Beauty poradňa GERnétic: Gerthérapi po športovaní počas leta?

Beauty poradňa GERnétic: Gerthérapi po športovaní počas leta?

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Slniečko láka k pohybovým aktivitám. Ako sa ale mám správne starať o svoje telo po športe?

Pohyb je pre telo skutočne veľmi dôležitý. Udržiavanie dobrej fyzickej kondície do veľkej miery súvisí s naším zdravotným stavom. Zlepšuje obehový systém, znižuje krvný tlak, zabraňuje vzniku aterosklerózy, spevňuje svalstvo a pomáha nám udržať správnu telesnú hmotnosť. Pevná a štíhla postava je dnes symbolom mladosti. Pohyb je, samozrejme, priaznivý aj pre našu psychiku. Aj napriek tomu, že sa po fyzickej námahe môžeme cítiť unavení, zlepšuje sa nám nálada a cítime sa byť spokojní sami so sebou. Deje sa to v dôsledku zvýšeného množstva endorfínov (hormónov šťastia), ktoré sa pohybom vyplavujú do krvi. Pomáhajú nám odbúrať stres, upokojiť psychiku, lepšie sa nám zaspáva a náš spánok je hlbší. Pohybové aktivity je vhodné vykonávať vonku, pretože pohyb na čerstvom vzduchu je dodatočným benefitom, ktorý celý výsledok ešte umocní.

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Na čo je dobrá masáž očného okolia?

Gerthérapi po športovaní

Zdroj: Shutterstock®

Starostlivosť o telo po športovaní

A ako sa správne starať o telo po športovaní? Určite by sme mali na telo myslieť ešte pred športovaním. Správny výber funkčného oblečenia a vhodnej obuvi je veľmi dôležitý na to, aby sme sa počas pohybu cítili dobre. Funkčné oblečenie odvádza pot a udržuje telo v suchu, správne zvolená obuv tlmí nárazy a tým chráni naše kĺby, poskytuje podporu chodidlám a zabraňuje ich deformácii. Po skončení pohybovej aktivity je základom sprcha alebo kúpeľ. Ak preferujete kúpeľ, nezabudnite do vody pridať lyžicu kúpeľovej soli s esenciálnymi olejmi Sels De Bain od kozmetiky GERnétic. Odstránite tým pot a prípadné nečistoty. Éterické oleje obsiahnuté v soli priaznivo pôsobia na uvoľnenie svalovej tenzie, do pokožky sa počas kúpeľa vstrebávajú minerály. Vôňa citrónovej trávy umocní relaxačný zážitok.

beh v lete

Zdroj: Shutterstock®

Príjemný pocit môžete ešte viac podporiť prípravkom Gerthérapi, výnimočným krémom, ktorý uviedli francúzske Laboratóriá GERnétic ako novinku na náš trh. Krém je určený na aplikáciu po telesnej námahe. Po ľahkom osušení po sprche či kúpeli rozotrieme krém dlhými ťahmi postupne po celom tele (vynecháme poprsie) a necháme vstrebať. Ak máte čas, zabaľte sa do osušky a doprajte si niekoľko minút relaxu, počas ktorého dopĺňajte tekutiny. Lepšie tak precítite účinky krému a príjemné uvoľnenie. Aktívne látky obsiahnuté v prípravku (olej z makadamie, hroznových zrniečok, citrónovej trávy a ravensary, rastlinné extrakty z artičok, cyprušteka a indického gaštanu...) podporujú lymfatickú drenáž, ktorá umožní rýchlejšie odplavenie nežiaducich látok zo svalov, ktoré vznikajú pri intenzívnom cvičení či inej fyzickej námahe. Uvoľňujú svalové napätie, zlepšujú stav vaskulárneho systému. Krém prinesie okamžitú úľavu namáhaným a bolestivým svalom, urýchli ich regeneráciu, zjemní pokožku a prinesie pocit intenzívnej relaxácie. Bonusom prípravku sú účinky tzv. bunkového trénera, ktoré sa zameriavajú na redukciu tukovej vrstvy v problematických partiách a pomôžu vám tak získať atraktívnejšiu postavu. Pocit dokonalého komfortu sa dostaví okamžite a príjemná vôňa citrónovej trávy priaznivo vplýva na psychické naladenie.

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Ako na hojenie jaziev na poprsí?

Gerthérapi krém

Zdroj: GERnétic

Náš tip:

Prípravok Gerthérapi je vynikajúci nielen po svalovej námahe, ale môžeme ho použiť aj na stuhnuté svalstvo. Na partie, kde cítime svalovú tenziu, nanášame ľahkou masážou malé množstvo prípravku 2 až 3-krát za sebou. Vždy až do vstrebania. Dostatok aktívnych látok spolu s mechanickým pôsobením na postihnutú partiu zohreje a prekrví sval a uvoľní jeho napätie. Po aplikácii krému Gerthérapi je vhodné priložiť na dané miesto nahriaty uterák.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 08.07.19 06:38

ĽŠ
karma
100.00

Lákavý produkt po športovaní!

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 13:08

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 13:08

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní