Nedarí sa ti schudnúť? Skús stravovanie podľa krvných skupín!

Nedarí sa ti schudnúť? Skús stravovanie podľa krvných skupín!
 • 28.02.2018
 • Simona Kostková

Redukčná diéta, dvojfázový tréning, hladovka a žiaden výsledný efekt? Tiež ste vyskúšali všetko možné a okrem zanedbateľného kila sa na vašom tele nič nezmenilo? Alebo len neviete, čo máte vynechať, aby ste efektívne schudli? Vyskúšajte stravovanie podľa krvných skupín, ktoré je šité na mieru pre každého človeka. 

Jednou z teórií, prečo by sme sa mali stravovať na základe krvných skupín je, že krvné skupiny vznikli podľa toho, čo ľudia jedávali. Najstaršou skupinou je 0 a je charakteristická pre určité obdobie, neskôr vznikli A, B, AB. Týmto vývojom sa zaoberal doktor Peter J.D Adam a zistil, že niektoré potraviny vyhovujúce jednej skupine, škodia druhej a iné potraviny sú neutrálne pre viaceré. My vám prinášame jedálniček na mieru práve podľa výskumov tohto doktora. Dobrú chuť.

Krvná skupina 0

Pokiaľ máte krvnú skupinu 0, väčšinu vášho jedálnička musia tvoriť bielkoviny. Tie vám pomôžu reštartovať spomalený metabolizmus. Naopak pozor si musíte dať na strukoviny, ako je šošovica, fazuľa alebo hrach, ktoré vám môžu spomaliť trávenie a vstrebávanie. A vy tak nie a nie schudnúť. Základ vašej stravy by preto mali tvoriť hlavne mäso a zelenina.

Jesť by ste mali hlavne morské ryby, červené mäso, pečeň, kel, špenát a brokolicu. Na pitie si doprajte sódu, najlepšie pripravenú doma. Z mäsa sa odporúča hlavne hovädzie, teľacie a divina. Ako prílohu voľte ryžu, celozrnné cestoviny alebo zemiaky. Zo zeleniny jedzte červenú papriku, tekvicu, pór, kaleráb, reďkovku a špenát. Z ovocia odporúčame figy, slivky, hrozno, jablká, višne a ananás. Pozor si dávajte na už spomenuté strukoviny, pšenicu, kapustu, kukuricu a karfiol.

Kukni sem: Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom množstve!

krvná skupina A

Zdroj: Shutterstock®

Krvná skupina A

Ľudia s krvnou skupinou A sú presným opakom nulky. Mäso vo vás zadržuje vodu, spomaľuje metabolizmus a vy tak zbytočne priberáte. Podľa teórie krvných skupín máte menej žalúdočných kyselín a tie pomalšie trávia bielkoviny. Mali by ste preto jesť viac zeleniny a bielkovín rastlinného pôvodu.

Medzi priority v kuchyni by mala patriť sója, zelenina, ananás. Pite veľa zeleného čaju. Z mäsa voľte hlavne kuracie a morčacie. Ako prílohu si dajte cestoviny alebo ryžu. Zelenina, ktorá je presne pre vaše telo je brokolica, cibuľa, mrkva, karfiol, chren, tekvica, kaleráb, pór a špenát. Jedzte ovocie ako sú marhule, čerešne, brusnice, slivky, hrozno a citróny. Pozor si dajte na mäso, mliečne výrobky, fazuľu a pšenicu.

krvná skupina A

Zdroj: Shutterstock®

Krvná skupina B

Ľudia s touto krvnou skupinou vraj patria medzi ľudí, ktorí sú so svojou váhou spokojní a nemajú radikálnejšie výkyvy. Vyhnúť by sa však mali obilninám a strukovinám, ktoré rovnako ako u predošlých skupín, spomaľujú metabolizmus. „Béčkari" by mali jesť predovšetkým mliečne výrobky, ktoré podporujú trávenie, a naopak, sladké múčne jedlá môžu priniesť kilá navyše.

Štíhli zostanete, ak budete jesť listovú zeleninu, mäso, vajíčka a mliečne výrobky. Pite hlavne zelený čaj. Z mäsa si môžete dopriať divinu, králika, hovädzie aj morčacie mäso. Ako prílohu voľte ryžu, cestoviny a zemiaky. Zo zeleniny jedzte veľa kapusty, cvikly, brokolice, mrkvy, papriky a baklažánu. Ovocie ako banány, hrozno, slivky, čučoriedky a ananás, si doprajte kedykoľvek. Pozor si dajte na kukuricu, šošovicu, arašidy, pohánku a pšenicu.

Odpadneš: Hroznový džús: Čo všetko v sebe ukrýva? Je to neuveriteľné!

krvná skupina B

Zdroj: Shutterstock®

Krvná skupina AB

Posledný typ krvnej skupiny, ktorý je zároveň aj najmladším, vznikol spojením dvoch krvných skupín – A a B. To znamená, že spája aj menu pre tieto dve skupiny. Je preto veľmi vhodné sledovať, ktorá z týchto dvoch skupín u vás prevláda. Pozor si dajte aj na mäso, aj na obilniny.

K štíhlej línii vám tak či tak pomôže tofu, morské ryby, mliečne výrobky, listová zelenina aj ananás. Piť by ste mali kávu bez kofeínu. Z mäsa vám bude chutiť králik, moriak, jahňacina aj baranina. Ako prílohu si dajte ryžu, cestoviny a zemiaky. Zelenina, ktorá u vás nesmie chýbať, je cvikla, baklažán, uhorky, karfiol a kel. Z ovocia si doprajte čerešne, hrozno, ananás, kiwi, egreše a slivky. Pozor si dajte na červené mäso, kukuricu, pohánku a pšenicu.

krvná skupina AB

Zdroj: Shutterstock®

Cvičenie podľa krvných skupín

 • Ženy s krvnou skupinou 0 by sa mali venovať dynamickým športom, ako je beh alebo aerobik. Energiu vám dodá aj rýchla chôdza. Ideálny čas, po ktorom uvidíte prvé výsledky, sú 3 týždne.
 • Ženám s krvnou skupinou A stačí pokojnejší pohyb, ako je plávanie či strečing. Ako záťaž vám postačí vlastná váha.
 • Ženy s krvnou skupinou B, ktoré predsa len majú problém s nadváhou, si môžu prebytočné kilá spáliť pri tenise alebo cyklistike. Pokojnejšou alternatívou je turistika. Cvičte aspoň trikrát do týždňa.
 • Ženy s krvnou skupinou AB by mali veľa tancovať, cvičiť jogu alebo hrať golf, ak chcú byť fit. Vhodné je hýbať sa aspoň dvakrát do týždňa.

Zaujme ťa: Bodyguardi zdravia: Jedz jedlá bohaté na antioxidanty!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Soňa Krátka 28.02.18 07:53

SK
karma
114.00

no, to by sa mi aj páčilo

 • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 28.02.18 13:28

MB
karma
98.00

juuj, hydinove maso moc nemusim a prave to by som mala jest

 • 0
Odpovedať

Lenka Meravá 28.02.18 13:53

LM
karma
82.00

Stoji za pokus

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 28.02.18 19:32

PV
karma
113.00

Tancovanie milujem .. A rada všetko zjem ,čo je tu napísané o mojej krvnej skupine..

 • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 28.02.18 20:02

HZŠ
karma
102.00

Mala by som sa vyhnúť strukovinám, to sa mi nepáči, nakoľko strukoviny často zaraďujem do svojho jedalnička.

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 28.02.18 20:34

ĽŠ
karma
100.00

Našťastie nie môj problém, ale jeden nikdy nevie...

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 28.02.18 23:22

karma
109.00

diétam moc neverím,lebo akonáhle človek skončí,dostaví sa jojo efekt a kilá sú späť aj s kilami navyše.A celý život sa obmedzovať v jedení,to sa mi nechce...

 • 0
Odpovedať

Zdena Paňková 01.03.18 07:15

ZP
karma
100.00

Ponuka toho,čo môžem je v pohode, ale to čo by som nemala, z toho som aj prekvapená. Skúsim - uvidím. A cvičenie je tiež OK...

 • 0
Odpovedať

Daniela Bieliková 01.03.18 19:35

DB
karma
117.00

no neviem, neviem či to zaberá...

 • 0
Odpovedať

Mária Liščinská 22.05.18 01:38

karma
132.00

Skupina A - bez dynamického športu a BEHU? NIE! To si neviem predstaviť :)))
I keď "pokojnejší" pohyb v podobe strečingu tiež zbožňujem, cvičiť s váhou svojho tela. Dokonca aj to s tým mäsom a mliečnymi produktami, že to ťažko trávi, musím potvrdiť. Len ktoré sú okrem sóje - bielkoviny rastlinného pôvodu prosím?

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní