Ako sa opaľovať zdravo? Sleduj naše tipy a triky!

Ako sa opaľovať zdravo? Sleduj naše tipy a triky!
  • 09.06.2014
  • Silvia Karasová

Leto už je nepochybne tu, a to aj so svojimi vysokými teplotami a silnými slnečnými lúčmi. Ak máte pri pohľade do zrkadla pocit, že by to nutne chcelo nejaký tmavší odtieň pleti a rozhodli ste sa každú voľnú chvíľku využiť na opaľovanie, mali by ste pamätať na niekoľko dôležitých pravidiel. Ktoré to sú?

Nezabúdajte na ochranné krémy

Samozrejme, že chcete chytiť bronz, avšak aby bolo opaľovanie zdravé a pekné, silu slnka by ste nemali podceňovať. Na slnko sú háklivejší najmä svetlovlasí ľudia, ak nepoužijú správny krém (alebo dokonca žiaden), koledujú si o červený odtieň. Minimálne na prvé dni svojho opaľovacieho plánu si zaobstarajte krém s vysokým ochranným faktorom. Ak sa vám podarí chytiť nejaký ten základ, opaľovací krém neodkladajte. Vymeňte ho za nižší faktor.  

Odporúčame prečítať: Ako svoju pleť a pokožku pripraviť na leto

opaľovacie prípravky

Zdroj: Shutterstock®

Natierajte sa viackrát denne

Natrieť sa iba ráno opaľovacím krémom nestačí. Nevadí, že má dlhodobé pôsobenie, alebo je vodoodolný, ak plánujete byť celý deň na slnko, preventívne sa natierajte každé dve až tri hodiny. Bez ochrany sa môžete priamemu slnku počas najsilnejších hodín (okolo obeda) vystaviť najviac 15 až 20 minút, aby ste sa vyhli riziku spálenia.

Pozor aj na čas opaľovania

Ak už chytať bronz, tak rozhodne nie počas obeda. V čase od 11:00 do 15:00 je riziko spálenia najvyššie. Slnečné lúče sú v tomto čase najintenzívnejšie, nielenže tak riskujete spálenú pleť, ale aj zničenú. Tým máme na mysli rýchlejšie starnutie pleti, ako aj zvýšenú tvorbu vrások.

Pozri aj: Plavky pre postavu v tvare jablka: Objav TOP kúsky pre toto leto!

ochrana kože

Zdroj: Shutterstock®

Opaľovacie krémy počas celého leta

Aj keď ste už hnedé podľa svojich predstáv, na krémy nezabúdajte. Hoc aj s nižším ochranným faktorom. Naďalej budú chrániť vašu pokožku pred poškodením, a zároveň ju aj hydratovať.

Myslite hlavne na citlivé miesta

Slnečné lúče sa akosi najviac opierajú o časti tela, ako sú ramená, nos, krk a zadná strana nôh. Na tieto časti si naneste krém s vyšším ochranným faktorom. Podobne aj na drobnosti ako sú materské znamienka, či jazvy. Práve na ne existujú aj špeciálne tyčinky s vysokým ochranným faktorom.

Pozri aj: Džínsové šortky do každého šatníka: Takúto parádu dokážu narobiť!

starostlivosť o pokožku

Zdroj: Shutterstock®

Pite veľa vody a vynechajte parfúmy

Ak sa idete cielene vystaviť slniečku niekam na pláž, myslite na hydratáciu. Pite veľa vody a alkoholické nápoje radšej nechajte v bare. Spomaľujú totiž vytváranie pigmentu. Pokožka pred opaľovaním by mala byť čistá – teda bez parfémov. Ak ju totiž máte citlivú, v kombinácii so slnkom by ste si mohli privodiť nepekné alergické reakcie.

Pleť hydratujte aj po opaľovaní

Pravidelné používanie hydratačného mlieka vám pomôže udržať si bronzový nádych. Zároveň pleť ošetrí a pomôže oddialiť šúpanie pokožky.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 01.05.20 10:49

KS
karma
133.00

V podstate všetko to dodržiavam :-) Ešte pred letom zvýšim príjem betakaroténu, či už formou ovocia a zeleniny alebo tabletkami, keď som na slniečku tak sa pravidelne natieram prípravkom s faktorom 30 a samozrejme veľa pijem, veď telo si to počas horúčav aj samo pýta a medzi 11:00 až 15:00 sa vyhýbam slniečku, prípadne ležím v tieni :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní