Vieme, čo prináša šťastie do domova. Poznáš tieto zásady?

Vieme, čo prináša šťastie do domova. Poznáš tieto zásady?

Kto by nechcel domov plný šťastia, lásky a pohody? Niektorí ľudia veria, že tieto príjemné vlastnosti vedia bytu či domu dodať určité predmety s akousi magickou silou. My vám poradíme, čo prinesie šťastie do domova aj to, ako tieto predmety v domácnosti správne umiestniť, aby sa neminuli svojmu účelu.

Väčšina týchto poznatkov sa opiera o známe čínske učenie o architektúre a bývaní, ktoré by malo priniesť harmóniu do domova. Poďme sa pozrieť na to, aké predmety nám v byte či dome nesmú chýbať!

Pozri aj: Terapia ľadom: Prečo je dôležitý ľadový obklad tváre?

aké dvere si vybrať

Zdroj: Shutterstock®

Farebné dvere

Začneme exteriérom vášho domova – dvermi. Dajte im farbu! Čínske feng šuej hovorí, že červené alebo oranžové vonkajšie dvere, smerujúce na juh, prinášajú šťastie. Nezúfajte však, ak máte dvere otočené na inú svetovú stranu. Tie smerujúce na sever nafarbite na čierno či modro, dvere smerujúce na východ zasa na hnedo či zeleno. Tie, ktoré smerujú na západ, by mali byť biele alebo šedé, aby znamenali šťastie pre domov.

Čo je symbol šťastia?

Obrovské a majestátne zvieratá, ktoré sú symbolom múdrosti a samozrejme šťastia. Vo vašej domácnosti musíte mať sošku slona! Je úplne jedno, či to bude veľký drevený slon ako suvenír z exotickej dovolenky alebo len malá soška sloníka z miestneho suvenír šopu, do vašej domácnosti môže priniesť viac šťastia, ako si myslíte.

živé kvety prinášajú šťastie

Zdroj: Shutterstock®

Dva v jednom

Chcete vedieť, čo vám prinesie do rodiny nielen šťastie, ale aj peniaze? Podľa feng šuej sú to živé kvety. Na tie nie je nikdy lepšia sezóna, ako práve teraz v lete! Vyberte si vaše obľúbené a umiestnite ich do vázy na jedálenskom stole. Pozor, vyhnite sa však tým druhom kvetov, ktoré majú tŕnisté stonky!

Odporúčame: Pasívne fajčenie: Pozri sa, čomu všetkému sme vystavené

priechodná hala

Zdroj: Shutterstock®

Čistá hala

Hala či chodba by mali byť úplne priechodné, bez žiadnych zbytočností v ceste. Toto je najlepší spôsob, ako udržať šťastie v domove človeka, ktorý nechce míňať peniaze na rôzne predmety, prinášajúce šťastie. Neporiadok do chodby nepatrí, nechajte šťastiu priamy a nerušený priechod!

- Anketa

MÁTE SVOJ DOM USPORIADANÝ PODĽA FENG ŠUEJ?

Odpovedalo 67 ľudí  

Feng šuej mám naštudované, môj dom je oáza pokoja!
4%
Áno, ale len čiastočne.
13%
Veľmi zriedkavo.
22%
Ani neviem, čo feng šuej je!
60%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Marta Bujdošová 08.06.18 15:02

MB
karma
98.00

pokoj domova prinasaju kompromisy

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 18.12.18 14:13

karma
127.00

Moja mama zbiera sošky slonov.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.05.19 21:22

JK
karma
100.00

Treba mať vždy úsmev na tvary a všetko je o kompromisoch

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní