TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE

TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE

Vypadávanie vlasov trápi mnohé ženy. Nemalé percento žien s týmto problémom bojuje dlhodobo. Vyhrať boj s nadmernou stratou vlasov totižto vôbec nemusí byť jednoduché. Veľmi dôležité je pritom v tomto boji poznať samotnú príčinu vypadávania vlasov. Vlasy môžu padať z rôznych dôvodov, no práve odhalenie a odstránenie príčiny môže najviac dopomôcť k tomu, aby sme problém so stratou vlasov vyriešili. A prečo teda vlasy padajú vo zvýšenej miere? Dôvodom môže byť napríklad zloženie našej stravy. Nedostatok bielkovín, zinku, železa aj biotínu sa môže prejaviť práve stratou vlasov.

V prípade spozorovania spomínaného problému je preto vhodné zamerať sa v prvom rade na dostatočný príjem všetkých dôležitých živín, ktoré potrebujú nielen naše vlasy. Vplyv na ich vypadávanie však pokojne môže mať aj nadmerný stres alebo výkyvy telesnej hmotnosti, podobne to môže byť z dôvodu ich nadmerného mechanického poškodenia a častej tepelnej úpravy. U mnohých žien však súvisí vypadávane vlasov s hormónmi. Príčinou neraz býva hormonálna  nerovnováha a nedostatočná alebo nadbytočná produkcia niektorých hormónov. Na boj proti vypadávaniu vlasov, ktorého príčinou môžu byť práve aj hormonálne poruchy, je určený výživový doplnok D-LAB MASSE-CAPILLAIRE. My sme sa v redakcii pustili do jeho testovania a na výsledky testovania sa môžete pozrieť v dnešnej recenzii. 

Odporúčame: Poznáš Sacha Inchi olej? Odhaľ jeho jedinečné vlastnosti!

doplnky pre vlasy

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čo výživový doplnok obsahuje?

Než sa pustíme do zhodnotenia výsledkov testovania, ako prvé si môžeme povedať, z čoho vlastne testovaný výživový doplnok pozostáva a čo všetko vie ponúknuť našim vlasom. Doplnok stravy D-LAB MASSE-CAPILLAIRE predstavuje program zameraný na boj proti vypadávaniu vlasov, ktoré je spojené s neuro-hormonálnou poruchou, čo je problém, ktorý je potrebný liečiť zvnútra. Tento výživový doplnok prostredníctvom cielených aktívnych zložiek napomáha obnovovať nerovnováhu a zahusťovať vlasovú hmotu. Podporuje reguláciu hormonálnej činnosti zodpovednej za stratu vlasov, reoxygenuje pokožku hlavy a reaktivuje rast vlasov.

Tento doplnok stravy pozostáva z trojice rôznych kapsúl, ktoré poskytujú vlasom vždy iné aktívne zložky. Prvé kapsuly predstavujú Balance aktivátor a vlasom dopĺňajú viaceré vitamíny, minerály a ďalšie látky. Sú zdrojom viacerých vitamínov skupiny B, a to vrátane vitamínu B6, ktorý má okrem iného vplyv aj na hormonálnu činnosť. V kapsulách tiež nájdeme vitamín C či vitamín D, rovnako horčík aj melatonín.

Kapsuly s číslom dva predstavujú Keratín komplex. Do vlasov transportujú čistý prírodný keratín, ktorý zlepšuje štruktúru nielen vlasov, ale aj nechtov. Nakoniec tretie kapsuly predstavujú Program detox a pre vlasy sú napríklad zdrojom železa, ktorého nedostatok sa môže prejaviť stratou vlasov. Tieto kapsuly však obsahujú aj extrakty z mnohých rastlín, napríklad z riasy chlorely, ale aj liečivej bylinky zvanej alchemilka, ktorá je nápomocná pri rozličných ženských problémoch. Ďalej v kapsulách nájdeme aj semená pestreca mariánskeho či výťažok z pagaštana, ktorý pomáha zlepšovať krvný obeh v mikrocievkach pokožky hlavy.

pomoc pri strate vlasov

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Aké sú výsledky testovania?

Na testovanie výživového doplnku od D-LAB som sa tešila. Osobne mám pár posledných rokov skúsenosť s výraznejším padaním vlasov, pričom mám obdobia, v ktorých je padanie, takpovediac, v normálnej miere, no rovnako obdobia, v ktorých je strata vlasov výrazná. Na tomto výživovom doplnku ma hneď na začiatku zaujalo jeho zloženie, pretože obsahuje viaceré vitamíny a minerály, keratín, ktorý je pre vlasy dôležitý, ale aj prírodné výťažky z rôznych rastlín. Najviac ma však nadchol samotný fakt, že tento doplnok stravy je určený na boj proti vypadávaniu vlasov, ktoré súvisí s hormonálnymi faktormi. Práve hormóny totižto v mojom prípade zohrávajú najvýraznejšiu rolu pri padaní vlasov, čo viem vďaka tomu, že svoj problém riešim aj s lekármi. 

Pred samotným zhodnotením kapsúl môžem poznamenať ešte zopár faktov. Pred začatím užívania som mala práve obdobie asi 3 či 4 mesiacov, kedy mi vlasy naozaj vypadávali vo zvýšenej miere. Zvyčajne mi s týmto problémom dobre pomáhajú vlasové vodičky na predpis od lekára, no tie som momentálne počas testovania vynechala. Chcela som skutočne vidieť, ako nápomocný dokáže doplnok stravy D-LAB byť. Tento doplnok stravy som nekombinovala ani so žiadnymi šampónmi alebo maskami proti padaniu vlasov. S vlasovou kozmetikou, ktorá je zameraná na boj proti padaniu vlasov, som to totižto, takpovediac, už dávno vzdala. Radšej sa zameriavam na kvalitné prírodné šampóny, kondicionéry a masky, ktoré vlasy hydratujú a poriadne vyživia. Doplnok stravy od D-LAB som v postate kombinovala iba so zdravou a vyváženou stravou, na ktorej si dávam dlhodobo záležať.

Odporúčame: Inšpirácia na 3 jednoduché jesenné účesy, ktoré sa oplatí vyskúšať

kapsuly proti padaniu vlasov

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

A teraz už k samotným kapsulám. Ako prvé ma trochu zneistilo množstvo kapsúl, ktoré je potrebné užívať. Užíva sa totižto ráno päť kapsúl naraz, a to 2-krát Balance aktivátor, 1-krát Keratín komplex a 2-krát Program detox. Je to v podstate päť naozaj veľkých kapsúl, ktorých hltanie bolo na začiatku pre mňa trochu náročné, no postupne som si na to zvykla. Obávala som sa však, že z kapsúl mi bude ťažko na žalúdku alebo nevoľno, pretože práve také skúsenosti som mala s inými kapsulami zameranými na boj proti padaniu vlasov. Musím však povedať, že našťastie sa žiadne ťažkosti pri užívaní na začiatku ani po čase neobjavili.

Kapsule som užívala štyri týždne, teda som vybrala jedno celé balenie. A aký je teda výsledok? Sama som bola naň veľmi zvedavá, keďže doplnok sľubuje zníženie vypadávania vlasov už po prvom mesiaci užívania. O tak dobrých výsledkoch som však pochybovala, keďže už s nejakými doplnkami alebo prípravkami na boj proti padaniu vlasov skúsenosti mám a viem, že to skrátka trvá, kým vlasy na prípravok zareagujú a dostavia sa viditeľné výsledky. Môžu to byť pokojne 3 až 4 mesiace. Na moje obrovské prekvapenie sa výsledky dostavili po troch týždňoch užívania kapsúl! To, že mi vlasy začali padať menej, som si všimla pri ich umývaní. Bežne si pred umývaním poriadne vlasy vyčešem, no aj tak po umytí vyťahujem z odtoku poriadnu guču vlasov.

Už po troch týždňoch užívania testovaného doplnku stravy som si všimla, že zrazu sa vo vani nachádza len pár vlasov. Nechcela som sa však predčasne tešiť, a tak som čakala. No ani po ďalšom a ďalšom umývaní vlasov som chumáče z vane vyťahovať nemusela. Vlasy som tiež nemusela zbierať z podlahy po ich fénovaní, nenachádzala som ich na vankúši a ani vysávanie koberca razom nebolo také náročné. Kapsuly skrátka splnili to, čo sľúbili.

Pozri aj: Česanie vlasov od A po Z: Ako na to podľa typu tvojich vlasov?

vypadávanie vlasov

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Oplatí sa doplnok vyskúšať?

Doplnok stravy D-LAB MASSE-CAPILLAIRE je pre mňa jedným z najlepších produktov, aké som na vlasy vyskúšala. Z tak rýchlo viditeľných výsledkov som skrátka nadšená a moje vlasy mi momentálne robia veľkú radosť. Z času na čas som totižto mávala pocit, že moje vlasy sú úplne všade, len nie na mojej hlave. Momentálne asi týždeň po doužívaní kapsúl je padanie vlasov výrazne stabilizované. Moje vlasy sa pekne lesknú, sú pevné a na hlave všade pozorujem drobné nové vlásky. Moje vlasy skrátka vyzerajú tak, akoby som im po jeseni a zime dopriala presne to, čo potrebovali. Na základe svojich skúsenosti môžem výživový doplnok od D-LAB odporučiť. Zároveň by som vám chcela poradiť, že ak máte dlhodobé problémy s vypadávaním vlasov, nebojte sa tento problém diskutovať s lekárom. Ten môže zistiť z krvných testov napríklad nedostatok niektorých dôležitých látok, čo by mohlo byť príčinou padania vlasov, rovnako môže odhaliť práve problémy s hormónmi, ktoré rovnako môžu mať vplyv na stratu vlasov.

Pre mňa je doplnok stravy D-LAB MASSE-CAPILLAIRE skutočne vydareným a hlavne účinným pomocníkom v boji proti padaniu vlasov. Páči sa mi, že obsahuje skutočne veľké množstvo rozličných aktívnych zložiek, zároveň oceňujem, že kapsuly nepôsobia ťažko na žalúdok. Azda jedinou menšou nevýhodou je o niečo vyššia cena tohto výživového doplnku, čo však s ohľadom na to, že produkt skutočne fungoval a pomohol vlasom, podľa môjho názoru nezohráva až takú významnú rolu. Ak by som totižto spočítala výdavky za rôznorodé produkty na boj proti strate vlasov, ktoré som vyskúšala, cena by sa vyšplhala omnoho vyššie. S testovaným doplnkom stravy som nadmieru spokojná, preto mu dávam za mňa palec hore. 

Doplnok stravy D-LAB MASSE-CAPILLAIRE nájdete na www.lalusita.sk.

- Doplnok stravy D-LAB
1 z 9
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Doplnok stravy pri strate vlasov D-LAB MASSE-CAPILLAIRE - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Jana Čipková 06.11.21 18:43

karma
106.00

Ďakujem pekne za test proti strate vlasov.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní