TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10

TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10

Jesenné a zimné obdobie dáva zabrať aj ženskej pleti. A ak ste majiteľkou suchej pokožky, podobne ako ja, dostáva vaša pleť zabrať niekoľkokrát viac. Preto je najlepším riešením poriadne sa o pleť  starať a dopriať jej extra dávku hydratácie. Ako prostredníctvom pleťovej starostlivosti, tak aj cez produkty z dekoratívnej kozmetiky. My sme v redakcii KAMzaKRÁSOU tento raz testovali presne takýto produkt – hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops, ktorý má navyše SPF10, takže pleť chráni aj proti škodlivému UV žiareniu. Ako obstál mejkap v našom teste?

Oficiálny popis produktu

Make-up Foundation Drops od značky GOSH je pokrokový make-up s ultra ľahkou textúrou. Má unikátnu, výnimočne ľahkú konzistenciu bez obsahu vody. Pre nahý a prirodzene bezchybný vzhľad bez efektu masky. Priehľadná pipeta uvoľňuje vzácny make-up po kvapkách a umožňuje jeho ľahké vstrebávanie, čo je v perfektnom súlade so súčasným trendom pocitu ľahkosti a dýchania pleti. Pred samotným použitím nezabudnite make-up „pretrepať“.

Testovali sme aj: TEST: Gosh Hybrid Line & Shadow – tekutá očná linka a tieň v jednom?

mejkap od GOSH

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Prvý kontakt s produktom

Ako už bolo v úvode naznačené, mejkap Foundation Drops od GOSH je hydratačný, takže logicky určený pre mierne suchšiu až suchú pokožku. A ak sledujete naše testy pozorne, dobre viete, že moja pokožka spadá presne do tejto kategórie, preto som naozaj vhodným adeptom na testovanie tohto produktu. So značkou GOSH už nejaké skúsenosti mám. Okrem mejkapu práve testujem aj paletku na tvár, o ktorej si prečítate viac na našom webe už čoskoro. V minulosti som ešte milovala aj farebné očné linky z tejto značky a vyskúšala som aj niektoré očné tiene.

Prejdime teda najprv k vzhľadu produktu. Mejkap prichádza v čiernej nepriehľadnej fľaštičke z plastu s objemom 30 ml, čo je pomerne štandardný objem pre mejkap ako taký. Na fľaštičke je veľkými bielymi písmenami uvedená značka, názov produktu a ďalšie informácie o mejkape, napríklad a to, že by mal byť ako hydratačný, tak aj upokojujúci, ale tiež to, že pleti dodáva prirodzený finiš, že sa dá vrstviť a že na pleti pôsobí veľmi ľahko a obsahuje aj SPF10. Pomerne veľké miesto má vpredu na fľaštičke aj odtieň. Jeho číslo je zobrazené vo veľkom obdĺžniku, ktorý by mal korešpondovať s odtieňom nachádzajúcim sa vo vnútri. 

Fľaštičku uzatvára zavinovacie kvapkadlo s gumeným aplikátorom, ktorý dôverne poznáme napríklad z kvapiek do nosa. Stlačením gumenej časti uzáveru pod hladinou mejkapu produkt naberiete a pustením ho pomaly po kvapkách vypúšťate na želané miesto. Aplikátor funguje dobre a ide o veľmi praktické dávkovanie, takže za mňa veľké plus.

Zhrnutie: Mejkap Foundation Drops od GOSH prichádza v pomerne dosť informatívnom balení, na ktorom sa v skratke dozviete všetko, čo o mejkape potrebujete vedieť. Páči sa mi, ako je na fľaštičke zobrazený odtieň a tiež praktické kvapkadlo ako aplikátor.

mejkap s kvapkadlom

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Ako dopadol test?

Keďže má moja pleť žltý podtón a nie som úplná bleduľa, zvolila som si tento mejkap v odtieni číslo 004 s názvom Natural. Tento odtieň je v podstate druhý najbledší, no ďalší odtieň už ide mierne do ružova, a to by na mojej pleti nevyzeralo dobre. Dúfala som teda, že mejkap nebude príliš bledý a dobre mi splynie s pleťou. Na úvod ešte poviem, že oceňujem, že má mejkap ochranu proti UV žiareniu SPF10. Aj keď to nie je ani zďaleka dostačujúca ochrana, pretože si mejkapu na pleť neaplikujeme dostatočne veľa. Je to aspoň niečo, čo doplní vaše bežné SPF, ktoré používate.

Poďme k samotnému produktu. Mejkap som testovala viac ako dva mesiace, pričom som ho striedala a miešala aj s inými značkami a odtieňmi. Ako som sa obávala, po lete bol na mňa odtieň Natural príliš bledý, preto som doň musela primiešavať troška tmavší odtieň z inej značky, ktorý som mala doma poruke. Beriem to však ako výhodu, pretože som mejkap otestovala aj v kombinácii s iným mejkapom, aj samotný. Takže viem objektívne zhodnotiť, ako funguje. A funguje dobre. V kombinácii s iným mejkapom s ním pekne splynul a na pleti pôsobil úplne bezproblémovo. Aj výdrž bola skvelá a ja som tomuto mejkapu nemala vôbec čo vytknúť.

Potom som ho začala nosiť samostatne, a to vtedy, keď moja pokožka mierne vybledla. Momentálne je odtieň Natural ako pre mňa namiešaný na mieru. Keď som si ho aplikovala dnes, s mojou pleťou splynul úplne dokonale. Je teda vhodný aj pre mierne tmavšie typy pleti so žltým podtónom v zimných mesiacoch, kedy je pokožka mierne bledšia. Konzistencia mejkapu mi úplne vyhovuje. Ja osobne tieto mejkapy vo forme kvapiek milujem a dokonca je v tejto forme aj môj úplný favorit, ku ktorému sa vraciam vždy, keď nemám nič zaujímavé na testovanie. Mejkap je vodičkový (no vodu neobsahuje) a je príjemne hydratačný, čo ocení najmä suchá pleť. Nemám však pocit, že hydratuje príliš, preto by som pokojne mejkap odporučila aj normálnej pleti. 

Viac z dekoratívnej kozmetiky: TEST: Tekutý rúž na pery Revlon Kiss Cushion Lip Tint

najlepší mejkap od GOSH

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Keď sme už rozobrali odtieň, vrhnime sa na všetky vlastnosti, ktoré sú popísané na fľaštičke produktu. Na obale je uvedené, že mejkap je upokojujúci, čo nemám ako potvrdiť, ale ani vyvrátiť. Moja pleť totiž nebýva podráždená, nemávam ani začervenanie a ani výrazné akné. Pôsobí však veľmi príjemne na pleti, čím sa dostávam k ľahkému pocitu, ktorý by mal na pleti naozaj zanechávať. Je to pravda, naozaj na pleti nie je vôbec cítiť, a to ani v prípade, že si nanesiete dve vrstvy. A tým premostím aj na fakt, že by mal byť tento mejkap ľahko a dobre vrstviteľný. Opäť môžem túto vlastnosť len a len potvrdiť. Keďže tento mejkap kryje skôr ľahšie (aj keď oficiálne zdroje uvádzajú strednú kryciu schopnosť), podľa mňa aj vďaka ľahkej konzistencii, nanášala som si ho v dvoch vrstvách. Mejkap sa buduje veľmi dobre, s vrstvením teda nie je žiadny problém a vyzerá to veľmi dobre. Napokon sa dostávame aj k tomu, že by mal mejkap na pleti zanechať naturálny, teda prirodzený finiš, inými slovami vzhľad. Aj tu dávam palec horec. GOSH Foundation Drops naozaj vyzerá veľmi prirodzene, teda aspoň na mojej pleti.

O tom, aká by mala byť výdrž mejkapu, som sa nikde nedočítala, pričom som po tejto informácii pátrala aj na oficiálnej stránke značky GOSH. Po dôkladnom testovaní môžem skonštatovať, že výdrž je úplne normálna. Samozrejme, že mejkap po dlhých hodinách a celodennom nosení vyzerá opotrebovane, no to je úplne bežný stav pri väčšine mejkapov. Mejkap však nezliezol zo žiadne časti tváre a ani sa z neho nevytvorili nepekné škvrny, takže aj výdrž tohto produktu je naozaj skvelá.

Zhrnutie: Mejkap Foundation Drops z portfólia dánskej značky GOSH splnil všetko, čo sľúbil. Hydratuje a chráni pleť a poskytuje jej prirodzený vzhľad, pričom na ho na pleti takmer necítiť. To je všetko, čo v mejkape ja osobne hľadám.

GOSH Drops Natural

Zdroj: Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk

Záverečné hodnotenie

Po celú jeseň som tajne dúfala, že moja pleť zbledne natoľko, aby som mejkap GOSH Foundation Drops využila v zime naozaj naplno. Našťastie sa tak stalo a ja budem teraz tento mejkap používať každý deň, pretože moje ostatné mejkapy sú o odtieň tmavšie a momentálne som na ne príliš bledá. Tento mejkap odporúčam všetkým dámam so suchšou alebo suchou pleťou, ktoré chcú vyzerať prirodzene.

Viac produktov značky GOSH nájdete na www.FAnn.sk alebo v kamenných predajniach FAnn parfumérií.

- Galéria
1 z 11
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Hydratačný mejkap GOSH Foundation Drops s SPF10 - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní