Už žiadny bordel! Vyskúšaj naše rady, ako si udržať poriadok v skrini

Už žiadny bordel! Vyskúšaj naše rady, ako si udržať poriadok v skrini
 • 31.01.2018
 • Nikola Benkovská

Vedela si, že priemerná žena má v skrini približne sto kusov oblečenia, ale nosí iba asi tridsať? Máloktorá z nás po každom novom kúsku oblečenia vyhodí ten starý, a tak sa často stáva, že nám v skrini pribúdajú zbytočnosti. Máš aj ty plný šatník oblečenia, už sa ti na ňom ťažko zatvárajú dvere, no nechceš z neho nič vyhodiť? Rady, ako si účinne udržať poriadok v skrini sú konečne tu!

Pozri aj: Preplnená domácnosť? Ukážeme ti, ako sa zbaviť zbytočných vecí

Veľké upratovanie

Ak polovica oblečenia v tvojej skrini už pár rokov neuzrela svetlo sveta, je veľa spôsobov, ako ich účinne posunúť tam, kde budú užitočné. Zachovalé kúsky možno darovať kamarátkach alebo na charitu. Ak sa ti nejaké oblečenie páči, no už nie je v móde, pomocou šijacieho stroja alebo ihly a nite z neho môžeš vyčarovať perfektné štýlové kúsky. Ostatné oblečenie prehľadne ulož do skrine. obľúbené kúsky daj do výšky očí, aby si ich v prípade potreby rýchlo našla. Menej používané oblečenie zase ulož na dno skrine – do priehľadných skríň alebo plastových škatúľ. Saká, blúzky a šaty zaves na vešiaky správnej veľkosti, aby sa nedeformovali. Bielizeň, jemné pančuchy či hodvábne kúsky budú najlepšie uschované vo vrecúškach, v ktorých sa neznehodnotia.

ako si upratať skriňu

Zdroj: Shutterstock®

Vešiaky

Veľká výhoda vešiakov je, že veci si na nich zachovajú svoj tvar a ty budeš mať dokonalý prehľad o tom, čo máš v skrini. Všetky kabáty, bundy, vetrovky treba pozapínať a vešať na vešiaky správnej veľkosti. Ťažšie veci sa vešajú na drevené vešiaky, blúzky a šaty na tenšie, plastové vešiaky. Nohavice vešiame na špeciálne vešiaky s klipsami.

Priesvitné boxy

Priesvitné boxy sú ideálne v úložnom priestore na spodku skrine. Môžeš si do nich uložiť topánky, ktoré vďaka priesvitnému obalu budeš jednoducho vidieť a môcť si vybrať. Taktiež sú výborným priestorom pre šály, šatky a čiapky. Do boxov sa zmestia aj sezónne veci, ktoré chceš na istý čas odložiť a dať prednosť aktuálnejším. 

Vyskúšaj tiež: Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich?

plná skriňa

Zdroj: Shutterstock®

Krabice

Výhodou krabíc je, že si ich môžeš zadovážiť v rôznej veľkosti, a tým pádom do nich vložíš všetko to, čo potrebuješ. Máš elegantnú róbu, ktorú vyťahuješ iba počas plesovej sezóny? Alebo rôzne iné oblečenie s komplikovanými aplikáciami? Šup s nimi do krabice, kde budú v úplnom bezpečí.

Vrecká na pranie

Jemná bielizeň, vlnené svetre, podprsenky, pančuchy alebo blúzky sú do vreciek na pranie ako stvorené! K takémuto jemnému oblečeniu treba pristupovať s citom, a preto je dobré uložiť ho tak, aby sa veľmi nepoškodilo, nezašpinilo alebo nestratilo na svojom pôvabe. A ak ich budeš chcieť prať, jednoducho ich operieš vo vrecku, v ktorom ich máš uložené v skrini.

uprataná skriňa

Zdroj: Shutterstock®

Ďalšie rady, ako sa v izbe cítiť dobre

 • Umiestni si v izbe zrkadlo - rozšíri priestor a zároveň dodá izbe aj viac svetla.
 • V izbe maj len to, k čomu máš naozaj silný vzťah. Na čo sú ti napríklad sušené kvety, ktoré si dostala pred tromi rokmi?
 • Kúp si škatule, ktoré sa ti zmestia pod posteľ. Môžeš v nich uchovávať všetko, čo je síce potrebné, ale v tejto chvíli to nepotrebuješ.
 • Kozmetiku či šminky si ulož to rôznych ozdobných skriniek, škatúľ alebo boxov. V izbe to bude pôsobiť esteticky a oveľa uhladenejšie.
 • Vytvor si určitý rozvrh prác v izbe. Napríklad vždy v pondelok utri prach, v utorok povysávaj a podobne. Budeš mať v izbe pravidelne čisto a pritom sa ani veľmi nenarobíš.

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Marta Bujdošová 31.01.18 08:06

MB
karma
98.00

Na moju dceru neplati nic co sa poriadku tyka..... ona ten vyraz nepozna

 • 1
Odpovedať

Ľubica Šťastná 31.01.18 08:33

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok!

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 31.01.18 10:20

KK
karma
90.00

ja mám šťastie že mám šatníkovú miestnosť takže nemám problém s ukladaním šiat, len potom ťažšie vyhadzujem staré veci lebo však nezavadzajú

 • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 31.01.18 14:48

TK
karma
105.00

stačí si pravidelne upratovať

 • 0
Odpovedať

Monika Červinková 31.01.18 20:53

karma
87.00

ja mam tiež rada ked je systém

 • 0
Odpovedať

Helena Povalova 31.01.18 21:06

HP
karma
107.00

Rady sú naozaj aktuálne stále.

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 04.02.18 20:29

SK
karma
114.00

uparatovanie a nemilosrdné vytrieďovanie - nič iné nepomôže

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní