Športové trendy v Európe a na Slovensku: Aký šport je najpopulárnejší

Športové trendy v Európe a na Slovensku: Aký šport je najpopulárnejší

Nový rok je pre mnohých časom predsavzatí a zmena životného štýlu a šport patria k tým najpopulárnejším. Je toto novoročné nadšenie poznať aj na nákupnom správaní? A ak nie, tak kedy sa o šport zaujímame najviac, a ktoré u nás vedú?


V snahe nájsť odpovede na tieto otázky sa porovnávací portál ShopAlike zblízka pozrel na 12 mesiacov svojich dát (november 2016 - november 2017) z 13 krajín Európy. Výsledkom tejto analýzy je zaujímavá infografika, kde sa dozviete, ktoré športy zaujímajú Európanov najviac, kedy my Slováci a naši najbližší susedia nakupujeme športovú výstroj, a ktoré značky sú najpopulárnejšie.

Pozri aj: Gianni Versace: Ako vyzerá luxusná vila svetového návrhára?

Športové trendy na Slovensku

Zdroj: Shutterstock®

Najpopulárnejší šport na Slovensku

Tipovali by ste, že na Slovensku suverénne vyhrá hokej, alebo že sa najradšej venujeme behaniu či tenisu? Mýlite sa! Absolútnym víťazom sa v našej hôrnatej krajine, preslávenej po celom svete horami, stali zimné športy. Dáta tiež ukazujú, že najviac sa o tieto športy zaujímame v januári a najžiadanejším športovým artiklom je snowboard. Nemusí však nutne ísť o plnenie novoročných predsavzatí. Január je predsa len ideálnym mesiacom na lyžovačku a zároveň vhodným časom na doplnenie výstroje počas zimných výpredajov.


Druhou najobľúbenejšou voľnočasovou aktivitou Slovákov je kemping, ktorý je populárny prevažne na jar a v lete. Je to tiež záľuba, o ktorú sa delíme s našimi najbližšími susedmi, povestnými trampami - Čechmi. Na tretej priečke sa umiestnil skateboarding a zemiakovú medailu udelili používatelia ShopAlike cyklistike.


Do Top 10 obľúbených športov v Európe sa dostali ešte napríklad fitness, futbal, korčuľovanie, kolobežkovanie či box.

Zaujme ťa: Správne dýchanie pri cvičení robí zázraky. Pozri sa, ako na to!

Športové trendy v Európe

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Katarína Kusá 03.02.18 11:05

KK
karma
89.00

zaujímavé že kemping dali medzi športy

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 04.02.18 20:16

SK
karma
114.00

to mi je novinka

  • 0
Odpovedať

Ján Komada 27.02.18 13:56

JK
karma
103.00

u mna je to futbal a hokej

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní