Vyrob si veľkonočný stromček: Túto veľkonočnú dekoráciu zvládneš!

Vyrob si veľkonočný stromček: Túto veľkonočnú dekoráciu zvládneš!

Stromček ako dekorácia sa nám skôr viaže s najkrajším obdobím roka – s Vianocami. Vianočné stromčeky však nie sú jediným magickým symbolom sviatkov, práve naopak. Aj veľkonočný stromček vie očariť, navodiť sviatočnú atmosféru a skrášliť vaše obydlie. Inšpirujte sa niekoľkými veľkonočnými stromčekmi, ktoré sme pre vás hľadali na sociálnej sieti Pinterest a vyrobte si podobný doma už na tieto blížiace sa veľkonočné sviatky.

Má nemecké korene

Veľkonočné stromčeky nie sú žiadnym novodobým trendom. Svoju tradíciu majú v Nemecku celé stáročia dozadu a svojej popularite sa tešia aj dnes, počas veľkonočných sviatkov. A my sa tomu tešíme tiež. Ide o veľmi jednoduchú dekoráciu, ktorú si môže spraviť každý po svojom podľa toho, čo sa mu páči. Veľkonočný stromček môžete prispôsobiť aj tomu, ako vyzerá váš interiér a aj tomu, do ktorej miestnosti ho chcete umiestniť. Hodí sa ako hlavná dekorácia jedálenského stola alebo ako ozdoba komody v obývačke či spálni. Je len na vás, kde ho postavíte.

Zaujme ťa: Je posadnutosť zdravým jedlom nebezpečná? Daj si na ňu veľký pozor

výroba veľkonočných dekorácií

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Živý aj umelý

Rovnako ako vianočné stromčeky, tak aj veľkonočné môžu byť živé aj umelé. Opäť záleží na vašej osobnej preferencii. V prípade, že ste skôr fanúšikom prírodných dekorácií, budete potrebovať niekoľko živých halúzok. Tie môžu byť ozvláštnené pukmi, ktoré nájsť nebude na jar problém, alebo dokonca aj kvetmi, ktoré už začali vykúkať  z pukov. Skvelou alternatívou halúzok sú v jarných mesiacoch aj halúzky zlatého dažďa, ktoré sa dajú tiež pekne ozdobiť.

Ak chcete skôr investovať do umelej dekorácie, ktorá vám poslúži aj po ďalšie roky, zaobstarajte si umelé halúzky, ktoré môžu byť navyše ozvláštnené napríklad farebným postrekom podľa vášho gusta. Ak sú na týchto halúzkach aj umelé kvietky, ich výhodou je, že neopadajú tak, ako tie živé.

jednoduchá veľkonočná dekorácia

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

Ozdoby nahraďte vajíčkami

Najkrajší veľkonočný stromček dosiahnete, ak naň zavesíte pekné veľkonočné kraslice. Je už na vás, či ich vyrobíte vlastnoručne doma alebo ich kúpite v obchode či si ich necháte vyrobiť. Základom je, aby sa dali zavesiť a veľmi dobre vyzerá, ak majú vajíčka aj dekoratívne šnúrky či stuhy. Stromček bude ihneď farebnejší a nápaditejší.

Ak vám vajíčka na vašom veľkonočnom stromčeku predsa len nestačia, zaveste naň aj ďalšie dekorácie, napríklad Veľkej noci blízke kuriatka, zaviažte naň farebné stužky podobne ako na korbáč šibačov alebo ho ozdobte podomácky vyrobenými papierovými ozdobami evokujúcimi Veľkú noc. Ďalšími symbolmi Veľkej noci sú baránkovia, zajačikovia, macošky a tulipány, ktoré tiež môžete využiť pri dekorovaní vášho stromčeka.

inšpirácie na veľkonočné dekorácie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.pinterest.com

- Anketa

VYRÁBATE SI VEĽKONOČNÉ DEKORÁCIE?

Odpovedalo 17 ľudí  

Áno a každý rok!
59%
Len niektoré.
35%
Nie, všetko kupujem v obchode.
6%
Na tieto sviatky nevyzdobujem nič.
0%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 15.04.19 08:48

ĽŠ
karma
100.00

Aj veľkonočný stromček vie očariť, vďaka za inšpiráciu!

  • 0
Odpovedať

Tomáš Kamenár 15.04.19 10:27

TK
karma
105.00

zbytočný gýč

  • 0
Odpovedať

Mária Slováková 15.04.19 14:45

MS
karma
118.00

Zaujímavý nápad,práve som sa išla do niečoho podobného pustiť,takto mám aj inšpiráciu.

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 15.04.19 18:03

MC
karma
109.00

Nové tradície- mne stačia pekné rozkvitnuté stromy na záhrade.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 15.04.19 19:53

MM
karma
100.00

najkrajšie dekorácie sú prírodné, zvlášť na jar, keď všetko pučí a kvitne, stačí pár konárikov a vajíčka

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 16.04.19 21:50

JK
karma
100.00

Každý rok si vyrobím doma

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní