Vypadávanie vlasov po pôrode: Prečo vypadávajú a ak to zastaviť?

Vypadávanie vlasov po pôrode: Prečo vypadávajú a ak to zastaviť?

Ak počas tehotenstva boli vaše vlasy lesklé, vyživené a príjemné na dotyk, musí byť určite pre vás šok, keď vám po pôrode začali vlasy vypadávať. Avšak, je to úplne normálne! Vraví sa, že dieťa si berie krásu zo svojej matky – aspoň takéto sú povery. V skutočnosti je pravda ale úplne iná.

V prvých týždňoch materstva ste boli alebo ste radi, že sa vôbec oblečiete a najete, nieto sa ešte starali o to, ako vyzerajú vaše vlasy alebo pleť. Ale zhluk vypadnutých vlasov na vankúši alebo vo vani vás môže značne znepokojiť. Ale nie je to žiaden klinec do rakvy, pretože všetko sa dá vyriešiť a s našou pomocou to bude hračka.

Odporúčame: Ako odhaliť začínajúcu kuperózu? Toto sú jasné signály!

žena s dieťaťom

Zdroj: Shutterstock®

Čo spôsobuje vypadávanie vlasov po pôrode?

Počas tehotenstva je telo matky naplnené vysokým množstvom estrogénu a progesterónu, vďaka čomu vlasy môžu byť silnejšie a lesklejšie. Zlom nastáva po pôrode, kedy hladina týchto hormónov začína klesať, teda hormóny sa ustaľujú a dostávajú sa do normálnej hladiny. Z tohto dôvodu môžu vlasy začať vypadávať, čo je po pôrode typické a nič prekvapujúce.

vypadnuté vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Pri koľkých vypadnutých vlasoch začať robiť paniku?

Aby sme vás uviedli na pravú mieru, paniku netreba robiť nikdy. Za normálnych okolností každému človeku vypadne denne okolo 100 vlasov. Mamičkám po pôrode vypadne okolo 400 vlasov denne. No báť sa nemusíte – neostanete bez vlasov. Keďže vlasy majú svoj vlastný rastový cyklus, vždy dôjde ich opätovnému rastu.

V tomto prípade k zastaveniu nadmerného vypadávania vlasov by malo dôjsť do šiestich mesiacov od pôrodu. Ak máte pocit, že ani po 6 mesiacoch nedôjde k spomaleniu vypadávania vlasov, tak v tom prípade sú v hre iné zdravotné problémy, ktoré je potrebné riešiť s lekárom.

Parusan Stimulátor šampón pre ženy

Zdroj: Shutterstock®

Ako bojovať proti vypadávaniu vlasov po pôrode?

Starostlivosť o novorodenca je stresujúca, vyčerpávajúca a namáhavá, čo sa môže odraziť aj na vašom tele. Preto, ak chcete zastaviť vypadávanie vlasov, tak začnite tým, že zabezpečíte vo svojom tele normálnu hladinu cukru v krvi, dostatok železa, zinku a vitamínu D. Minimalizujte stres vo svojom živote – jednoducho si užívajte materstvo a výchovu malého človiečika. Vsaďte na zdravú výživu s množstvom bielkovín, ktoré podporujú rast vlasov.

Nebojte sa ani šampónovania! Mnoho žien si naivne myslí, že častým umývaním vlasov dochádza k vypadávaniu vlasov. No vedzte, vlasy ktoré sú pripravené k vypadnutiu (na konci svojho cyklu), tak vypadnú – netreba za tým hľadať žiadnu inú vedu! Ale, ak predsa chcete niečo urobiť pre krásu vašich vlasov, tak vsaďte na tajomstvo krásnych vlasov PARUSAN.

Zaujme ťa: Zápal stredného ucha: Ako ho čo najskôr vyliečiť? Toto zaberá rýchlo!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Pitonakova 05.06.18 21:11

JP
karma
100.00

prešla som si od začiatku roka skúšaním šampónov na rast vlasov a proti vypadávaniu vlasov. Musím potvrdiť že by zabral šampón Milva forte. Nešlo mi ani tak o to, aby mi rástli vlasy, ale aby mi vyrástli nové ... a to sa stalo :-)

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 10.06.18 21:10

JK
karma
100.00

Mám tri už dospelé deti a našťastie som tento problém nikdy nemala

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní