Najkrajšie nudapláže Slovenska: Zaži kúpanie trochu inak!

Najkrajšie nudapláže Slovenska: Zaži kúpanie trochu inak!
 • 18.07.2018
 • Simona Kostková

 • 90
 • 14

Tiež patríte k ľuďom, ktorí sa radi opaľujú hore aj dole bez? Tak potom vás potešíme! Nudapláže na Slovensku ožívajú a nudistov je dnes pomerne veľa. Poradíme vám, kam na Slovensku môžete vyraziť bez plaviek a tiež pridáme základné pravidlá, ktoré musí každý nudista ovládať.

Nudapláže existujú už mnohé roky, no napriek tomu boli dlho tabu. Ak ste narazili na obnaženého človeka na pláži, pravdepodobne ste reagovali ako každý – odvrátili zrak, poprípade ste sa pohoršovali. Dnes ale nudapláž a nahí plavci nepredstavujú až takú „hrozbu“ a sú čoraz väčším lákadlom. Veď kto by nechcel byť od hlavy až po päty pekne opálený a hlavne my ženy by sme nemuseli riešiť aké plavky si dať. Odhoďte plavky aj zábrany a vyskúšajte si, aké to je kúpanie na Adama a Evu! 

Pravidlá správneho nudistu

Tak ako kúpanie na normálnej pláži má svoje pravidlá, takisto ho má aj kúpanie na nudapláži. Možno dokonca prísnejšie. Prvým pravidlom, ktoré by mal každý nudista ovládať je, že vždy musíte mať poruke uterák. Ide čisto o hygienickú požiadavku, pretože akonáhle si chcete sadnúť na lavičku či stoličku v bufete, musíte chrániť seba aj ostatných. Druhým, celkom odôvodneným pravidlom je, že nesmiete nikoho okukávať. To znamená, že ak okolo vás prejde iný nudista, môžete sa naňho pozrieť, avšak nesmiete naňho pozerať znechutene či opovrhujúco, v prípade opačného pohlavia váš pohľad nesmie byť sexuálne ladený. Každý má totiž právo na vlastné súkromie, aj keď je bez plaviek.

Tretím dôležitým pravidlom je, že fotoaparát, ako aj mobil, sú zakázané. Tak ako fotenie ľudí mimo pláže, bez ich súhlasu, predstavuje narušenie ich súkromia, takisto to platí aj na nudapláži. Už samotné držanie fotoaparátu či mobilu v ruke môže vyvolať nedôveru - veď to, že sa odhalíte na pláži neznamená, že sa odhaľujete bežne a chcete, aby to každý videl aj mimo pláže. A posledným pravidlom je, že sa musíte za každých okolností správať slušne, bez sexuálneho podtónu.

Zaujme ťa: Turistika po Slovensku: Po hrebeni Považského Inovca

naturizmus

Zdroj: Shutterstock®

Nudapláž Čunovo

Nudapláž na Čunovských jazerách nájdete na severovýchodnej strane menšieho Čunovského jazera. Patrí k najznámejším a najväčším nudaplážam na Slovensku. Niektorých môže odradiť jeho dostupnosť, no jeden deň, strávený pri tomto jazere bez plaviek, vás presvedčí, že to naozaj stojí za to. Voda je tu dokonale čistá, pláž je lemovaná lužným lesom a menšou nepríjemnosťou môžu byť rybári, ktorí chodia práve na toto menšie jazero, o ktoré sa delia s naturistami.

K nudapláži na Čunovskom jazere odbočíte druhou odbočkou doľava z asfaltového chodníka, ktorý vedie medzi veľkým a malým Čunovským jazerom. Nudapláž je dostupná bratislavskou MHD alebo, podobne ako jazero v Rusovciach, z Petržalskej hrádze. Cesta sem trvá necelých 30 minút autom a hodinu autobusom z centra mesta. Ak sa sem chystáte autom, dajte si pozor na nepatrnú žltú čiaru, ktorá je častou príčinou papúč!

Nudapláž Rusovce

Rovnako populárna nudapláž na Slovensku je práve tá časť polostrova na severozápade Rusovského jazera a malý ostrov, na ktorý nemusíte preplávať, ale stačí sa prebrodiť tak 10 metrov. Zaujímavosťou je, že táto nudapláž bola prvou nudaplážou na Slovensku a oplatí sa ju preto navštíviť ako prvú, ak ste s nudizmom práve začali. Voda je tu taktiež priezračná, no často býva studená, nakoľko jazero bolo pôvodne štrkoviskom. Nepríjemnosti môže narobiť stúpajúca hladina vody, ktorá časť pláže niekedy zatopí a tak je možné, že si svoj kúsok voľnej prírody ani nenájdete.

Jazero leží v lužnom lese v bezprostrednej blízkosti obce Rusovce, ktorá je bratislavskou mestskou časťou. Je dostupné MHD a predstavuje vyhľadávanú zástavku pre korčuliarov a cyklistov z Petržalskej hrádze. Nájdete ho celkom jednoducho - po príchode do dediny z Bratislavy úplne na začiatku musíte odbočiť vľavo a cez lesík asi 10 minút k jazeru, pripadne od miestnej časti Petržalka po ochrannej hrádzi, čo je pomerne dlhá trasa.

Musíš vidieť: Turistika po Slovensku: Výstup na Kôprovský štít

Nudapláž Zlaté Piesky

Najväčšia a najdlhšia nudapláž v Bratislave sa nachádza na neplatenej juhovýchodnej strane jazera Zlaté Piesky. Bohužiaľ, práve vďaka svojej povesti a dostupnosti, ide o pomerne preplnenú pláž, takže žiadne súkromie nečakajte. Dobrý prístup do vody, čistá voda a pomerne dostatok stromov, sú veľkým plusom tejto pláže. V okolí nájdete bufety aj stánky. 

Nudapláž Dunajská Streda

V areáli Thermalparku v Dunajskej Strede nájdete malý ostrovček, vyhradený pre nudistov. Dopraviť sa tam môžete pomocou plťky. Stred jazera je dokonalo chránený pred zrakmi cudzích ľudí dostatočným počtom stromov, takže ak sa chystáte ísť na nudapláž prvýkrát, skúste práve túto. Novovytvorená pláž je piesočnatá a voda v jazere je príjemne teplá a priezračná. Ako jedna z mála nudapláží vám táto v Thermalparku ponúka aj osvieženie v malom bare a nájdete tam aj sociálne zariadenie.

Pozri aj: Dovolenkový špeciál: Cestovať sólo alebo vo dvojici?

Nudapláž Štúrovo

Aj táto nuda pláž je súčasťou aquaparku Štúrovo – Vadaš. Na pláži nájdete ležadlá, ktoré sú však často rezervované ubytovanými hosťami. Celá pláž, i keď ide skôr o kúpalisko, je dostatočne chránená pred zvedavými pohľadmi oblečených ľudí a väčšinu jej plochy tvorí bazén. Okrem neho tam nájdete aj menší chladiaci bazén, kde si môžete schladiť telo aj nápoje, pretože súčasťou pláže nie je žiadny stánok s občerstvením a ani sociálne zariadenia. Nemusíte sa však báť, v areáli sa dá dosýta najesť za primerané ceny.

Dostupnosť tejto nuda pláže je pomerne jednoduchá, keďže Štúrovo je malé mesto a aquapark nájdete rýchlo - stačí, ak nájdete autobusovú stanicu, ktorá je hneď vedľa. Pozitívom je aj parkovanie zadarmo, väčšinou na tráve.

Záverečná #vadas #vadassturovo #plavčíklife

Príspevok, ktorý zdieľa (@m.i.k.e.s_300),

- Anketa

ODVÁŽILI BY STE SA ÍSŤ NA NUDAPLÁŽ?

Odpovedalo 362 ľudí  

Áno
65%
Áno, na inú nechodím
13%
Nie
22%

 • 90
 • 14
Návrat hore
Autor článku

14 komentárov

Ľubica Šťastná 18.07.18 07:48

ĽŠ
karma
111.00

Nie je to moja šálka kávy, ale určite má svoje výhody.

 • 1
Odpovedať

Simona Záhumenská 18.07.18 11:21

SZ
karma
90.00

Podľa fotiek priložených v článku sú to pekné miesta, ale myslím, že ich nenavštívim :-)

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 18.07.18 11:39

MR
karma
113.00

tak na to ja niesom ale neudsudzujem ľudí ktorí namajú problém s nahotou

 • 1
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 18.07.18 17:54

PV
karma
94.00

Ja neviem , možno raz , ale teraz na to nemám "gule".. Asi skôr by som išla na Nudapláž niekde v zahraničí ..!!

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 18.07.18 22:27

karma
133.00

Na nudapláži som nikdy nebola i ked ju máme aj u nás na Zelenej vode.Nikdy by som nenabrala odvahu sa povyzliekať.

 • 1
Odpovedať

Milka Damašková 20.07.18 00:14

MD
karma
124.00

Nikdy v živote! Nahota podľa mňa na verejnosť nepatrí ..

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 20.07.18 16:07

karma
107.00

byla jsem na nuda jen jednou ležela jsem na břichu a zadek se mi spálil

 • 0
Odpovedať

Zdenka Slahučková 25.07.18 23:53

ZS
karma
100.00

V Chorvátsku som kedysi vyskúšala, zaujímavé ale nie je to práve moja parketa.

 • 0
Odpovedať

Peter Maňák 25.07.18 23:56

PM
karma
104.00

Bol som asi dvakrát, aj keď nie u nás, polovička ma nahovorila :)

 • 0
Odpovedať

Anna Podmanická 12.08.18 19:46

AP
karma
103.00

V dnešnej dobe nie sú nudapláže žiadnou novinkou, ale myslím si, že na to, aby boli samozrejmosťou sme stále veľmi konzervatívnym národom.

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 18.08.18 05:06

TS
karma
106.00

Nebola som, ale komu to vyhovuje, nech sa páči :)

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 21.08.18 12:59

AS
karma
110.00

pred odchodom na nuda pláž doporučujem dotyčným pozrieť sa na seba v zrkadle v Adamovom a v Evinom rúchu - trošku sebakritiky neuškodí

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 03.10.18 14:53

karma
100.00

Zaujímavé, netušil som že v okolí Bratislavy sú až 3.

 • 0
Odpovedať

Libuše Šumná 11.12.18 16:20

karma
107.00

byla jsem jednou v pubertě, s kamarádkou a spalily jsme si zadky

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Pre ženy

Liečba mykózy - prečo ju neodkladať, ale konať rýchlo?

 • 1
 • 3
 • 30.07.2020
Zdravie

Skvelý spôsob, ako predísť chorobám: Daj si každé ráno za pohárik imunitného nakopávača!

 • 83
 • 2
 • 22.07.2020
Zdravie

Je TOTO najlepšia prevencia pred infarktom?! Vedci tvrdia, že áno!

 • 104
 • 6
 • 09.08.2020
TOPlist