5-minútové cvičenie pre ploché brucho, ktoré naozaj funguje!

5-minútové cvičenie pre ploché brucho, ktoré naozaj funguje!
 • 09.06.2018
 • Simona Kostková

Leto je tu a vy stále nie ste pripravená na promenádu v plavkách? Nemusíte sa báť! Máme tu pre vás super jednoduché cviky, ktoré vám stačí spraviť hocikedy cez deň a o pár týždňov sa môžete tešiť na krásne brucho. A postačí vám na to necelých 5 minút, ktoré, aj napriek veľkej únave, zvládnete spraviť a môžete pokojne spať.

Niekedy platí, že aj menej stačí na to, aby ste boli so sebou spokojná a pár cvikov každý deň vám môže pomôcť viac, než hodiny, strávené vo fitku. Práve pre skupinu ľudí, ktorí nemajú počas pracovného týždňa zvyšný čas ani energiu na náročný tréning, je toto cvičenie. Vyskúšajte tieto cviky a vytvarujte si bezchybné krivky!

Plank

Začnite v základnej plankovej pozícii. Držte trup rovno, stabilne a celé telo v jednej línii, bez prehýbania chrbta a zadku. Hlava by mala byť uvoľnená a váš pohľad by mal smerovať na zem. Na začiatok postačí, ak vydržíte 10 sekúnd. Postupne predlžujte čas na 30, 45, až 60 sekúnd. Neprepínajte! Robíte to pre seba.

Klasický plank je super, ale doplniť ho o výpady nohou do strany ešte viac zocelí vaše ruky, zadok, brucho a naučí lepšie udržiavať rovnováhu. Do tretice vyskúšajte aj bočný plank. 

Skús tiež: Trápi vás nadváha? Je tu pre vás FAT YOGA

plank

Zdroj: Shutterstock®

Ruský twist

Ďalší cvik sa vykonáva v sede. Posaďte sa, nohy zodvihnite skrížené nahor tak, aby stehná a horná časť trupu tvorili písmeno V. Do rúk vezmite medicinbal, činku, pokojne si len len chyťte ruky dokopy a otáčajte sa z jednej strany na druhú. Pozor, pri prevádzaní cviku je potrebné zotrvať v pozícii písmena V. Ak s tým máte problém, tak cvik urobte s nohami na zemi – pätami sa opierajte o podložku.

russian twist

Zdroj: Shutterstock®

Skracovačky

Tento variant skracovačiek patrí k účinným cvikom na brucho. Vykonáva sa na podložke tak, že spodnú časť chrbta tlačíme k zemi. Kolená pokrčíme do pravého uhla, ruky s prekríženými prstami dáme za hlavu a zodvihneme trup. Následne jednu nohu vystrieme a súčasne vytáčame trup tak, že lakeť jednej ruky smeruje k opačnému (pokrčenému) kolenu.

Brucho je jednou z najproblematickejších partií tela. Pre viditeľné výsledky, teda odstránenie tuku a vytvorenie tehličiek, je najdôležitejšia pravidelnosť a pestrosť cvičenia. Cvičenie samotné však nestačí, veľmi dôležitá je aj úprava jedálnička. Pre zníženie tuku je veľmi vhodné zapojiť do tréningu aj aeróbne cvičenie. Cviky na brucho netrénujte každý deň, pretože  všetky svaly, teda aj brušné, potrebujú čas na regeneráciu. Ak budete vytrvalí, výsledky sa určite dostavia!

bicyklovanie

Zdroj: Shutterstock®

- Anketa

AKÝ DRUH CVIČENIA PREFERUJETE?

Odpovedalo 81 ľudí  

Cvičím pravidelne vonku - na čerstvom vzduchu
16%
Milujem skupinové cvičenie, na ktoré nedám dopustiť
11%
Občas si zacvičím doma pred telkou
60%
Necvičím, pretože to vôbec nepotrebujem
5%
Nevidím žiaden zmysel cvičenia - páčim sa sam/a sebe
7%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 09.06.18 15:45

ĽŠ
karma
100.00

Účinné a nenáročné!

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 10.06.18 06:32

MR
karma
109.00

zvyknem si zacvičiť s aplikáciou v tel. a presne sú tam tieto odporúčané cviky..

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 10.06.18 08:45

karma
110.00

Mám rada takýto druh cvičenia,časovo nenáročné a účinné,mám to odskúšané...

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.06.18 19:34

JK
karma
100.00

Cvičím doma každý deň aspoň10 minút

 • 0
Odpovedať

Jana Kim Gughova 26.06.18 11:31

karma
100.00

ja taktiez.

 • 0
Odpovedať

Andrea Petrušková 22.06.18 16:52

AP
karma
104.00

Práve takýto typ cvičenia mi vyhovuje

 • 0
Odpovedať

Lenka Čajová 05.11.18 10:01

karma
97.00

Super to vyskúšam :)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní