Diéta podľa znamenia horoskopu – l. časť

Diéta podľa znamenia horoskopu – l. časť
 • 05.12.2021
 • Gabriela Kubaljaková

  • Zdieľaj:
 • 7

Aj keď slovo diéta by sme najradšej nepoužívali, nakoľko diéty nie sú zdraviu prospešné. Inšpirujte sa tým, čo vám vaše znamenie odporúča jesť. Nemalo by ísť v pravom slova zmysle o diétu, ale o voľbu životného štýlu. Tak sa pozrite spoločne s nami, čo vám hviezdy odporúčajú.

Baran (20.3. - 19.4)

Typickou vlastnosťou pre vaše znamenie je nepokojnosť. Tá sa odzrkadľuje aj na stravovaní. Venovať sa príprave jedla vás nebaví. Ak na vás príde hlad, väčšinou siahnete po tom, čo práve máte po ruke. Keďže vás fascinuje všetko nové, s nadšením skúšate každú diétu. Čím radikálnejšia, o to snáď lepšia. Prvotný entuziazmus z rýchleho schudnutia však často vystrieda sklamanie z jo-jo efektu. Aby ste po diéte o pár dní znovu nepribrali, skombinujte dni „postenia“ s nízkokalorickými pokrmami a nájdite si viac času na jedenie.

Tip: Pokúste sa pred jedlom odbúrať vnútorný nepokoj. Pomôže vám, keď nachvíľu zatvoríte oči a desaťkrát sa zhlboka nadýchnete. Pri každom kúsku, ktoré vkladáte do úst, pamätajte na to, že máte jesť pomaly. Dôležité je, aby ste na ceste za štíhlou líniou nezabudli zaradiť do svojej každodennosti aj cvičenie.

Odporúčame prečítať: Najšialenejšie diéty celebrít

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Býk (20.4. – 20.5.)

Ste naklonení každej zmysluplnej veci. Podobne to platí aj v oblasti stravovania. Na jedlo si nechávate dostatok času a jete najradšej doma v príjemnom prostredí. Ak máte problémy s nadváhou, dôvodom býva zväčša chýbajúca radosť a spokojnosť v živote. Vašou silnou stránkou je pevná vôľa. Keď si zaumienite schudnúť, málokedy vaše rozhodnutie nedotiahnete do úspešného konca. Boj s kilogramami vám však komplikuje chuť na sladké. Napriek tomu sladkosti úplne nevylúčte z jedálneho lístka, no majte ich pod kontrolou.

Tip: Hľadajte predovšetkým zdravé a nízkokalorické pochúťky. Skúste siahnuť pred každým jedlom po nejakej malej sladkej maškrte. Cukor sa rýchlo vstrebáva do krvi a zasýti. Tuky a bielkoviny schované v jedle sa budú pomalšie spracovávať, vďaka čomu nebudete dlhší čas cítiť hlad a potlačíte aj chuť na sladkosti.

Blíženci (21.5. – 20.6.)

Jedno či je večer, ráno alebo noc. Tu a tam čosi zobnúť, potom sa normálne najesť, v meste si zase kúpiť hamburger. Takto vyzerajú stravovacie návyky mnohých Blížencov. Väčšina z vás má však šťastie a netrpí nadváhou. Vďaka vnútornému nepokoju, s ktorým v živote bojujete, funguje látková výmena vo vašom organizme presne tak, akoby mala. Pri problémoch s nadváhou by ste mali obmedziť tuky a vybrať si diétu, ktorá vás neoberie o radosť a pôžitok z jedenia. Vtedy nájdete motiváciu a vaše šance schudnúť sa zvýšia.

Tip: Naučte sa jesť na jednom mieste. Doma to znamená v kuchyni. Ušetríte tak množstvo kalórií, ktoré váš organizmus príjme práve vďaka podvedomému reflexu „neustále čosi zobať“. Dávajte si pozor hlavne pri pozeraní televízie alebo čítaní, kedy sa vás snaží premôcť chuť na čosi malé. Je to otázka času, kým si váš žalúdok zvykne, že nič nedostane.

Odporúčame prečítať:  Naša krvná skupina prezradí, ako sa stravovať

zdravé stravovanie

Zdroj: Shutterstock®

Rak (21.6. -22.7.)

Bohatú fantáziu, ktorou disponujete, zvyknete využívať aj pri varení a stravovaní sa. Pred hotovými jedlami uprednostňujete domácu kuchyňu. Máte radi zdravé a rastlinné výrobky či prísady. Potraviny nakupujete s vášňou, mnohokrát však priveľa. Vaše stravovacie návyky ovplyvňuje psychické rozpoloženie a nálada. Ak u vás v danej chvíli prevyšujú práve negatívne pocity, jete skôr od zlosti a hnevu, ako kvôli potrebe. To sa následne odzrkadľuje na vašej línii. Problémy s nadváhou súvisia aj s neustálym maškrtením. Ak chcete schudnúť, nenechajte sa pri diéte ovplyvniť stresom ani emóciami.

Tip: Keďže nepríjemné napätie kompenzujete jedlom, pokúste sa nájsť a odstrániť príčiny stresu. Pomôžu vám rôzne meditačné cvičenia. Nezabudnite na pohyb. Aj krátka prechádzka upokojuje a odbúrava stres.  

Lev (23.7. -22.8)

Jedným zo zdrojov vašej nevyčerpateľnej energie je bohatá strava. Ste pôžitkári a milujete výdatné jedlá. Potrpíte si na jedle pripravenom s láskou a dobrom servise v reštaurácii. Nejeden čašník vás zláka na špecialitu, na ktorú už sotva nájdete miesto v žalúdku. Takéto chvíle ohrozujú vašu štíhlu líniu. Presviedčať vás, aby ste držali diétu, by bolo márne. Viac vám pomôže zdravá, vyvážená a pravidelná strava. Vďaka tomu dosiahnete rovnováhu látkovej výmeny. To vám pomôže schudnúť a udržať si štíhlu líniu.

Tip: Dávajte si pozor na skryté tuky v pokrmoch. Vaše znamenie je totižto náchylné na problémy s cholesterolom. Jedzte veľa hydiny a rýb a miesto oleja a octu používajte do šalátov nízkotučný jogurt a citrón. Tráviaci systém zlepšíte aj pravidelným cvičením. Ideálna je rýchla chôdza.

Odporúčame prečítať: Zdravý životný štýl je základ štíhlej línie

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Panna (23.8. – 22.9.)

Patríte medzi perfekcionistov takmer vo všetkých životných sférach. Vážite si svoje zdravie a dokážete prísne dbať na zdravú výživu. Aby ste boli štíhli a fit, viete urobiť pre svoje telo skutočne veľa. Medzi Pannami, vzhľadom na váš zmysel pre kontrolu, sa vyskytuje menej obéznych ľudí v porovnaní s ostatnými znameniami. Ak však trpíte nadváhou, nesnažte sa schudnúť rýchlou či drastickou diétou. Mohla by vám spôsobiť žalúdočné a tráviace problémy. Radšej siahnite po jedlách, ktoré sú šetrné k vášmu zdraviu.

Tip: S malými dávkami jedla a minimálne dvomi litrami tekutín denne podporíte látkovú výmenu. Okrem minerálnej vody, bylinkového a ovocného čaju, pite aj zelený čaj. Vynikajúco pôsobí proti vlčiemu hladu a podnecuje spaľovanie tukov. Pred spaním skúste uvoľňujúce cvičenia. Pomôžu vám zabudnúť na starosti a upokojiť citlivý žalúdok.

Ak ste svoje znamenie nenašli tu, tak hľadajte v Diéta podľa znamenia horoskopu - II. časť


  • Zdieľaj:
 • 7
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

anka - fb anka all saga saganová 26.02.14 20:29

A-FAASS
karma
-1.00

celkom pravdivé, presne to sedí

 • 0
Odpovedať

Jozef Macoszek 01.03.14 12:03

JM
karma
-1.00

Je to celkom zaujimave

 • 0
Odpovedať

Svetlana Džačovská 01.03.14 17:13

SD
karma
-1.00

Zaujímavé, dobre by bolo vyskúšať

 • 0
Odpovedať

Ivana Goliašová 02.03.14 00:02

IG
karma
-1.00

Pekne napísané a ešte aj pravdivé,pevnú vôľu mám a ešte akú :)!

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 05.03.14 20:15

JK
karma
100.00

som lev a celkom to sedí

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 06.12.21 06:27

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé odporúčania hviezd.

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 07.12.21 17:18

MM
karma
118.00

no veď, tie sladkosti....

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

TEST: Prírodný zázračný balzam od Oriflame – ikona v novom šate
Pleťová kozmetika

TEST: Prírodný zázračný balzam od Oriflame – ikona v novom šate

 • 2
 • 24.11.2022
TEST: Parfumovaná voda s vôňou vanilky a jazmínu Dermacol Dolce Identita
Ostatné

TEST: Parfumovaná voda s vôňou vanilky a jazmínu Dermacol Dolce Identita

 • 2
 • 20.09.2022
TEST: Upokojujúca hydratačná maska Hydra Ger od francúzskej kozmetiky GERnétic
Pleťová kozmetika

TEST: Upokojujúca hydratačná maska Hydra Ger od francúzskej kozmetiky GERnétic

 • 0
 • 13.09.2022