Darujte blízkym čas na zdravie, relax a zážitky

Darujte blízkym čas na zdravie, relax a zážitky

Sviatok v rodine či významné výročie a vy znova stojíte pred dilemou: darovať knihu alebo ponožky? Nič z toho neurazí, no ak chcete u vašich blízkych naozaj zabodovať, pribaľte ešte pobytovú poukážku do Kúpeľov Trenčianske Teplice.

Jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku pomáhajú zachovávať tradíciu kúpeľnej liečby, známu na našom území po celé stáročia. Svojou nehasnúcou popularitou dokazujú, že tento typ telesnej a duševnej obrody má svoje nezastupiteľné miesto aj v hektickom dvadsiatom prvom storočí.

Kúpele Trenčianske Teplice ponúkajú návštevníkom hneď niekoľko pobytových programov, čím vychádzajú v ústrety všetkým vekovým kategóriám. Výborným tipom na darček je program „Prameň Teplíc“ – 5 alebo viacdňový pobyt, „šitý“ na mieru individuálnym potrebám obdarovaného. Umožňuje nakombinovanie druhov procedúr presne podľa chuti klienta.  

Venovaním kúpeľného pobytu dávate niečo, čo je dnes cennejšie než hmotné dary. Čas na zdravie, relax a zážitky.  

Odporúčame tiež:  4 kráľovstvá za jeden deň? Vezmite deti a poďte na výlet!

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie

Tromfom Trenčianskych Teplíc je sírny termálny prameň vyvierajúci z hĺbky 1200 m. Denne sa dostanú na povrch až dva milióny litrov liečivej vody s teplotou od 37,7 °C do 40 °C. Tým, že vodu netreba ohrievať ani ochladzovať, zachováva si pôvodné chemické zloženie a maximalizuje sa tak jej blahodarný efekt, obzvlášť prospešný pre ľudí s ochoreniami pohybovej a nervovej sústavy. Spomedzi piatich miestnych termálnych bazénov vyniká Sina. Ako jediný ponúka kúpeľ v zrkadlisku, čo znamená, že prameň vyviera do bazénu priamo z prírodného termálneho zdroja.  

Odporúčame tiež:  AKO NA TO... Hľadať pomoc v duchovne

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

Relax

Komu nestačí výhľad na karpatskú prírodu z izby hotela, môže sa vydať po jednej z početných turistických trás na peší, prípadne cyklistický výlet do okolia. Skalka nad Váhom, najstaršie pútnické miesto, nie je jediným tamojším lákadlom. Strážovské vrchy, Dubnický kaštieľ či Trenčiansky hrad možno unavia nohy, ale osviežia dušu. A na únavu poznajú v Trenčianskych Tepliciach extra účinný recept – relax a masáže v priestoroch Hammamu, historického skvostu v orientálnom štýle, priamo prepojeného s termálnym bazénom Sina. Stránka Expedition Slovakia ho zaradila do rebríčka 15 najpútavejších miest Slovenska a jedno nahliadnutie dovnútra nenechá nikoho na pochybách, že sa v tomto prominentnom výbere neocitol náhodou.  

Odporúčame tiež:  5 jóga cvičení na dokonalé brucho!

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®

Zážitky

Mesto Trenčianske Teplice žije kultúrou! Milovníci kvalitnej hudby si prídu na svoje na festivale Hudobné leto, kúpeľné divy potešia každoročné módne prehliadky a tohto roku pribudne na zoznam kultúrnych akcií aj (staro)nový filmový festival. Skrátka neodídu ani prívrženci zážitkovej gastronómie. Nikde inde nechutia kúpeľné oblátky tak dobre, ako priamo na mieste výroby, ešte čerstvé, chrumkavé a zjedené počas prechádzky po promenáde. Mnoho hostí ich nosí domov ako originálny kúpeľný suvenír, no hovorí sa, že dlho sa v škatuli neohrejú...  

Odporúčame tiež: Aktívna dovolenka v Pravých kúpeľoch

kúpele Trenčianske Teplice

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 09.05.16 19:51

SK
karma
114.00

no veru, takemuto darceku by som sa vobec nebranila, je velmi dolezite sa starat hlavne preventivne o svoje zdravie,relax je v tejto uponahlanej dobe dolezity

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 10.05.16 08:31

SK
karma
86.00

Trencianske Teplice sú krásne..

  • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 10.05.16 09:40

MZ
karma
92.00

v Trenčianskych tepliciach som veru bola veľmi dávno a určite by som si ich znovu rada pozrela ... tak ak bude príležitosť určite sa tam rada vrátim aspoň na jeden deň

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní