TEST: Bioderma deodorant a anti-perspirant

TEST: Bioderma deodorant a anti-perspirant
 • 04.10.2014
 • Danka Šindléryová

 
 
Dnes som si pre Vás pripravila recenziu na tri produkty značky Bioderma z radu Sensibio (rad na citlivú pokožku):
 
 
 
 
 
 
1.  Sensibio Déo Anti-transpirant Roll-on
2.  Sensibio Déo Deodorant Roll-on
3.  Sensibio Déo Anti-transpirant Sprejň
 
Poznámka: som ako hocikto iný, potím sa bežne, keď vyvíjam nejakú ťažšiu aktivitu, keď športujem, keď príde na mňa nervozita, alebo je veľmi teplo a pod... Z drogérií som vyskúšala toho už mnoho a preto som bola zvedavá ako fungujú výrobky proti potenie/zápachu z lekárne - vďaka spolupráci som mohla vyskúšať tieto výrobky už počas leta a vlastne používam ich viac menej stále - možno bude pre vás zaujímavý môj víťaz spomedzi nich. :) Tak poďme na to:
Bioderma deodorant a anti-perspirant

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Sensibio Déo Anti-transpirant Roll-on
Roll-on používam najčastejšie (myslím to teraz tak celkovo čo sa týka produktov tejto kategórie), podľa mňa je to najlepšie  čo môže byť, nevadia mi však ani iné spôsoby ochrany. Zaujímavosťou je že tento anti-perspirant má unisex vôňu - mne sa však skôr zdá viacej pánka ako dámska - to mi však vôbec neprekáža pretože nie je moc silná. A hoc nie je moc silná tak po nanesení na podpazušie sa vôňa ešte viacej zjemní a tak ju skoro vôbec nie je cítiť. 
 
Ak sa mám vyjadriť účinkom, tak tak to hodnotám na výbornú, hlavne z toho dôvodu, že ihneď po holení si ho môžete aplikovať a vôbec neucítite žiadne štípanie - ono je to asi aj tým, že v zložení absentuje alkohol. Ba mala som dokonca pocit, že pokožku upokojil. Nanášala/nanášam ho ráno aj večer, pri nejakej bežnej činnosti plne postačuje, pri športovaní však už očakávajte mapky. 24 hodinovú výdrž však nečakajte, ale dennú áno - potenie nezastaví, ale obmedzí. :) Nezanecháva biele stopy.
 

Odporúčaná cena: 8,29 €

Bioderma deodorant a anti-perspirant

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Sensibio Déo Deodorant Roll-on
Podľa oficiálneho popisu má za úlohu neutralizovať nežiadúce pachy, ktoré vznikajú pri potení sa - ide čisto len o deodorant. Tak a toto je môj dnešný favorit hoci je to len deodorant. Možno aj pre mnohých bude zaujímavý tým, že v zložení okrem absentovania  alkoholu tiež absentuje alumínium (hliník). Vôňa tohto roll-onu je viacej ženskejšia, je tiež pekná ako aj pri tom vyššie - je slabšia - nie čo sa týka výdrže, ale z hľadiska parfumácie. 
 
Prečo som si ho obľúbila? Nosím ho hlavne do fitka, tam nemá cenu na seba aplikovať moc anti-perspirant (len pokiaľ sa chcete ulievať - ale to snáď nie, tam treba makať :)) Je jemný, v podstate ho po aplikácii ani nie je cítiť, aj po hodinovej makačke, kedy som cela spotená, necítim vôbec žiadny zápach, taktiež ani po celom dni kedy behám z jednej fakulty na druhú a to mám teda pekný kus.

Ak teda nie ste na anti-perspiranty, odporúčam tento, deodorant (podobný s takými účinkami som v drogérke ešte nevidela). Nezanecháva biele stopy a neštípe ani na oholenom podpazuší.

Odporúčaná cena: 8,29 €
Bioderma deodorant a anti-perspirant

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Sensibio Déo Anti-transpirant Sprej


Ako posledné som testovala samostatný tento sprej. Na spreje moc nie som (príde mi to zlé hlavne čo sa týka aplikácie, lebo vždy sa mi zdá, že polovica produktu ide do ovzdušia, na druhú stranu musím uznať, že je to hygienickejšie než roll-on), ale tak každý máme to svoje a za vyskúšanie nič nedám a nakoniec by som možno mohla byť aj milo prekvapená - no nie? :) Skúšala som ho na bežný deň, avšak od vtedy neboli nijak moc vysoké teploty, skôr naopak - takže záťaž na viac ako 20 stupňov nepodstúpil.

Čo sa týka všetkých týchto troch produktov, tak na mňa funguje najmenej. Aplikovať ho počas dňa musím niekoľko krát, zápach po pote ten prekryje celkom hravo, ale výsledok čo sa týka obmedzenia potenia je u mňa a tohto spreja nulový. Ak by som si ho teda mala kúpiť tak len pre vôňu - vonia ako roll-on anti-perspirant. Výhoda anti-perspirantu je určite zas a znova absencia alkoholu v zložení. Ani tento nedráždi pokožku, pokiaľ ho použijete na čerstvo oholenú. Tiež som nezaznamenala, že by zanechával biele stopy.


Odporúčaná cena: 8,29 €

Bioderma deodorant a anti-perspirant

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Máte nejaký svoj obľúbený anti-perspirant, deodorant? 
V akej forme preferujete tieto produkty?
Bioderma deodorant a anti-perspirant

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ingrid Šimoniková 04.10.14 15:47

karma
74.00

ja mám rada tuhý ale ešte nemám vyhradne nejaký konkretny ktorý by som milovala extra najviac , mám velmi citlivu pokožku a viacere mi nevyhovovali

 • 0
Odpovedať

Katarína Šutvajová 04.10.14 15:59

karma
-1.00

v poslednej dobe som presedlala od spreju k tuhému antiperspirantu

 • 0
Odpovedať

Martina Zahoranová 04.10.14 16:30

MZ
karma
92.00

zvyknem antiperspiranty striedať čo sa týka značky a najčastejšie používam tuhý antiperspirant

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 05.10.14 07:54

JK
karma
100.00

spreje som prestala používať a momentálne používam guľôčkový Antiperspirant roll-on 48h a používam viac značiek nie stále ten istý

 • 0
Odpovedať

Andrea Vidová 06.10.14 10:17

AV
karma
-1.00

používam antiperspirant dove v spreji ale rada by som vyskúšala nejaký bez alumínia a tento vyzerá,že by mohol byť fajn.

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 13.10.14 20:07

MR
karma
-1.00

ja by som vyskúšala všetky a až tak napísala ktorý u mňa vyhráva :)

 • 0
Odpovedať

Mária Tomanová 16.01.15 12:51

MT
karma
-1.00

Pouťívam aj guličkový aj v spreji ale Biodermu nie.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní