Ako zadarmo komunikovať s blízkymi? Tieto tipy musíš poznať!

Ako zadarmo komunikovať s blízkymi? Tieto tipy musíš poznať!

  • Zdieľaj:
 • 2

Odišiel vám kamarát, partner, dieťa či niekto iníý do zahraničia na štúdium? Skypujte s ním. Nič vás to nebude stáť a naviac sa môžete nielen počuť, ale aj vidieť a posielať si medzi sebou fotky či iné súbory Každý rodič to pozná. Je jedno, či má dieťa sedem rokov alebo osemnásť, keď odchádza z domu na dlhšiu dobu, vždy je to tak trochu bolestná udalosť. Najmä, ak sa sťahuje do iného mesta alebo dokonca štátu.

Dnes už čoraz viac vysokoškolákov uprednostňuje štúdium v zahraničí pred slovenskými univerzitami, a preto rieši mnoho rodičov dilemu, ako zostať v kontakte so svojimi deťmi. Telefonické hovory do zahraničia sú stále drahé a pár minútový rozhovor neprináša rodičom uspokojenie. Ideálne riešenie priniesol práve Skype. A s tabletom je to navyše hračka.

Odporúčame: Lacné, rýchle a zdravé: Skús tieto vynikajúce recepty z kelu

Skype

Zdroj: Shutterstock®

Odhaduje sa, že v zahraničí žije 1,5 až 2,3 milióna Slovákov. Nemalé percento tvoria práve študenti, ktorí vycestovali na niekoľko rokov za lepším vzdelaním. Vysokoškoláci študujúci na Slovensku využívajú hlavne možnosti v rámci programu Erasmus, ktorý iniciovala Európska únia za účelom podpory mobility. Podľa správy Slovenskej akademickej asociácie pre medzinárodnú spoluprácu (SAAIC) minulý školský rok odcestovalo do zahraničia na študijný pobyt či stáž 2 685 študentov. Tento rok to bude dokonca viac – do programu sa prihlásilo až 33 vysokých škôl a zvýšila sa aj celková suma pridelených financií z Európskej únie.

videohovor

Zdroj: Shutterstock®

Tablet ako skvelý pomocník

Máte tablet, ale neviete, ako na to? Pozrite si video z dielne spoločnosti Prestigio, ktoré vás prevedie základnými nastaveniami a funkciami Skypu. Prostredníctvom pár dotykov obrazovky ste so svojimi deťmi v kontakte prakticky za pár sekúnd. Ak patríte medzi rodičov, ktorých deti študujú v zahraničí a hľadáte spôsoby, ako s nimi zostať v pravidelnom kontakte, najjednoduchšia a najekonomickejšia cesta je Skype. S touto službou telefonujete s najbližšími zadarmo. Stačí, ak máte internetové pripojenie a počítač či tablet. Pri dlhšom odlúčení oceníte aj funkciu, ktorá umožňuje, aby ste svoje deti nielen počuli, ale i videli. S tabletom máte výhodu, že ho môžete mať všade so sebou a skypovať tak kdekoľvek a kedykoľvek.

Pozri aj: Odborník radí: Ako na silnú imunitu? (5. časť)


  • Zdieľaj:
 • 2
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 18.01.14 14:14

JK
karma
100.00

tak to by som ani neverila že až toľko slovákov je v zahraničí ja mám dcéru v Holandsku pracuje tam a voláme cez skype

 • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 18.01.14 14:57

BS
karma
100.00

Skype je veľká výhoda, my tiež so synom komunikujeme týmto spôsobom, cez telefón by sme sa nedoplatili.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Farba roku 2023: Nech žije Magenta!
Novinky

Farba roku 2023: Nech žije Magenta!

 • 7
 • 24.01.2023
Jej francúzska manikúra nedopadla podľa predstáv. Žene zostali po návšteve salóna oči pre plač
Nechty

Jej francúzska manikúra nedopadla podľa predstáv. Žene zostali po návšteve salóna oči pre plač

 • 0
 • 01.02.2023
Ako spomaliť starnutie? Iva Kubelková prezradila svojich päť beauty tipov
Pleť

Ako spomaliť starnutie? Iva Kubelková prezradila svojich päť beauty tipov

 • 0
 • 25.02.2023