Sodastream - chutné sirupy

Sodastream - chutné sirupy
 • 06.11.2013
 • Mirka Dovaľová

  • Zdieľaj:
 • 2

 

Prístroj Sodastream sme vám už predstavovali v predošlých testoch. Teraz je načase, aby som vám priblížila ekologické mys-lenie firmy Sodastream, moje postrehy z používania sodastreamu ako aj cenové porovnanie nápojov dostupných v obchode a nápojov pripravených s prístrojom Sodastream. 

 


Spoločnosť Soda-Club je najväčším svetovým výrobcom, distribútorom a obchodníkom s domácimi výrobníkmi sýtených nápojov. Výrobky sa predávajú pod obchodnými značkami Soda-Club a SodaStream a to vo viac ako 40 krajinách sveta. Výrobky SodaStream umožňujú zákazníkovi sýtiť vodu a ochutiť ju na sýtené nápoje priamo doma ako alternatívu k predbaleným vodám alebo nápojom v konzervách. Každý rok SodaStream zásobuje 8 miliónov domácností 600 miliónmi litrov sýtených nápojov. SodaStream je prítomný vo viac ako 50 krajinách sveta a predáva svoje výrobky priamo alebo prostredníctvom distribučných partnerov. Od júla roku 2009 máme možnosť zakúpiť si ho aj na Slovensku.

 

Prečo práve SodaStream?

 

1. Menej odpadu z plechoviek a fliaš
2. Menšie znečistenie ovzdušia spôsobeného prepravou fliaš s nápojmi od výrobcu do obchodov
3. Štúdie ukazujú, že výroba sódy v domácom výrobníku sódy zanecháva až 100x menší vplyv na životné prostredie ako malinovky vo fľašiach.
4. A v neposlednom rade je to naozaj originálny darček pre každého (svadobný dar, darček na Vianoce, atď.)

 

Prístroj Sodastream ako aj sirupy som testovala s mojou mamou, otcom a sestrou. Ako 4-členná rodina máme väčšiu spotrebu nápojov a často si kupujeme ochutené perlivé vody, ochutené, ale aj čisté minerálne vody. A keďže poctivo triedime odpad, rýchlo sa nám nazbiera kopa plastových fliaš. Pri Sodastreame sa tejto kope vyhnete. Ľahko, rýchlo a v pohodlí domova sme si za chvíľku pripravili chutný a pritom lacný nápoj. 


Z jednej bombičky CO2 som pripravila rovných 70 litrov sódy. Volili sme jemný a stredný stupeň sýtosti, v závislosti od toho na aký sirup sme mali chuť. Predstavme si, že by som si si každý deň dopriala napríklad liter Coca Coly. Doniesla by som domov ťažkých 70 kíl, a prírodu zaťažila 70 kusmi litrových fľašiek, alebo 35 dvojlitrových fľašiek. Predstavte si tú kopu prázdnych plastových fliaš. Som rada, že sa mi podarilo prírodu ochrániť od toľkého plastu a veľmi ma teší, že čoraz viac ľudí si uvedomuje silu tejto myšlienky.

1 liter sódy z výrobníku sódy (SodaStream) je lacnejší ako perlivá voda zakúpená v bežnom obchode a vyjde na 0,11 €. Ochutené vody ako napríklad Coca Cola sú dosť drahé, cena litrovej fľaše sa pohybuje okolo 1 eura.

1 liter sýtenej vody ochutenej Sodastream Cola sirupom stojí približne 0,80 eura (s nákladmi vrátane sirupu a bombičky). Nielen, že ušetríte, ale chuť nápoja si môžete prispôsobiť vašim požiadavkám, pridať viac či menej sirupu, zvoliť sýtosť jemnejšiu či silnejšiu. 

 

 

V ponuke je toľko druhov sirupov, že Sodastream vás jednoducho nemôže omrzieť.

 

Sodastream - chutné sirupy

 

Ak nechcete cukrom sladené sirupy, vyberiete si z ponuky sirupov, ktoré sú sladené stéviou. V ponuke sú okrem klasického colového sirupu aj sirupy s označením light či bez cukru. Ak máte chuť na nejaký drink, no nemáte doma ingrediencie na jeho namiešanie, žiaden problém. Sodastream myslel aj na milovníkov kokteilov a vyrobil nealkoholické sirupy na prípravu nápoja s príchuťou mojito, cosmopolitan, margarita a ďalšie. V ponuke je mnoho ovocných sirupov a ich rôzne kombinácie. Ak máte deti a nechcete im dávať presladené nápoje z obchodu, jednoducho im pripravíte sódu so sirupmi určenými pre deti. Skutočne z tak širokej ponuky si vyberie každý. 

 

 

Mám veľmi rada svieže príchute a najčastejšie si pripravujem ochutený nápoj so sirupmi z citrusových plodov. Medzi ne patrí aj tento Lemon & Lime. 

 

Sodastream - chutné sirupy  

Z limitovanej edície Sodastream Night Spirit Non-Alcoholic Cocktails mám najradšej sirup Mojito. Mojito je môj obľúbený nápoj a s týmto sirupom sóda chutí takmer ako originál kokteil!

 

Sodastream - chutné sirupy

 

Doma si radi dáme sódu so sirupom Cola, chutí takmer ako skutočná Coca-Cola, veľmi nám chutí a robíme si ho často. Je to taká klasika :) Ja si ho však rada ochutím citrónom.

 

Sodastream - chutné sirupy 

Keď máme chuť na jemnú ochutenú sódu, pripravíme si niektorý zo sirupov zo série Clear, napr. na fotke je pripravený nápoj so sirupom Mango Apple.

 

Sodastream - chutné sirupy

 

Ak napríklad držíte diétu a nechcete piť sladené nápoje, môžete si čistým svedomím pripraviť sódu so sirupmi, ktoré sú sladené stéviou, na fotke je nápoj so sirupom Pink Grapefruit Light - Stevia.

 

Sodastream - chutné sirupy

 

Verím, že touto malou ukážkou pár sirupov som vás inšpirovala a možno ste aj dostali chuť na niektorý z nápojov. Vianoce sú tu ani sa nenazdáme a Sodastream môže byť skvelým darčekom, ktorým určite urobíte radosť.


Celý sortiment ako aj ponuku sirupov si môžete pozrieť TU.

Zdroj foto: www.sodastream.sk

  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Dominika Sedliaková 04.01.14 14:41

DS
karma
-1.00

jeejj :)) aj my ho máme. Vyskušali sme sirupy:limetkový,pomarančový,mandarínkovy,kiwi,colu... su skvele
Aj babke sme ho dali k Vianociam :)

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 19.09.14 14:28

MR
karma
-1.00

ja by som chcela všetky sirupy.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Kryt na vianočný stromček: Máš ho? Ak ešte nie, tak si ho pokojne vyrob!
Inšpirácie

Kryt na vianočný stromček: Máš ho? Ak ešte nie, tak si ho pokojne vyrob!

 • 4
 • 04.12.2022
Trendy dizajn kúpeľne v roku 2023: Inšpiruj sa vzormi či farbami a pusti sa do renovácie!
Domácnosť

Trendy dizajn kúpeľne v roku 2023: Inšpiruj sa vzormi či farbami a pusti sa do renovácie!

 • 0
 • 25.02.2023
Ako čo najrýchlejšie poraziť prechladnutie? Spoľahni sa na týchto 9 bylinných pomocníkov!
Zdravie

Ako čo najrýchlejšie poraziť prechladnutie? Spoľahni sa na týchto 9 bylinných pomocníkov!

 • 2
 • 26.12.2022