Starbucks oslavuje 50 rokov jedinečnou kávou ANNIVERSARY BLEND

Starbucks oslavuje 50 rokov jedinečnou kávou ANNIVERSARY BLEND

V Starbucks sú míľniky často oslavované kávou a nebude tomu inak ani pri 50. výročí otvorenia prvej obľúbenej kaviarne v americkom Seattli. Jedinečná zmes Anniversary Blend tento rok očarí kávových fanúšikov dymovou vôňou cédra a tónmi estragónu, nového korenia a čiernej hľuzovky.

Zmes Anniversary Blend bola prvýkrát vytvorená v roku 1996 k pripomenutiu 25. výročia Starbucks a odvtedy sa každoročne vracia. Táto káva je svedectvom o minulosti a oslavou budúcnosti a každý rok je siréna, ako nezameniteľný symbol Starbucks, hviezdou kávového balíčka. Tento predstavuje Starbucks odvážnu zmes Anniversary Blend pochádzajúcu výhradne z Indonézie – váženej oblasti pestovania kávy. Aromatické tóny dymového cédra a nového korenia vytvárajú intenzívnu, ale elegantnú chuť, doplnenú doznievajúcimi akcentami čiernej hľuzovky a čerstvého estragónu a je symbolom vďaky zákazníkom, ktorý sú neoddeliteľnou súčasťou filozofie značky.

Odporúčame: Matcha Green Tea Latte: Jar v Starbucks bude skutočne zelená

Starbucks Anniversary Blend

Zdroj: Starbucks

50. výročie Starbucks

V tomto roku je to presne 50 rokov od založenia značky Starbucks, presnejšie od založenia prvého obchodu s kávou, čajom a korením pod značkou Starbucks v americkom Seattli. Limitovaná ponuka šálok, pohárov, tumblerov a fliaš odkazuje na mnoho aspektov kávovej kultúry a zdôrazňuje dlhodobé spojenie hodnôt Starbucks so zákazníkmi. Každý produkt z kolekcie 50 Years Of Starbucks® nesie časť histórie a misiu značky: „Inšpirovať a povznášať ľudského ducha – zvlášť s každou šálkou, zákazníkom aj prostredím, v ktorom žijeme.“

Starbucks oslavuje svoje okrúhle výročie  aj na slovenskom trhu. Prvá kaviareň Starbucks na Slovensku bola otvorená pred piatimi rokmi, 31. mája 2016, a v tom istom roku bol uvedený aj prvý hrnček Starbucks so slovenským motívom. V roku 2019 bola otvorená prvá regionálna kaviareň Starbucks mimo Bratislavy, a to v Žiline. V tomto roku boli do ponuky uvedené aj čerstvé sendviče, ktoré pre zákazníkov pripravujú baristi každé ráno. V roku 2020 bolo na slovenský trh prvýkrát uvedené Cold Brew Nitro, ktoré si zákazníci môžu vychutnať v kaviarni na Sedlárskej ulici v Bratislave a aj napriek pandémii bola minulý rok otvorená ďalšia regionálna kaviareň, a to v Nitre. V súčasnosti je na Slovensku 8 kaviarní Starbucks a v tomto roku si zákazníci môžu vychutnať svoju obľúbenú kávu aj v pohodlí domova vďaka službe Starbucks Delivers

Výročnou kávovou zmesou a limitovanou edíciou doplnkov chce Starbucks poďakovať svojim zákazníkom za ich vernosť a podeliť sa s nimi o kus histórie značky, ktorú spoločne zažili.

- Galéria
1 z 4
Starbucks oslavuje 50 rokov jedinečnou kávou ANNIVERSARY BLEND - KAMzaKRASOU.sk
Starbucks oslavuje 50 rokov jedinečnou kávou ANNIVERSARY BLEND - KAMzaKRASOU.sk
Starbucks oslavuje 50 rokov jedinečnou kávou ANNIVERSARY BLEND - KAMzaKRASOU.sk
Starbucks oslavuje 50 rokov jedinečnou kávou ANNIVERSARY BLEND - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Starbucks


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Katarína Konečná 01.04.21 10:37

KK
karma
109.00

krásne šálky, nechystáte súťaž o kávu a šálky? :)

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 02.04.21 07:23

ĽŠ
karma
100.00

Krásne výročie!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní