Buď originálna! Tohtoročným hitom sú jedlé darčeky

Buď originálna! Tohtoročným hitom sú jedlé darčeky

Jedlo milujú všetci, tak prečo ho nedarovať aj pod vianočný stromček? Stačí trochu kreativity a originálny, a najmä lacný darček je na svete. Keď sa rozhodnete venovať jedlé darčeky, myslite na niekoľko zásad.

To, čo venujete by malo byť trvanlivé, nie príliš prekombinované a vizuálne pekné. Preto si dajte na obale záležať. Neznamená to však, že máte balenie „prečačkať". V dnešnej dobe sa oceňuje minimalizmus, takže postačí klasická priehľadná nádoba, aby bolo vidno, čo vlastne darujete.

Pri jedlých darčekoch je dôležitý popis, takže vyberte aj nejakú peknú nálepku, kam napíšete, čo vlastne darček obsahuje, prípadne dokedy ho treba spotrebovať. Pri jedlých darčekoch sa fantázii medze nekladú. My sme pre vás vybrali niekoľko darčekov na inšpiráciu.

Bude ťa zaujímať: Vodný kameň v sprche: Ako ho odstrániť? Neuveríš, ale s týmto!

slané jedlé darčeky potešia

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Niečo slané

Jedlý darček musí byť niečo, čo obdarovaný človek využije, takže žiadne výmysly sa v tomto prípade nekonajú. Skvelým tipom je kvalitná hrubá soľ, ktorú pomiešate so sušenými bylinkami. Vhodný je tymián, alebo provensálske bylinky.

Takisto je dobrým darčekom olivový olej, do ktorého takisto pridáte bylinky. Urobte tak ale aspoň týždeň vopred, aby sa bylinky v oleji poriadne vylúhovali.

Skvelým jedlým darčekom sú nakladané olivy, ktoré v zatváracom pohári zalejete olivovým olejom a ochutíte nakrájaným cesnakom a chilli korením z mlynčeka. Venovať môžete napríklad aj utopence či nakladaný hermelín, alebo doma vysušené paradajky naložené v oleji. Perfektným darčekom sú aj domáce paštéty, ktoré sa tešia veľkej obľube.

Pozri aj: Zaváranie a želírovanie aj v zimnom období? Áno, všetko je možné! 

slané jedlé darčeky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Niečo sladké

Chcete venovať maškrtníkom niečo sladké? Potom sú sladké jedlé darčeky to správne. V poháriku skvele vyzerajú napríklad rôzne domáce bonbóny, malé koláčiky alebo domáci džem. Ak chcete darovať niečo tekuté, skúste vytvoriť vo svojej kuchyni domáci karamel alebo sladký likér či sirup.

inšpirácie na jedlé darčeky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

sladké jedlé darčeky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Recept v pohári

Posledným druhom jedlého darčeka sú recepty v pohári. V tomto prípade venujete suroviny na prípravu jedla v priehľadnom pohári, pekne naukladané na sebe. Vyzerá to veľmi štýlovo! Obdarovaný človek už ingrediencie len pomieša, pridá k nim mokré suroviny a dobrý koláčik či polievka je na svete. Často sa takto dávajú napríklad zmesi na raňajkové cereálie, na koláčiky cookies alebo na spomínanú polievku.

Preskúmaj: Príjem vitamínov: Konzumujeme viac ovocia a zeleniny, no nestačí to!

recept v pohári

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Marta Bujdošová 05.12.17 07:58

MB
karma
98.00

My sme predbehlo dobu. Vlani som nakupila pre kamaratky pekne dekoracne flase a anpiekla do nich pečivo, vyrobila výborný domaci džem, dcera etikety a pekne nastailovali a mali sme darčeky pre kamaratov a aj pre blizkych. Aspon sa nekopia zbytocnosti v byte.

  • 1
Odpovedať

Milka Damašková 05.12.17 17:20

MD
karma
132.00

Ak niečo darovať, tak niečo, čo má dlhú trvácnosť...napríklad medovníčky a podobne.S tými jedlými darčekmi to je totiž zložité.. Ja som dostala do daru doma robený sirup, predpokladala som, že nejaký čas vydrží a hneď som ho neotvorila- a chytila sa naň pleseň..

  • 0
Odpovedať

Lenka Piovarčiová 05.12.17 19:32

LP
karma
81.00

myslim ze super napady

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 11.12.17 10:41

SK
karma
114.00

milé darčeky, také od srdiečka

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.06.18 20:53

JK
karma
100.00

Jéj milé skvelá inšpirácia

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní