Jednoduché testy na odhalenie zdravotných problémov: Nečakaj a sprav si ich!

Jednoduché testy na odhalenie zdravotných problémov: Nečakaj a sprav si ich!

Pokiaľ ide o zdravie, sme ochotní spraviť všetko preto, aby sme boli fit ako rybičky. No častokrát svojmu zdraviu nepripisujeme veľkú váhu. Častokrát sa spamätávame až vtedy, keď je neskoro a keď nás nejaký zdravotný problém doženie do ordinácie lekára. Pritom stačí chodiť na pravidelné prehliadky, zdravo sa stravovať a udržiavať sa vo forme, vďaka čomu sa môžeme v budúcnosti vyhnúť rôznym problémom.

Ľahko sa to hovorí, ale ťažšie sa to vykonáva. Dnes, keď sa všetci niekam náhlime a nemáme dostatok času ani na naše koníčky, dávame nášmu organizmu poriadne zabrať. Dokonca aj druh práce, ktorej sa venujeme, má veľký vplyv na naše budúce zdravie a zdravotné problémy. Ako však nejaký problém odhaliť včas? Spravte si jednoduché testy, ktoré vás na možné príčiny dokážu upozorniť.

Pozri tiež: Čo znamená hrčka na zápästí? Zisti, čo sú ganglionové cysty!

ako odhaliť ochorenie pľúc

Zdroj: brightside.me

Ochorenie srdca a pľúc

V tomto teste ohnite svoje prsty do písmena „J“, ktoré je takpovediac hore nohami a jednotlivé prsty na oboch rukách spojte (ako to je na obrázku). Medzi ukazovákmi vám vznikne malá medzera. Ak ju tam vidíte, znamená to, že je u vás všetko v poriadku.

Ak medzi nechtami a spojenými prstami nemáte žiadnu medzeru, znamená to, že nemáte v krvi dostatok kyslíka. V dôsledku toho sú vaše nechty vypuklé a prsty možno hrubšie. Nedostatok kyslíka v krvi môže byť spôsobený kardiovaskulárnymi ochoreniami, chorobami pľúc a pod. Dávajte si na to pozor!

ako odhaliť mŕtvicu a demenciu

Zdroj: brightside.me

Mŕtvica a demencia

Pri tomto teste budete potrebovať stopky alebo časovač. Postavte sa rovno, dvihnite jednu nohu do vzduchu tak, aby ste stehno mali v rovnobežnej polohe s podlahou. Vydržte takto minimálne 20 sekúnd. Ak sa vám to podarí, znamená to, že je u vás minimálna pravdepodobnosť vzniku mozgovej príhody alebo demencie. V opačnom prípade, ak máte problém s udržaním rovnováhy, môže to naznačovať problémy z mozgovými cievami.

Neprehliadni: Najdivnejšie spôsoby, ako si ľudia zarábajú peniaze: To vážne?!

čo spôsobuje vypadávanie vlasov

Zdroj: brightside.me

Hormonálna nerovnováha

Pokiaľ sa jedná o hormonálnu nerovnováhu, tú môžeme odhaliť prostredníctvom vlasov. Ich vypadávanie je totižto úplne prirodzené. Podľa lekárov denne stratíme 50 až 100 vlasov. Ale na to, aby ste odhalili hormonálnu nerovnováhu, si spravte malý test.

Vaše vlasy musia byť čisté a suché – teda je najlepšie, ak si test spravíte na čerstvo umytých a vysušených vlasoch. Vezmite si do rúk menší pramienok a potiahnite zaň (nie príliš drasticky). Ak vám v rukách takýmto ťahom ostali 2 až 3 vlasy, tak je všetko v poriadku. Ak vám v rukách ostane väčšie množstvo vlasov, mali by ste začať riešiť problémy s hormónmi či nedostatkom živín.

Pozri tiež: Ako uvoľniť upchatý odtok v kuchyni? Neuveríš, ale toto ti pomôže!

ako rozpoznať syndróm karpálneho tunela

Zdroj: brightside.me

Syndróm karpálneho tunela

Syndróm karpálneho tunela sa najčastejšie vyskytuje u administratívnych pracovníkov, umelcov, cyklistov a všetkých tých, ktorí pracujú najmä s rukami. Pri tomto teste zdvihnite svoje ruky tak, aby ste mali predlaktia rovnobežne s tvárou. Skrčte prsty, vystrite palce a pokúste sa nimi dostať na spodok dlane. Ak to dokáže za 1 až 2 minúty, ste v poriadku. Ale ak pri tom budete pociťovať bolesť prstov alebo brnenie, môže to byť prvotný príznak syndrómu karpálneho tunela.

ako odhaliť anémiu

Zdroj: brightside.me

Anémia

Anémia je pomerne bežný zdravotný problém, ktorý je spôsobený nedostatkom železa v organizme. Aby ste tento problém odhalili včas a bez potrebného vyšetrenia krvi, tak sa postavte pred zrkadlo a stiahnite si spodné viečko. Ak je vnútorná farba spodného viečka ružová, všetko je v poriadku. Ak je svetloružová až bledá alebo žltkastá, mali by ste vyhľadať lekára. Navyše, vyhľadať by ste ho mali vtedy, keď okrem toho pozorujete únavu, máte bledú pokožku a ťažšie sa vám dýcha.

Zaujme ťa: Ako ušetriť na energiách? Uspor desiatky eur s rozumnými tipmi!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Ľubica Šťastná 17.12.19 08:17

ĽŠ
karma
100.00

Rada vyskúšam, ďakujem!

 • 1
Odpovedať

Natália Lobodášová 17.12.19 09:39

NL
karma
105.00

Zaujímavý článok

 • 1
Odpovedať

Mária Reibergerová 17.12.19 09:57

MR
karma
114.00

nedalo mi, vyskúšala som a som spokojná :-)

 • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 17.12.19 11:22

MC
karma
109.00

Vyskúšala som a som spokojná.

 • 1
Odpovedať

Helena Majorosova 17.12.19 15:43

HM
karma
-1.00

Vyskúšané a našťastie všetko v poriadku :-)

 • 1
Odpovedať

Matej Varga 17.12.19 15:47

MV
karma
108.00

Vyskúšané, ďakujem

 • 1
Odpovedať

Elena Švachová 17.12.19 23:40

karma
109.00

Tak toto bol veľmi zaujímavý článok.Niektoré testy som hned aj vyskúšala a malo by to byť v poriadku.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 18.12.19 19:54

karma
100.00

Zaujímavé čítanie určite vyskúšam

 • 0
Odpovedať

Edita Paráková 18.12.19 21:29

EP
karma
-1.00

Zaujímave čítanie

 • 0
Odpovedať

Jana Pitonakova 23.11.20 14:03

JP
karma
100.00

tak s tými vlasmi som pohorela ... padajú ako divé

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní