Modelky - čo ste o nich určite nevedeli!

Modelky - čo ste o nich určite nevedeli!
  • 19.05.2017
  • Lea Drobná

Zamysleli ste sa niekedy, aké je to byť modelkou?

Určite si každá z nás predstaví tie najdrahšie kúsky oblečenia, dokonalý make-up od najlepších vizážistov sveta, čo používajú kozmetiku, na ktorú my šetríme dve výplaty, spanie po najdrahších hoteloch, let prvou triedou na kastingy po celom svete… Je to naozaj tak? Pozrime sa spolu na život modeliek.

1. Vydržať všetko – vo svete, kde sa točí všetko okolo módy, si naozaj modelka musí vybudovať hrošiu kožu. Musí vydržať fotiť plavky v mínus piatich stupňoch, mať obuté nepohodlné topánky zopár hodín a nefrflať, vydržať fotiť v tých najnepohodlnejších polohách, z ktorých má svalovicu ďalší týždeň, či dokonca mať prilepené uši, keď fotograf má pocit, že príliš odstávajú.

Odporúčame prečítať: Zadržiavanie vody v tele: Ako tomu zabrániť?

Modelky - čo ste o nich určite nevedeli

Zdroj: Shutterstock®

Jedia a robia zadarmo

2. Modelky naozaj jedia – modelky prijímajú čo najviac zdravej stravy, často sa stáva, že začnú svoj vlastný biznis práve v oblasti gastronómie, ale nie je vôbec tajomstvom, že si mnohé doprajú z času na čas aj hranolčeky, nezdravý burger či pizzové orgie po celom náročnom dni. Scouti, ktorí modelky "objavujú" tvrdia, že si vyberajú štíhle modelky, ktoré sa s váhou nemusia počas celého modelingu trápiť. 

3. Robia aj zadarmo – najmä začínajúce modelky nedostávajú žiaden honorár, keďže si potrebujú vytvoriť portfólio, čo si viacmenej na začiatku svojej kariéry platia sami – fotografa, vizážistu, stylistu. Za fotenie môžu tiež dostať len fotky alebo si nechať oblečenie. Najdrahšie kúsky oblečenia si nechávajú naozaj veľmi ojedinele. Samozrejme netrvá to donekonečna, až pokým si ich niekto vplyvný nevšimne.

Odporúčame prečítať: Neónové líčenie na bežný deň? Alebo len na párty?!

Modelky - čo ste o nich určite nevedeli

Zdroj: Shutterstock®

Aj modelky sa nudia

4. Dávať pozor na každom kroku – určite nikto z nás nechce byť nafotený v zákulisí v nepríjemných pozíciách. Všade sa pohybujú rôzny “hostia” a fotia modelky a fotky predávajú bulváru, takže vhodné správanie modeliek je absolútna nutnosť. 

5. Čakajú, čakajú a ešte raz čakajú – preto stále vidíme v časopisoch fotky zo zákulisia, kde jedna modelka číta knihu, chatuje na mobile alebo sa hrá s tabletom. Čakajú na kastingu, na fotografa, na to, kým bude hotový make-up a vlasy, na zahájenie módnej prehliadky. Býva to často veľká nuda. Môže to byť časom otravné, pretože začnete mať pocit, akoby vám život pretiekol cez prsty, preto modelky nerobia svoju prácu celý život.

Možno vám tento článok priniesol iný pohľad na prácu modelky. Verte tomu, každý sa snaží robiť svoju prácu čo najlepšie, len tak sa dá dostať čo najďalej a robiť, čo človeka baví a zároveň kráľovsky žiť.

Odporúčame prečítať: Moja kariéra mi zabíja vzťah, čoraz častejší problém dnešných žien...


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Krátka 19.05.17 08:00

SK
karma
114.00

nič nie je také ľahké, ako sa možno zdá a všetko má dve strany...

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 19.05.17 08:36

SK
karma
86.00

čo už človek nespraví pre peniaze a kariéru... že?

  • 0
Odpovedať

Anna Kralovičová 19.05.17 09:05

AK
karma
64.00

Jednu takú modelku poznám, je to dcéra mojej známej. Každý si myslí, že aké to majú oni ľahké, ale nie vždy je to tak.

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 19.05.17 13:21

karma
108.00

Verím tomu,nie je to také jednostranné.

  • 0
Odpovedať

Natália Homolová 20.05.17 08:17

NH
karma
91.00

Zaujimavy clanok ,urcite to nemaju modelky lahke ani som si to nikdy nemyslela ,najtazsie su urcite tie zaciatky

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní