Vyberáme oblek pre ženícha: Akú farbu zvoliť?

Vyberáme oblek pre ženícha: Akú farbu zvoliť?

V dnešnej svadobnej rubrike sa budeme venovať tematike, ktorej sme sa doposiaľ nevenovali. Našu pozornosť totiž zameriame na naše drsnejšie a silnejšie polovičky. Svadba je pre nevestu, ale i pre ženícha dôležitou udalosťou. Avšak pokým nevesta má na výber takmer nekonečný rad rôznych variácií svadobných šiat, ženích to má pri výbere svadobného obleku o čosi ľahšie. Dôležitá je najmä farba a strih svadobného obleku.

V dnešných inšpiráciách si preto predstavíme dostupné farebné variácie, z ktorých si ženích môže vybrať ten pravý. S výberom svadobného obleku, samozrejme, súvisia i nemenej dôležité detaily. Tie si však budeme predstavovať postupne v ďalších svadobných inšpiráciách. Dnes sa zameriame predovšetkým na farbu svadobného obleku. Ako pri svadobných šatách pre nevesty, tak i pre svadobné obleky platí, že dnes sa nemusia nosiť iba biele svadobné šaty a čierne klasické obleky. Doba sa mení a s ňou i svadobná móda.

Pozri aj: Svadobné šaty Halfpenny London 2020: V jednoduchosti je krása!

čierny oblek

Zdroj: Shutterstock®

Čierno-biela klasika

Klasika, ktorou ženích nič nepokazí. Ide o univerzálnu kombináciu, ktorá je využiteľná i pri iných príležitostiach. Čierny oblek nikdy nie je na škodu, a preto by v šatníku muža čierny oblek nemal chýbať.

sivý oblek

Zdroj: Shutterstock®

Sivá elegancia

V poslednej dobe sa medzi ženíchmi rozmohol i trend sivých svadobných oblekov. Na rozdiel od klasických čiernych svadobných oblekov nevytvárajú až taký kontrast medzi svadobnými šatami nevesty a oblekom. Pôsobí nenápadnejšie, avšak stále elegantne.

Pozri aj: Vera Wang Spring 2020: Kolekcia šiat len pre odvážne nevesty!

modrý oblek

Zdroj: Shutterstock®

Tmavomodré odtiene oblekov

Spolu s čiernym oblekom sa zaraďujú medzi najklasickejšie svadobné obleky. Tmavomodrá farba sa považuje za autoritatívnu farbu, pričom ženích neupútava na seba prílišnú pozornosť. Na výber má mnoho odtieňov, stačí si preto už iba vybrať.

béžový oblek

Zdroj: Shutterstock®

Obleky s krémovými tónmi

I keď v našich končinách sa krémové obleky na svadbách objavujú zriedkavo, ženích môže vyzerať práve v krémovom obleku zaujímavo a elegantne. Krémový oblek je mimoriadne vhodný pri svadbách organizovaných na plážach pri mori.

Odporúčame: Svadobná torta s geometrickým vzorom: Trend roku 2019 a 2020 pre každého

biely oblek

Zdroj: Shutterstock®

Neprehliadnuteľná biela

Pokiaľ majú vaše polovičky radi extravaganciu, vsaďte pri výbere na biely svadobný oblek. Ako svadobný pár budete jednoducho neprehliadnuteľní a zaručene budete stredobodom pozornosti. Tak ako krémový oblek je i biely svadobný oblek vhodný na svadbu organizovanú na pláži. 

- Anketa

OTÁZKA PRE VÁS: AKÚ FARBU OBLEKU MAL/BUDE MAŤ VÁŠ MANŽEL?

Odpovedalo 110 ľudí  

ČIERNY OBLEK
31%
SIVÝ OBLEK
11%
TMAVOMODRÝ OBLEK
24%
KRÉMOVÝ OBLEK
15%
BIELY OBLEK
19%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

anka - fb anka all saga saganová 21.04.14 19:58

A-FAASS
karma
-1.00

tak u mna vyhrala čierno-biela klasika.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 18.02.20 14:41

karma
100.00

Manžel mal čierny oblek bože je to už 34 rokov

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 19.04.21 06:52

KS
karma
133.00

Najviac sa mi páči pre ženícha tmavomodrý oblek, hnedé topánky, nejaká zaujímavá vestička, biela košeľa v odtieni svadobných šiat nevesty a viazanka :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní