Schudnite podľa znamenia – časť III.

Schudnite podľa znamenia – časť III.
 • 29.09.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Aj keď nám chladnejšie obdobie dokáže vnuknúť myšlienky o tom, že chudnúť na zimu je zbytočnosť (tukové vankúšiky predsa prekryjeme hrubým svetrom), ak sa chcete vo svojom tele cítiť čo najlepšie, treba začať zdravo žiť. Nie každému sa to však darí, aj napriek možno zdravej strave, či pohybu.

Pozrite sa na chudnutie aj z astrologického hľadiska, niekedy stačí minimálna zmena a všetko sa pohne k lepšiemu:)

Odporúčame prečítať: Schudnite podľa znamenia - časť I.

STRELEC

Dobrodružní Strelec je prekvapivo vo výbere jedál konzervatívnejší. Hlavne s pribúdajúcim vekom vie presne, čo mu robí dobre, a po čom má naopak problémy. Strelci občas trpia potravinovými alergiami, tie sa môžu prejavovať v podobe kožných ekzémov, ale aj tráviacich ťažkostí. Ak na sebe čosi také spozorujete, zájdite na komplexné vyšetrenie, a pokiaľ sa alergia potvrdí, konkrétne potraviny vylúčte zo svojho jedálnička.

Odporúčame prečítať: Očistite svoje telo od toxínov!

Schudnite podľa znamenia – časť III.

Zdroj: Shutterstock®

Čo by mali jesť? Pri chudnutí im pomôže vylúčiť, alebo aspoň obmedziť pečivo. Blahodárne na nich vplývajú ryby, a jedlá pripravované na pare. K tomu by mali pridať čerstvú zeleninu, ovocie a v štýle Stredomoria sa im neželané kilá budú zhadzovať jednoduchšie.

Ako by mali cvičiť? Donútiť sa k jednému druhu športu je pre toto aktívne znamenie príliš nudné. Najlepšie sa im cvičí „nenápadne“. Napríklad pri cyklistike, zbieraní húb, či turistike. Keďže Strelci často trpia nervozitou, vyhľadať by mali aj relaxačné cvičenia, ako joga, či pilates.

Odporúčame prečítať: Jablko ako vitamínová bomba

Schudnite podľa znamenia – časť III.

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Zacvičte si hneď zrána

​KOZOROŽEC

Kozorožec sa radi ku gurmánskym znamenia. Rád varí a v kuchyni tiež rád experimentuje. Miluje spoznávať nové chute, na dovolenke vyhľadáva miestne špeciality, dáva si pozor na to, aby potraviny boli čo najvyššej kvality. Napriek tomu, že v jeho kuchyni nájdete zaručene domáci olivový olej, Kozorožec vďaka svojim rozmaznaných chuťových pohárikom občas trpieva menšou nadváhou. Ak sa ale zamiluje do zdravej stravy a pohybu, vie to pekne vyvážiť.

Čo by mali jesť? Ich slabosťou je občas nedostatok zeleniny a ovocia. Práve to by mali napraviť. Taktiež by si mali dať pozor na prípravu jedál, vylúčiť množstvo tukov, prípadne ich nahradiť zdravším olivovým, alebo kokosovým olejom. Mali by jesť tiež menej bravčového mäsa a viac hydiny a diviny.

Odporúčame prečítať:  Spevnite si nohy a zadok

Ako by mali cvičiť? Ak sa Kozorožec zatne dokáže cvičiť pravidelne a pekne si sformovať telo. Potom však stačí jeden vynechaný tréning a už sa to s nimi vezie. Najväčším problémom je totiž ich pohodlnosť. Kozorožec by sa mal pri športovaní s niekým dohodnúť, aby sa navzájom ťahali. Potom je už úplne jedno či sa budú venovať behu, fitku, alebo iným športom.

Schudnite podľa znamenia – časť III.

Zdroj: Shutterstock®

Odporúčame prečítať: Schudnite podľa znamenia - časť II.

VODNÁR

Vodnári obvykle nemávajú problém s postavou. Môžu za to aj vďaka svojej aktívnej povahe a zmyslu pre zdravý životný štýl. Ak by však predsa len chceli čo to schudnúť, alebo spevniť svoje telo, mali by k jedlu pristupovať s menším slobodomyšlienkárstvom. Vodnár si totiž rád dopraje to, na čo má práve chuť a v momente pokušenia dáva všetky svoje predsavzatia bokom.

Čo by mali jesť? Do istej miery by mali počúvať svoju intuíciu, avšak obmedziť by mali sladkosti, alkoholické drinky, presladenú kávu, či pukance. Vyhýbať by sa mali tiež nočným prejedaniam a pozornosť svojich chuťových buniek by mali upriamiť skôr na morské plody a celozrnné potraviny.

Odporúčame prečítať: Piloxing – na spevnenie aj relax

Ako by mali cvičiť? Hlavne tak, aby mali z toho potešenie. Vodnárom urobí radosť kolektívny šport, a pritom vôbec nemusí ísť o súťaživosť. V každom ročnom období sa radi vybláznia pri niečom inom. Leto musí byť o plávaní, potápaní, surfovaní, na jeseň si vychutnajú turistiku, aj šarkana a v zasneženom období im nechýba láska k zimných športom.

Schudnite podľa znamenia – časť III.

Zdroj: Shutterstock®

RYBY

Ryby mávajú precitlivelý žalúdok a zároveň sklony veľmi ľahko priberať. Ak náhodou nemajú ten typ postavy, že sa im zvýšená váha rozmiestni rovnomerne, musia naozaj zamakať. Vzhľadom na ich jemnú povahu pri chudnutí občas potrebujú usmerniť, preto by sa pokojne mohli obrátiť na odborníka.

Odporúčame prečítať:  Zaboxujte si a získajte rozvahu aj skvelú 

Čo by mali jesť? Rybám nerobia dobre ťažké a mastné jedlá, aj keď im chutia. Sústrediť by sa mali skôr na nízkotučné potraviny a vegetariánske jedlá. Mäso by mali jesť v menšom množstve, a keď už tak hydinu pripravenú na pare, alebo udusenú s čo najmenej olejom.

Ako by mali cvičiť? Tvrdá drina v posilňovni pre toto znamenie určite nie je. Ryby by si mali športovanie vychutnať, zabaviť sa pri ňom aj zrelaxovať. Vhodné je pre nich plávanie, a vlastne akýkoľvek pohyb vo vode. Zaujať by ich mohol aj scénický tanec, či aero joga. 

Odporúčame prečítať: Začíname s Ashtanga jogou

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Fuchsová 29.09.14 10:29

JF
karma
80.00

snád to vyjde

 • 0
Odpovedať

Helena Povalova 03.11.14 21:37

HP
karma
107.00

zaujímavé informácie, ďakujem.

 • 0
Odpovedať

Maria Vyrostkova 05.11.14 14:10

MV
karma
-1.00

tomu sa mi nechce veriť

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 21.05.20 10:49

KS
karma
133.00

Niektoré veci úplne sedia, niektoré zase až tak nie :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

7 architektonických divov Slovenska: Tieto rozhodne stoja za návštevu!
Pobyty a výlety

7 architektonických divov Slovenska: Tieto rozhodne stoja za návštevu!

 • 2
 • 10.11.2022
Kde zažiť tú pravú atmosféru a ktoré vianočné trhy v Európe by si nemala vynechať?
Ostatné

Kde zažiť tú pravú atmosféru a ktoré vianočné trhy v Európe by si nemala vynechať?

 • 1
 • 19.11.2022
Vianočný Island: Prečo ho navštíviť práve počas najkrajších sviatkov roka?
Ostatné

Vianočný Island: Prečo ho navštíviť práve počas najkrajších sviatkov roka?

 • 1
 • 14.12.2022