Cvičenie v práci? Žiadny problém!

Cvičenie v práci? Žiadny problém!
  • 21.07.2015
  • Andrea Lukáčová

    • Zdieľaj:
  • 0

Dnešná uponáhľaná, hektická doba nepraje cvičeniu, ani posilňovaniu. Málokto má toľko času navyše, aby cestou z, alebo do práce stíhal aj zdokonaľovanie svojho tela. Preto sa mnoho ľudí spolieha na prirodzený pohyb, ktorý je predsa len menej časovo náročný a automatický.

Chôdza, beh, schody namiesto výťahu.. možností je veľa. Viete však, že svoje telo môžete namáhať aj počas práce v kancelárii? S týmito nenáročnými cvikmi nebudete mať žiadne výčitky svedomia, že sa málo venujete sama sebe: 

Zadok z ocele

Veľmi jednoduché. Počas sedenia na kancelárskej stoličke sa mierne silou nôh nadvihnite a z celej sily zovrite zadok. Vydržte tak 10 sekúnd.  Robte cvik v 5 sériách po 8 opakovaní, dohromady 40 stisnutí zadku. Krása tohto cviku je v tom, že nik ani netuší, ako krásne posilňujete zadok počas pracovnej doby.

Útle členky a lýtka

Pohodlne si vystrite nohy, zdvihnite ich desať centimetrov nad zem a točte oboma členkami do oboch strán.  Taktiež 5 sád po osem opakovaní. Pekne z jednej aj druhej strany. Posilníte lýtko a členky a znížite pravdepodobnosť opúchania nôh z dôvodu dlhého sedenia. 

Odporúčame prečítať: Letné spoločenské šaty z dieľne Tony Ward

cvičenie v práci

Zdroj: Shutterstock®

Silné paže

Aj keď sedíte za stolom, vaše paže tiež dostanú zabrať. Natiahnite pravú pažu smerom pred seba a následne ju natiahnutú posuňte najviac doľava ako len vládzete. Môžete si pomôcť ľavou rukou, ktorou tú pravú pridržíte v ohybe lakťa. V podstate je to strečingový cvik, ktorý naťahuje ramená. Ruky nebudú bolieť a to ani pri neustálom ťukaní do klávesnice. Klasicky pokračujte 5 sérií, po 8 opakovaní. Každá ruka samostatne. 40x40.

Opäť lýtka

Ako? Jednoducho. V rámci toho že sedíte urobte baletný postoj prstov. Proste nohu zdvihnite na prsty a držte. Vaše lýtka vás začnú po pár sekundách páliť, keďže im riadne natiahnete sval. Vydržte. Aspoň 10 sekúnd. Opakujte 8x . Každú nohu. 

cvičenie v práci

Zdroj: Shutterstock®

Krásny driek

Seďte s vystretým chrbtom a otáčajte celý svoj trup do strán. Nohy sú rovno, kostrč je spevnená. Otáča sa iba vrchná časť tela.  Vydržte aspoň 10 sekúnd a opakujte cvik 8x do každej strany. Pre lepšiu stabilitu spodnej časti tela sa môžete pokojne chytiť operadla stoličky.

Bruško

Presuňte sa na okraj svojej kancelárskej stoličky a spevnite chrbát. Vystrite nohy cca 15 cm nad zem a súčasne sa prestaňte opierať o operadlo. V podstate vykonáte malý kancelársky sed- ľah. V zmenenej verzii. smiley  Vydržte 10 sekúnd , urobte 8 opakovaní. 

Odporúčame prečítať: 7 tipov ako odstrániť škvrny jednoduchými trikmi

cvičenie v práci

Zdroj: Shutterstock®

Štíhle stehná

Ak máte stôl, ktorý vám spredu zakrýva nohy – skvele. Sadnite si rovno na stoličku, spevnite chrbát a pekne zdvihnite nohu, najvyššie ako sa len dá. Tak, aby vám zospodu narazila do stola. Vydržte 10 sekúnd, urobte 8 opakovaní na každú jednu nohu.

Aj napriek pracovnej zaneprázdnenosti sa dá zostať fit. Vyskúšajte tieto nenáročné cviky na precvičenie celého tela. Sú ľahké a efektné.  A budete aj štýlová! smiley

cvičenie v práci

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní