Ako očistiť svoju myseľ? Zbav sa negatívnych myšlienok!

Ako očistiť svoju myseľ? Zbav sa negatívnych myšlienok!
  • 27.10.2013
  • Silvia Karasová

S príchodom jesene občas na niekoho zasadne smútok. Dobre známy pojem jesenné depresie už mnohým neraz vytvoril vrásky na tvári. Ak je to aj váš prípad, namiesto toho, aby ste smútku a plaču podľahli, pokúste sa s ním vyrovnať. A to úplne jednoduchou detoxikáciou mysle. Ako na to?

Odporúčame: Kontroverzný CBD olej: Čo o ňom musíš vedieť pred jeho užitím?

negatívne myslenie

Zdroj: Shutterstock®

Ako si očistiť myseľ od negatívnych myšlienok?

Vyžeňte svoje problémy vďaka relaxácii. Možno to znie až príliš jednoducho, avšak pamätajte na to, že v jednoduchosti je krása. Ľahnite si na chrbát, zavrite oči, pustite si príjemnú hudbu a oddychujte. Zájdite taktiež na masáž, začnite maľovať, alebo si choďte zabehať. Veľmi vhodné sú aj meditácie a duševné cvičenia, pri ktorých sa naplníte pozitívnymi myšlienkami.

Vezmite pero a papier. A veľa veľa píšte. Zo svojej bolesti a smútku sa vypíšte, nerozmýšľajte nad štylistikou, ani gramatickými chybami. Jednoducho napíšte pokojne aj román, no dajte zo seba preč všetku nechuť k životu či prítomnosti. Ak sa vám podarí zaplniť akýkoľvek počet A4, môžete ich pokojne aj rituálne spáliť.

negatívne myšlienky

Zdroj: Shutterstock®

Vylúčte mystifikáciu. K nej patria aj všetky neriešiteľné veci. Na čo sa trápiť zbytočnosťami, plakať nad rozliatym mliekom? Zbavte sa takisto problémov, ktoré sa vás priamo netýkajú. Ak sa na zozname nachádza napríklad nevera vašej kamarátky alebo globálne otepľovanie, spíšte si ich na samostatné lístočky a zničte ich. Dostanete ich ľahšie zo svojej hlavy.

Myslite pozitívne. Isteže, povie sa to ľahko. Ak sa ale naučíte vážiť si drobnosti, všímať si maličkosti, ktoré ste doteraz brali ako samozrejmosť, zmeníte pohľad na mnohé veci. Dobré veci, ktoré sa vám v živote stali si vážte. Spomínajte aj na to, čo vás v poslednom čase rozosmialo. Takto sa budete cítiť veselšie.

návšteva psychológa

Zdroj: Shutterstock®

Nebojte sa obrátiť na odborníkov. Navštíviť psychológa nie je žiadna hanba. Psychológ alebo psychiater vám dokážu už len vďaka zaujímavému rozhovoru otvoriť oči a ponúknuť iný pohľad na vec. Terapia vám môže ponúknuť aj riešenie na situácie, ktoré sa vám doteraz javili bezvýchodiskovo.

Podstúpte zmenu. Ak s vašimi negatívnymi myšlienkami úzko súvisí nízke sebavedomie, zmeňte to. Začnite novou farbou vlasov, veľa cvičte, čítajte, otvorte si nové obzory. Prihláste sa napríklad na nejaký zaujímavý kurz, nielenže sa naučíte niečo nové, ale získate možno aj vzácnych priateľov.

Odporúčame: Chceš vedieť, ako nosiť vysoké čižmy? Inšpirácie nikdy nie je dosť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Blažena Sádovská 05.02.14 21:36

BS
karma
100.00

Nemám rada upršanú, studenú jeseň...

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 22:16

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 22:16

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní