Dochvíľnosť: Získajte vlastnosť kráľov času

Dochvíľnosť: Získajte vlastnosť kráľov času
  • 18.02.2017
  • Miška Baboľová

Dochvíľnosť je cenná vlastnosť. Nemeškať a neponáhľať sa je pre niektorých len snom. Patríte k nim aj vy? Chcete vedieť, kde robíte chybu?

Viete si predstaviť, že by ste všade prišli včas? Neskoré príchody dokážu skomplikovať život. Nahnevaný šéf stopuje váš neskorý príchod, zlostné dieťa v škôlke či v družine čaká už vyše hodiny, čakajúca kamarátka sedí už pri druhej káve v kaviarni a vy neviete, čo urobiť skôr a na čo všetko ste zabudli. Prirátať si dochvíľnosť k dobrým vlastnostiam nemusí byť len výsada kráľov času. Zariaďte si povinnosti tak, aby ste všetko stíhali načas. Ako na to?

Bude vás zaujímať: Máte už dosť zimy? Zahrejte sa v saune!

Ak si na začiatku týždňa pozriete, čo vás čaká nasledujúce dni, budete mať dostatok času sa na to pripraviť.

Zdroj: Shutterstock®

Diár je neoceniteľný pomocník

Zaznačenie si každej schôdze, jednania, porady, ale aj zoznamu vecí na nákup vám uľahčí deň. Ak si na začiatku týždňa pozriete, čo vás čaká nasledujúce dni, budete mať dostatok času sa na to pripraviť. A nič vás neprekvapí. Vyhnete sa zhonu, stresu, nemilým aj trápnym situáciám a, samozrejme, všetko stihnete načas. Navyše, štýlový diár sa vám bude hodiť na pracovný stôl i do kabelky.

Bude vás zaujímať: Akné aj po tridsiatke? Zbavte sa ho raz a navždy!

Zaznačenie si každej schôdze, jednania, porady, ale aj zoznamu vecí na nákup vám uľahčí deň.

Zdroj: Shutterstock®

Ak vám polhodina nestačí, vstaňte skôr

Ranné vstávanie je kľúčové. Ak naštartujete svoj deň správne, do postele si večer budete líhať s úsmevom na perách. Zobudiť sa včas s energiou na maxime nemusí byť nemožné. Zistite, koľko spánku potrebujete na to, aby ste si v noci dokonale oddýchli a ako dlho vám trvá, kým sa ráno pripravíte. Nastavte si budík tak, aby ste stihli aj raňajky a rannú kávu či čaj. Ak ráno začnete chaoticky, celý váš deň sa môže niesť v podobnom duchu.

Bude vás zaujímať: Detox: Zbavte sa toxickej závisti

Zistite, koľko spánku potrebujete na to, aby ste si v noci dokonale oddýchli a ako dlho vám trvá, kým sa ráno pripravíte.

Zdroj: Shutterstock®

Čo nestíhate ráno, spravte už večer

Ak máte ráno vždy naponáhlo, skúste niektoré veci spraviť a pripraviť už večer. Desiata pre deti sa cez noc v chladničke nepokazí, oblečenie si môžete pripraviť už večer a pre ranný dokonalý účes môžete spraviť aspoň to, že nepôjdete spať s mokrými vlasmi. Predtým, ako sa uložíte do postele, zistite, akému počasiu budete zajtra čeliť. Môžete si už večer prichystať dáždnik, rukavice a čiapku, gumáky či lodičky. Ráno sa tak vyhnete zdĺhavému hľadaniu, alebo dňu v nevhodnom oblečení.

Bude vás zaujímať: Psychohygiena: Zatočte s negatívnou energiou a stresom

Oblečenie si môžete pripraviť už večer a pre ranný dokonalý účes môžete spraviť aspoň to, že nepôjdete spať s mokrými vlasmi.

Zdroj: Shutterstock®

Kúpeľňa je veľký zlodej času

Myslíte si, že v nej strávite len pätnásť minút. Naivná predstava. Sprcha, peeling, depilácia, nanášanie rôznych krémov, úprava vlasov a nechtov, čistenie zubov, mejkap. Každej žene trvá dôkladná príprava v kúpeľni dlho. Ak sa niekam chystáte, vyrazte do kúpeľne včas. Budete sa cítiť lepšie, keď stihnete všetky procedúry a navyše nebudete meškať. Vyhnete sa hádkam s partnerom, ktorý vás už bude čakať oblečený pri dverách i nepríjemnostiam v spoločnosti.

Bude vás zaujímať: Teror v práci: Zakročte voči šikane na pracovisku

Každej žene trvá dôkladná príprava v kúpelni dlho. Ak sa niekam chystáte, vyrazte do kúpeľne včas.

Zdroj: Shutterstock®

Netrčte v zápche

Doprava je hlavne vo väčších mestách so zvýšenou koncentráciou nervóznych vodičov ďalší podstatný bod, ktorý treba predvídať. Ak viete, že každé ráno trčíte v zápche aspoň polhodinu, a preto nestíhate do práce, vyrazte z domu skorej. Vyhnete sa zápcham.

Ďalším účinnejším a ekologickejším riešením je hromadná doprava. Električky väčšinou nemeškajú a keď áno, tak len niekoľko minút. Ak predsa len nedáte dopustiť na svoje auto, pred jazdou zistite, či sa na vašej trase nestali dopravné nehody. Radšej sa vydajte obchádzkou, ako keby ste mali stáť v kolóne.

Bude vás zaujímať: Nespavosť už nebude váš problém: Privoďte si opäť sladké sny

Zdroj foto: shutterstock.com

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Soňa Krátka 20.02.17 22:00

SK
karma
113.00

diár mám, je to môj veľký pomocník, snažím sa všade chodiť načas, pretože si vážim toho druhého, čas je najdrahší...

  • 0
Odpovedať

Martina Begalova 27.02.17 16:55

MB
karma
108.00

no tento moj problem je nejak vekom stale akutnejsi...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 17.10.18 15:52

JK
karma
100.00

Odmala som dochvílna radšej o pol hodiny skôr niekam ako päť minút meškať

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní