Sen o vlaku alebo vlakovej stanici: Priprav sa na zmeny v osobnom živote

Sen o vlaku alebo vlakovej stanici: Priprav sa na zmeny v osobnom živote
 • 27.06.2022
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 1

Naše sny môžu mať rôzny obsah. Niekedy sa prebúdzame s úsmevom na perách a želáme si, aby náš sen bol skutočnosťou. Mnohých z nás tiež trápia nepríjemné sny alebo nočné mory, ktoré nám nedoprajú pokojný spánok. Iní zase mávajú často bezsenné noci alebo si vôbec nepamätajú, či sa im niečo snívalo.

Predmety, súvislosti a javy v našich snoch majú podľa snáru, kníh a výkladov snov určitý význam. Tí, ktorí sa snami zaoberajú veria, že v nich môžeme nájsť ponaučenie, radu alebo symboliku. 

Snívalo sa vám niekedy o vlaku? Mali ste sen, že vám pred nosom ušiel vlak? Čo vám asi môžu tieto sny naznačovať?

Sen o vlaku

Vlak predstavuje verejný dopravný prostriedok, ktorý má pevne stanovenú dráhu a jasne určené cieľové stanice. Sen o vlaku môže naznačovať, že náš duševný vývoj je ovplyvnený, či závislý od spoločnosti a okolia. 

Vlak v sne symbolizuje zmeny v osobnom živote. Ak ste sa počas snívania cítili znepokojenie alebo ste boli smutní, mali by ste sa pripraviť na výbuch emócií, ktoré súvisia so zamilovanosťou. Pocit radosti zase predpovedá ochladenie vzťahov.

Videli ste vo svojom sne osobný vlak? Tento sen prezrádza, že vás čakajú pozitívne zmeny vo vašom živote. Ak však vlak nešiel po koľajniciach, znamená to, že splnenie vašich plánov bude sprevádzané ťažkosťami a problémami, ktoré vám zoberú veľa energie.

Sen o tom, že ste vo vlaku a mali ste z toho nepríjemné pocity vyjadruje, že vaše ciele, vízie a smerovanie sú odlišné od predstáv spoločnosti, ktorá vás možno do niečoho tlačí. 

Ak sa vám snívalo, že sa pozeráte na rozbiehajúci sa vlak, tak tento sen môže byť symbolom začiatku nejakej úlohy.

Neprehliadni: Snár: Snívalo sa ti o pavúkoch? Čaká ťa smola a nešťastie?!

Vlakova stanica

Zdroj: shutterstock

Sen o zmeškaní vlaku

Ak ste vo svojom sne zmeškali vlak o niekoľko minút, je to znamenie, že vo vašom živote sú nepriatelia, ktorí vás chcú pripraviť o vaše blaho a ublížiť vám. Zmeškať vlak môže tiež vyjadrovať, že ste prepásli príležitosť, ktorá je spájaná s nejakým spoločným cieľom skupiny. 

Prisnilo sa vám, že ste sa museli ponáhľať na vlak? Tento sen vás varuje, aby ste sa pripravili na ohováranie kolegov za vaším chrbtom.

Sen o tom, že ste dobehli na stanicu a naskočili v poslednej minúte na vlak, sľubuje dosiahnutie vysokého postavenia v spoločnosti a materiálneho bohatstva. 

Sen o vlakovej stanici

Snívanie o vlakovej stanici má z pohľadu duchovnej stránky mnoho aspektov. Ide o stanovanie si vašej cesty, cieľov a zhodnotenie vplyvov vo vašom živote. Vlaková stanica predstavuje vlastne východiskové a cieľové miesto pre pomerne lacný spôsob cestovania z bodu A do bodu B. V duchovnom zmysle je to o dosahovaní vašich životných cieľov.

Rušné, hlučné prostredie vlakovej stanice s neustálym pohybom v duchovnej sfére znamená, že sa momentálne cítite preťažení. Čím stimulujúcejší, farebnejší a teplejší sen sa zdá, tým rušnejší je váš život.

Sen o vlakovej nehode

Sen o zrážke alebo nehodách spôsobených vlakom môže byť pre vás v danom momente nočnou morou. Ak sa vám sníva o nehode so smrteľnými následkami, tento sen prezrádza, že sa zmení vaša životná situácia. Vlaková nehoda môže byť tiež predzvesťou menších hádok a problémov vo vzťahoch.

Snívalo sa vám o zrážke vlakov? Takýto sen môže naznačovať, že sa musíte zbaviť strachu zo zlyhania skôr, ako sa do niečoho pustíte. 

Ak vo vašom sne vlak niekoho zrazil, mali by ste sa snažiť v reálnom živote fyzicky nenamáhať a dopriať si viac odpočinku. Sen o tom, že niekto vyskočil z vlaku predpovedá zradu vášho partnera alebo priateľa.

Ak sa vidíte vo svojom sne, ako šoférujete auto, ktoré sa zrazí s vlakom alebo sa vám sníva, že vás zrazil vlak, znamená to, že musíte prevziať zodpovednosť za svoje vlastné činy.

Sen o horiacom vlaku prezrádza vašu vnútornú túžbu po väčšej emocionálnej slobode a sebaskúmaní. 

Sen o čakaní na vlak

Zdroj: shutterstock

Sen o čakaní na vlak

Prisnilo sa vám, že stojíte na nástupišti a čakáte na vlak? Tento sen je symbolom čakania na správnu príležitosť. Možno sa vám tiež snaží naznačiť, že ešte nenastala tá správna chvíľa na to, aby ste dosiahli svoj cieľ.

V konečnom dôsledku je tento sen o nasmerovaní na správnu cestu, aby ste dosiahli svoje ciele. Môže ísť o duchovné posolstvo – všetko príde k tým, ktorí čakajú. Státie na plošine môže znamenať, že máte pred sebou novú cestu.

Sen o riadení vlaku

Snívalo sa vám, že ste riadili vlak? Sedieť na sedadle rušňovodiča je pozitívnym znamením. Sen vám naznačuje, že by ste sa mali začať viac venovať sebe a svojím potrebám. Je tiež pripomienkou toho, že svoj život máte pevne vo vlastných rukách.

Niekedy môže byť riadenie vlaku v sne spojené s tým, ako ovládate iných ľudí. Pravdepodobne nastal čas, aby ste riadili ostatných a dostali sa k svojmu vytúženému cieľu.

Pozri aj: Snár: Čo symbolizuje sen o vlasoch - ich vytrhávaní či vypadávaní?


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Slováková 27.06.22 08:51

MS
karma
112.00

Veľmi často sami sníva, že niekam cestujem.

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Volány všade kam sa pozrieš – trend, ktorý toto leto osloví!
Módne outfity

Volány všade kam sa pozrieš – trend, ktorý toto leto osloví!

 • 7
 • 16.06.2022
Trendy šperky pre jeseň 2022: Uhádneš, aké sa budú nosiť?
Módne inšpirácie

Trendy šperky pre jeseň 2022: Uhádneš, aké sa budú nosiť?

 • 1
 • 19.09.2022
UŽITE SI LETO POHODLNE A ŠTÝLOVO S F&F
Módne inšpirácie

UŽITE SI LETO POHODLNE A ŠTÝLOVO S F&F

 • 1
 • 15.08.2022
TOPlist