Les Mills: Cvičenie, ktoré ti zmení život! Rozhodne ho vyskúšaj!

Les Mills: Cvičenie, ktoré ti zmení život! Rozhodne ho vyskúšaj!
 • 11.01.2018
 • Simona Kostková

Dali ste si ako novoročné predsavzatie, že schudnete ale neviete ako na to? Horúci hit z Austrálie vás inšpiruje a motivuje na celý rok. Tento fitness tréning, ktorý pohltil zahraničie, v sebe spája moderné s klasickým a môžete sa spoľahnúť na to, že svojou neustále sa meniacou choreografiou vás neprestane prekvapovať ani po roku.

Názov vznikol po majiteľovi austrálskej telocvične - Lesovi Millsovi. Práve jeho syn začal s cvičením do rytmu hudby na začiatku 80. rokov. Koncept cvičenia sa stal natoľko populárnym, že sa z Austrálie dostal až do Ameriky, a samozrejme, neminul Slovensko. U nás nájdete, zatiaľ iba pár inštruktorov, hlavne v Bratislave a v Košiciach, ktorí vás svojou energiou presvedčia, že cvičenie je zábava a radosť.

Čo je na tom také výnimočné?

To, že cvičenie vymyslel syn štvornásobného olympionika, už hovorí samo za seba. Jeho prvotným cieľom bolo motivovať ľudí a keďže sa nebál skúšať nové veci, vytvoril s priateľmi skupinové cvičenie v rytme najmodernejšej hudby. Neskôr sa k tomuto cvičeniu pridali činky a vznikol tak prvý cvičebný program Body Bump, ktorý dnes patrí k jedným z dvadsiatich programov, ktoré vám Les Mills ponúkne.

Pri tomto cvičení zapojíte každý jeden sval v tele, zdokonalíte svoju vytrvalosť, naučíte sa balansovať a zatancujete si. Inštruktori vás nielen dostatočne motivujú, ale ponúknu vám aj hodinu plnú cvikov, medzi ktorými si nájde každý to svoje. Cvičenie je určené pre mužov a ženy každej vekovej kategórie, pre úplných začiatočníkov aj pre pokročilých.

Dostane ťa: Ako sa stravovať pred a po tréningu?

step mostík

Zdroj: Shutterstock®

Ako prebieha cvičenie?

Cvičenie začína jednoduchou rozcvičkou, ktorá pripraví telo na cvičenie. Ako prvé idú drepy, pri ktorých sa používa väčšia záťaž. Nasleduje cvičenie v ľahu s činkami na posilnenie hrudníka. Na chrbát sú vyhradené dokonca dva cviky, a to cvičenie hornej strany chrbta a cvičenie veľkých svalov celého tela vo vysokej intenzite. Potom si precvičíte biceps a triceps, ramená, brucho a celé cvičenie zakončíte uvoľňujúcim strečingom.

Počas cvičenia sa používa step schodík, nakladacia činka a kotúč zodpovedajúci fyzickej zdatnosti. Každý typ cvičenia má vytvorený svoj vlastný playlist, ktorý si môžete dokonca stiahnuť a trénovať s ním doma. Poprípade si môžete doňho pridať vlastnú pesničku. Medzi najzaujímavejšie typy tréningov patrí Body Attack, Body Balance, Sh´bam. Každých 12 týždňov sa následne mení nielen choreografia, ale aj náplň cvičebného programu, takže sa rozhodne nebudete nudiť.

cvičenie na zimu

Zdroj: Shutterstock®

Body Attack

Názov vystihuje presne to, ako sa budete po tomto cvičení cítiť. Cvičenie je založené na rýchlosti, obratnosti a sile. Spája atletické pohyby, ako je beh či skákanie so silovým cvičením. Nemusíte sa báť, inštruktor vás celú dobu povzbudzuje a vy tak zvládnete 55 minút makať ako nič. Každý jeden cvik je ľahko zvládnuteľný, niektoré sa čiastočne opakujú. A do toho vám hrá rytmická hudba, čo je posledný bod, ktorý by vás mal nalákať na novoročné cvičenie.

Vašou odmenou bude pozitívne energia a dobrá nálada, aj napriek tomu, koľko energie a potu zo seba dostanete počas cvičenia. Spálené (vianočné) kalórie a vytvarované telo, kondícia a obratnosť sú ďalšie veci, s ktorými prídete domov.

Musíš vidieť: Vysoko kalorické potraviny, ktoré budete potrebovať pri chudnutí

cvičenie s činkami

Zdroj: Shutterstock®

Body Balance

Tento typ cvičenia je určený pre všetky ženy, ktoré milujú jogu alebo naopak pre tie, ktoré neoslovila, pretože sa pri nej „dostatočne nezapotili". Spojenie jogy a fitness je neuveriteľne uvoľňujúce cvičenie, ktoré buduje nielen vaše telo ale aj myseľ. Celé cvičenie, okrem iného, zahŕňa aj prvky z Tai Chi a pilates, čomu je prispôsobený aj playlist.

Takže pokiaľ vás nebavia zdĺhavé polohy, nerady sa zanárate do seba a máte rady hlasitú hudbu, tak tento tréning je presne pre vás. Nie je dokonca výnimkou, že tí, ktorí práve skončili tvrdý tréning, napríklad spomínaný Body Attack, sa chodia ukľudniť práve na Body Balance. Naučíte sa kontrolovane dýchať, koncentrovať sa a získate pokoj a harmóniu do celého tela.

joga

Zdroj: Shutterstock®

Sh´bam

Treťou zaujímavou časťou Les Mills je Sh´bam. Názov je dosť mätúci, pretože tento cvičebný program je v podstate 45-minútové tancovanie. Jeho odlišnosť je v tom, že nie každému to sadne. Tanec je rýchly a kroky sa neustále menia, takže pot z vás bude tiecť rovnako, ako pri prvom type cvičenia. Sh´bam je vhodný aj pre ľudí, ktorí tancovať nevedia, pretože cez to všetko, sú kroky naozaj jednoduché a chytľavé.

Ak rady tancujete a nebojíte sa vyskúšať niečo nové, odvážne a rýchle, určite vyskúšajte Sh´bam. Možno prídete vyčerpaná alebo smutná z celého dňa, avšak odídete nielen s úsmevom, ale aj s novými tanečnými krokmi, ktorými môžete ohúriť na akejkoľvek párty. 

tanec a cvičenie

Zdroj: Shutterstock®

Milé dámy, pokiaľ sa chcete zbaviť prebytočných povianočných kíl a nebaví vás dvíhanie činiek v posilňovni, Les Mills je to pravé. Nielen, že schudnete a spevníte telo, ale zmeníte celý svoj život prílivom pozitívnej energie a budete prekypovať entuziazmom. Vybrali sme pre vás tie najlákavejšie typy cvičebných programov, aby ste videli, že Les Mills vám má naozaj čo ponúknuť a že si každá nájde to, čo ju bude baviť a napĺňať

Určite pozri aj: Prečo povianočný pôst skôr uškodí než pomôže? Dávaj si pozor!


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 11.01.18 06:00

ĽŠ
karma
100.00

Super, už si len nájsť čas. Rozhodne vyskúšam, ďakujem!

 • 0
Odpovedať

Zdena Paňková 11.01.18 08:58

ZP
karma
100.00

Vyzerá to super a určite je pri cvičení aj veselo a to je dôležité.
Každý pohyb má svoj zmysel a v "kolektíve" sa naozaj cvičí lepšie ako
samému. Tak len sa rozhodnúť a začať...

 • 0
Odpovedať

Katarína Kusá 11.01.18 12:25

KK
karma
89.00

dlhé roky som necvičila lebo však som štíhla a mám veľa pohybu, ale s vekom si uvedomujem, že treba cvičiť lebo svaly ochabujú a bežná prechádzka so psom je síce fajn ale svaly pritom necvičia

 • 1
Odpovedať

Marie Gutmannová 11.01.18 13:50

MG
karma
104.00

...s týmto názvom sa stretávam prvý raz

 • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 11.01.18 14:16

MB
karma
98.00

znie to zaujimavo, mozno vyskusam

 • 0
Odpovedať

Soňa Horáčková 11.01.18 19:43

SH
karma
119.00

vyskúšam, snáď sa mi to podarí :D

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 01.04.18 20:02

JK
karma
100.00

Super cvičenia už sa len prinútiť cvičiť

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní