Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!

Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!
 • 20.07.2017
 • Nikola Benkovská

V dnešnej dobe je na ženskú krásu vyvíjaný obrovský tlak. Určuje sa štýl, váha, oblečenie, vlasy a mnohé iné. A ak náhodou do prototypu dnešnej krásy nezapadáme, cítime sa skľučujúco, ba priam nechcene a bezvýznamne. No pritom jediné, čo my, ženy, urobiť môžeme, je cítiť sa dobre vo vlastnom tele. V akomkoľvek tele.

Vážiť si samu seba a s hrdosťou pozerať do zrkadla bez ohľadu na názor druhých. Pýtate sa, ako to dosiahnuť? Ako sa začať mať rada? Ako si o sebe povedať, že ste krásna? Na tieto i mnohé iné otázky vám odpovie Martin Tóth – muž, ktorý pomáha ženám schudnúť a cítiť sa krásne vo vlastnej koži. 

Odporúčame: Pochúťka, z ktorej nepriberiete - melónová torta!

zdravá životospráva

Zdroj: Shutterstock®

1. V čom spočíva tvoje heslo: Chcem, aby si ty bola fit?

• Byť FIT pre mňa znamená viac, ako len vyzerať dobre. Je to o tom, aby si sa tak aj cítila - verím, že skutočným dôvodom, prečo chceme schudnúť je to, že máme nejakú predstavu o svojom vysnenom životnom štýle a chceme, aby sa naplnila. Chceme mať možnosti, ktoré teraz nemáme a robiť veci, ktoré teraz nemôžeme. Všetko to je možné, ale len ak budeme popri chudnutí myslieť aj na zdravie. Je veľa spôsobov, ako schudnúť a vyzerať lepšie. Len "vyzerať dobre" nestačí. Na to, aby sme si svoju štíhlejšiu postavu mohli aj užiť, potrebujeme sa tak aj cítiť. A preto babám odporúčam, aby sa sústredili viac na starostlivosť o svoje telo ako na kalórie.


• Aj ty môžeš schudnúť a mať postavu, s ktorou sa budeš cítiť sebavedomá, krásna a príťažlivá - verím, že všetko je možné a sny sú na to, aby sa plnili. A preto chcem dať mladým ženám pocit, že aj keď sa už asi stokrát pokúšali zmeniť stravu a dodržiavať to, neznamená, že je to zbytočné. A už vôbec nie, že sa majú zmieriť s tým, že ony nikdy nebudú štíhlymi.


• Som tu na to, aby som ti pomohol - treťou myšlienkou, ktorú má vyjadriť heslo "Chcem, aby si TY bola FIT" je to, že ja CHCEM, aby im to naozaj vyšlo. Moja stránka nie je na to, aby nejako zabili čas, keď sa v práci alebo doma nudia. Som tu, aby sa ženy, ktoré potrebujú schudnúť, dostali ďalej. Aby som im skutočne pomohol dať teóriu chudnutia do praxe a vytvoriť si nové zvyky, vďaka ktorým sa im podarí nielen schudnúť, ale budú si to vedieť aj udržať.

Bude ťa zaujímať: Lymská borelióza: Rozpoznajte jej príznaky včas!

zdravá strava

Zdroj: Shutterstock®

2. Čo bola tvoja prvotná motivácia pomáhať ženám schudnúť?

Svoju odpoveď rozdelím na tri časti:


Prečo chcem pomôcť? 

Mojím snom nikdy nebolo ležať na pláži a nič nerobiť. Chcel som a aj chcem zmeniť tento svet v určitej oblasti. A tak bez ohľadu na to, akým smerom sa vydám, chcem si byť istý, že to bude niečo, čo ľuďom pomôže dosiahnuť svoj sen a od základov zmeniť svoj život.

Prečo práve s chudnutím? 

Som dobrý v psychológii, zmene zvykov a dosahovaní snov. Mám bohaté skúsenosti s tým, ako zmeniť to, čo jem (ako si namiesto troch tanierov krupice s cukrom, škoricovým cukrom a grankom, ktoré som zvykol jesť - dať na večeru lososa s guacamole a zeleninou) a pritom si to užívať. A v neposlednom rade som si chudnutie vybral preto, že viem, aké bolestivé je, ak sa človek roky hanbí vyjsť medzi ľudí kvôli tomu, ako vyzerá.

Prečo práve mladým ženám?

Mám rád ženy. Svojím spôsobom ma fascinujú. A verím, že každá mladá žena si zaslúži byť krásnou, zdravou a príťažlivou. Navyše som presvedčený, že ak bude mladá žena jesť zdravo, budú tak jesť aj jej deti. A muž sa postupne prispôsobí, pretože jemu stačí to, aby bolo jedlo chutné a sýte.

Odporúčame: Profík vo Photoshope baví celý svet. Hrozí záchvat smiechu!

cvičenie vo fitku

Zdroj: Shutterstock®

3. Ako prebieha celý proces na ceste k chudnutiu?

Celá spolupráca začína rozhovorom, kde v podstate zistíme, či obaja hľadáme to isté. Ak sa po rozhovore dohodneme, postupujeme podľa týchto štyroch krokov:


1. Vytvoríme si plán a pripravíme sa.
2. Vyberieme si nové chutné a zdravé jedlá.
3. Vytvoríme si z nich nové zvyky a naučíme sa, ako to všetko pekne stíhať a dodržiavať.
4. A až nakoniec postupne prestávame jesť tie staré - nezdravé jedlá a učíme sa, ako sa nevrátiť späť do starých koľají.


Babám každý týždeň vysvetlím lekciu a určím akčné kroky na najbližší týždeň. O týždeň si to skontrolujeme, zistíme, ako nám to išlo a ideme ďalej. Keďže zo skúseností viem, že čiastkové tipy fungujú len dočasne a že na vytvorenie zvykov nestačí 21 dní (to je mýtus) – pracujem s nimi dlhodobo. Minimálne šesť mesiacov. A potom na nich ďalších šesť mesiacov dávam pozor.

Pozri aj:  Lopúch nie je burina. Zistite, čo dokáže!

fitnes tréner

Zdroj: Shutterstock®

4. Čo pre teba osobne znamená krása?

Krása pre mňa znamená zážitok. Vezmime si ako príklad auto. Základom je, aby fungovalo a dopravilo nás z miesta A do miesta B. Je jasné, že bez toho je nám auto nanič, ale až krása je to, čo urobí z tejto jazdy (a z nášho života) zážitok. Od nádherných zasnežených hôr, ktoré vidíme pri pohľade z okna auta, cez moderný dizajn nášho auta, na ktorý sa tak príjemne pozerá. Až po oblečenie, ktoré máme na sebe, keď sedíme v aute a, samozrejme, telo, v ktorom sa cítime dobre.

To všetko robí z našej cesty nezabudnuteľný zážitok. Myslím si, že nech už ide o čokoľvek (knihu, vzťah, obývačku, jedlo alebo telo), ak je splnená funkčnosť (napríklad ak sme zdraví a naše telo funguje ako má), tak práve krása je to, čo nám prinesie výsledný zážitok, a tým pádom je dôvodom, prečo je život taký skvelý.

Odporúčame: Tipy na krátky účes: Tieto extrémne premeny vás dostanú!

cvičenie doma

Zdroj: Shutterstock®

5. Aké máš ambície do budúcna?

Z toho, čo by mohlo čitateľky zaujímať spomeniem to, že pracujem na vytvorení online kurzu, ktorý by im pomohol krok za krokom zaradiť všetku teóriu o chudnutí do praxe a vytvoriť si nové zvyky. Veľkou výhodou by bola osobná podpora - niekto, kto by ich viedol, kto by na nich dával pozor, kto by im pomohol zdolať každú prekážku a splniť si svoj sen o krásnej postave. Neskôr sa chystám vytvoriť "Chcem, aby si TY bola FIT" aj v zahraničí. 

Pozri aj: Dovolenka v domovine: Top najkrajšie pieskové pláže na Slovensku

strach z nadváhy

Zdroj: Shutterstock®

6. Aké rady na záver by si dal ženám, ktoré sa necítia spokojné vo vlastnom tele?

V prvom rade asi to, aby sa zhlboka nadýchli, a potom s úsmevom na tvári vydýchli a upokojili sa. Nadváha nie je trvalý stav, s ktorým sa musíme zmieriť. Je to len dočasný stav, ktorý sa dá postupne zmeniť. V druhom rade im odporúčam prečítať si môj návod: "Ako schudnúť svojich prvých 10 kíl - a to aj bez hladovania a počítania kalórií." A každý deň urobiť nejaký krok vpred.

Naučia sa najmä toto:

 • Prečo dokážeme schudnúť dočasne ale nie natrvalo.
 • 7 hlavných prekážok, ktoré nám bránia udržať si postavu a vracajú nás naspäť do starých koľají.
 • Ako nezačať s chudnutím – alebo chyby, ktoré robíme pri chudnutí hneď od prvého dňa (a nevieme o tom.)
 • Ako začať s chudnutím, aby to tento krát bolo iné.
 • Ako pokračovať a schudnúť svojich prvých 10 kíl - aj bez hladovania alebo počítania kalórií.

Ak chceš vedieť viac, tu môžeš získať celý návod úplne zdarma: 

https://martintoth.me/starter-kit/

Bude ťa zaujímať: Turistika po Slovensku: Po hrebeni Považského Inovca


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Soňa Kelemenová 20.07.17 08:03

SK
karma
86.00

teóriu my ženy ovládame.... super napísaný článok, už len sa k tomu dokopať.... ale rozhodne k tomu treba pevnú vôľu....

 • 3
Odpovedať

Anna Bútorová 20.07.17 11:17

AB
karma
100.00

dobrý prístup a celkový pohľad trénera...

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 20.07.17 20:14

MM
karma
100.00

všetko je v hlave ...

 • 0
Odpovedať

Jana Uhrová 21.07.17 15:15

JU
karma
103.00

treba len pevnú vôľu na to

 • 0
Odpovedať

Marcel Maňák 28.10.17 21:34

MM
karma
-1.00

Palec hore!

 • 0
Odpovedať

Iveta Sýkorová 17.11.17 11:52

IS
karma
-1.00

vyborny clanok, super pristup trenera k chudnutiu. hned by som sa mu zverila do ruk!

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní