových cvičení, ktoré môžete začleniť do svojej tréningovej rutiny, ktoré sú účinné pri spaľovaní tuku z brucha a aj zvyšku tela.

Odporúčame prečítať: Vyskúšajte najúčinnejší cvik na krásne stehná a zadok!

Beh na svahu/ po schodoch

Zdroj: Shutterstock®

Beh na svahu

Ukázalo sa, že beh na svahu je oveľa lepší ako beh po rovnom povrchu. Takto sa zvyšuje celkový úbytok kalórií až o 50 %. Či už ste niekde vonku (na schodoch či svahu) alebo v telocvični na naklonenom bežiacom páse, začnite najprv chodiť 5-10 minút, a potom si zvýšte intenzitu. Pri zvýšenom tempe by sa mala zvýšiť aj vaša srdcová frekvencia, čo v konečnom dôsledku prispeje k lepšiemu spaľovaniu tukov. Doprajte si 30-45 minút behu, počas ktorého môžete striedať tempo.

Odporúčame prečítať: Potraviny, ktoré nakopnú váš metabolizmus!

Plank s loptou

Zdroj: Shutterstock®

Plank s loptou

Patrí plank medzi bežne cviky, ktoré vykonávate počas vášho tréningu? A čo tak ho povýšiť na novú úroveň? Okrem rôznych foriem bočného planku, tiež môžete vyskúšať plank s BOSU loptou (balančnou loptou). Je to náročnejšie ako bežný plank, kde sú vaše ruky na podlahe, pretože balančná lopta testuje vašu rovnováhu. Keď sa vaše telo snaží nájsť rovnováhu, tak sa okrem iného aktivujú aj vaše brušné svaly. Posilnenie týchto svalov tiež pomáha zvýšiť metabolizmus, čo vám v konečnom dôsledku pomôže spáliť viac kalórií a tuku.

Odporúčame prečítať: Skákanie cez švihadlo - rýchle a efektívne cvičenie

HIIT tréning

Zdroj: Shutterstock®

Vsaďte na HIIT

Zatiaľ čo doposiaľ bolo presadzované dlhé kardio najlepšie pre spaľovanie tuku, teraz to už neplatí. V dnešnej dobe je intenzívne, rýchle kardio oveľa efektívnejšie. Pre dosiahnutie maximálnych výsledkov spaľovania tukov a tvarovanie tela potrebujete pestré, intenzívne tréningy, ktoré vás totálne „vyšťavia". Pri tomto tréningu platí, že sa intenzívne cviky striedajú s krátkymi prestávkami a v zásade platí, že spaľovať kalórie budete ešte dlho po tom, čo ste dokončili tréning.

Odporúčame: Pripravte sa na zhadzovanie kíl. Tabata vám dá poriadne zabrať!

Každodenné prechádzky

Zdroj: Shutterstock®

Každodenné prechádzky

Áno, čítate správne! Aj jednoduchá chôdza vám môže pomôcť zbaviť sa brušného tuku. Nie je nič jednoduchšie, ako dopriať si 45-60 minút rýchlejšej chôdze, ktorá robí zázraky pre váš metabolizmus. Pri správnom fungovaní metabolizmu nedochádza k nadmernému usadzovaniu tuku v problémových partiách, akou je brucho. 

 

Odporúčame prečítať: Chcete schudnúť? Doprajte si horúci relax!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Maxianová 23.06.17 19:16

MM
karma
100.00

vzhľadom k veku praktizujem už len prechádzky, bicyklovanie a prácu na záhrade, to je moje fitko

  • 2
Odpovedať

Jana Komadová 26.02.18 18:54

JK
karma
100.00

To už nie je pre mňa ja skôr na prechádzku, bicykel

  • 1
Odpovedať

Martina Varhaníková 13.03.18 12:32

karma
110.00

Ja som spokojná s plank cvikmi, ale aj kardio má svoje +. Treking je vhodný hlavne pre ľudí v staršom veku, kedy už niektoré cviky nezvládajú, naozaj to pôsobí na ich metabolizmus a aktivitu..vidím to na svokre. :o)

  • 0
Odpovedať

Vlasta Mäsiarová 27.07.18 11:50

karma
100.00

Cviky vyzerajú úžasné, len ako sa prinútiť.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní