Ako využiť kozmetiku po záruke v domácnosti? Už žiadne plytvanie!

Ako využiť kozmetiku po záruke v domácnosti? Už žiadne plytvanie!

Niekedy máme pocit, že to u nás doma vyzerá ako v drogérii, plnej rozličných produktov. Dennodenne používame minimálne 3 pleťové krémy, aspoň jedno pleťové sérum a o šampónoch, kondicionéroch a čistiacich pleťových či telových produktoch nehovoriac. Síce sú potrebné ako soľ (teda, možno nie tak úplne, no používame ich preto, aby sme boli krásne) a nevieme sa bez nich zaobísť, niekedy ich všetky spotrebovať je naozaj nadľudskou schopnosťou.

Aj vy neradi vyhadzujete kozmetiku po záruke do koša? Je to plytvanie a zbytočne vyhodené peniaze. Práve preto sme sa rozhodli podeliť sa s vami o triky, vďaka ktorým nebudete smútiť, že ten drahý krém skončil v koši. Nájdite mu spolu s nami uplatnenie vo vašej domácnosti!

Neprehliadni: Pomarančová kôra a jej účinky: Pre toto ju už nikdy nevyhodíš!

Ako vyčistiť počítač?

Zdroj: Shutterstock®

Pleťové tonikum ako dezinfekcia

Pleťové tonikum má poväčšine za úlohu pleť dočistiť a osviežiť. Avšak, mnoho z nich obsahuje alkohol, preto vám bravúrne poslúži na dezinfekciu rúk či dokonca ho môžete použiť na vyčistenie klávesnice, mobilného telefónu, diaľkového ovládača, atď. Jednoducho ho môžete použiť na vyčistenie zariadenia, na ktorom sa zhromažďuje množstvo baktérií.

Pleťový olej ako bariéra pred usadeninami

Pleťové oleje si v poslednej dobe získavajú veľkú obľubu. Sú prírodné, obsahujú množstvo vitamínov a pleť ich jednoducho miluje. No zamiluje si ich napríklad aj nerezový drez alebo iný nerezový povrch. Pleťový olej stačí naniesť na bavlnenú utierku a pretrieť ním nerezový povrch, na ktorom olej vytvorí bariéru a ochráni ho pred usadeninami, povlakom, mydlovými škvrnami, vodným kameňom a podobne.

Ako na čistenie kožených topánok?

Zdroj: Shutterstock®

Pleťový krém ako oživovač kožených povrchov

Toto je jeden z trikov, ktorý sa u nás v domácnosti využíva dodnes. Stačí, ak krém aplikujete na kožený povrch (topánky, kabelka,...) a poriadne ho doň votriete. Koža tak bude vďaka zvlhčujúcim účinkom krému mäkšia a hlavne lesklejšia. Vďaka akémukoľvek krému budú vaše topánky a kabelka vyzerať ako nové.

Odličovač a odlakovač ako odstraňovač nečistôt

Ak máte doma odličovač po záruke, určite ho nevyhadzujte do koša! Vďaka nemu môžete veľmi ľahko odstrániť zvyšky nálepiek a cenoviek z takmer akéhokoľvek povrchu. Rovnako vám v tomto prípade pomôže aj odlakovač na nechty, ktorým dokážete odstrániť nielen zvyšok cenovky, ale tiež ním môžete vyčistiť kúpeľňové dlaždice či obkladačky. Odličovač (hlavne číry) tiež môžete použiť na vyčistenie makeupových škvŕn na oblečení.

- Anketa

ČO ROBIEVATE S KOZMETIKOU PO ZÁRUKE?

Odpovedalo 36 ľudí  

Vyhadzujem ju do koša
17%
Kozmetiku sa snažím vždy spotrebovať – nerád / nerada plytvám
61%
Snažím sa jej vždy nájsť využitie aj keď je po záruke
22%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Pavlína Vaksmundská 06.11.18 19:04

PV
karma
113.00

Aj ja to robievam s kozmetikou - s odlakovačom a krémom určite .. No pleťový olej na vodný kameň ? Možno vyskúšam ..

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 17.02.19 20:12

JK
karma
100.00

Ešte som kozmetiku nemala po záruke vždy ju spotrebujem včas

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní