Štvornohý liek: Povieme ti, prečo mať psa a čo to s tebou urobí ​

Štvornohý liek: Povieme ti, prečo mať psa a čo to s tebou urobí ​

Máte doma psíka? Okrem toho, že toto chlpaté zvieratko rozdáva lásku a radosť členom domácnosti, znamená v skutočnosti oveľa viac, a to aj pre vaše zdravie. Možno sme vás práve zastihli v životnom období, kedy vás vaše ratolesti neúnavne presviedčajú o tom, aby ste si psa zaobstarali alebo sa s touto myšlienkou pohrávate vy samy či s partnerom... V každom prípade vám bude článok o tom, prečo mať psa a aké výhody vám to prinesie, nápomocný a pomôže vám v neľahkom rozhodovacom procese.

Vyskúšaj rady: Dámy, pozor - kvasinková mykóza útočí! Ako sa jej ubrániť?

aké má pes výhody

Zdroj: Shutterstock®

Prechádzky sú prospešné ​

Hneď prvou výhodou vlastnenia štvornohého chlpáča je pohyb, ktorý psík nevyhnutne potrebuje. A verte či nie, prospeje aj vám. Na každodennej prechádzke s miláčikom totiž dosiahnete jednoducho svoje krokové ciele, ktoré by sa mali pohybovať minimálne v okolí číslice 10-tisíc denne. Verte, že so psíkom to nebude žiadny problém. Benefitovať budú vaše kĺby, čo dokazujú aj prieskumy, ktoré hovoria, že psíčkari sú o 33 percent menej náchylní na problémy s kĺbmi, ako tí, čo psíkov nevlastnia. Neustála fyzická aktivita sa prejaví aj na vašom srdci. S pohybom klesá aj pravdepodobnosť kardiovaskulárneho ochorenia a s tým je spojený aj zdravý cholesterol či napríklad rýchlejšie zhadzovanie prebytočnej váhy.

Terapeut na zapískanie ​

Mnoho ľudí má psychické problémy, ako sú úzkostné stavy, ktoré stále častejšie a častejšie vyúsťujú do depresií či iných chorôb. Našťastie sa ukázalo, že aj s týmito zákernými hrátkami s mysľou môžu psíky pomôcť a to celkom efektívne. Pritom nepotrebujete nič iné, len aby vám psík dennodenne preukazoval svoju náklonnosť a to je predsa všetko, čo psy robia. Vy prídete z práce v stresovom a depresívnom rozpoložení a váš psík pred vami zakrúti chvostíkom a dá vám najavo, že sa teší, že vás konečne po dlhom dni vidí. Nie nadarmo sa zvieratká využívajú pri rôznych ochoreniach ako terapia, no nie?

pes proti astme

Zdroj: Shutterstock®

Terč na alergie aj samotu ​

Zatiaľ čo v minulosti sa zvieracím chlpom pripisovali skôr účinky, vyvolávajúce alergie, dnes je všetko inak. Ukázalo sa, že deti, žijúce v jednej domácnosti so psom, boli oveľa menej náchylné na alergie či dokonca astmu. Zvieracie chlpy majú pozitívny účinok aj na imunitný systém dospelých.

Psíky sú navyše neskutočne dobrá spoločnosť a preto sú dobrým štítom proti samote. Zvieratko sa naozaj odporúča zaobstarať najmä ľuďom, ktorí už nikoho nemajú alebo jednoducho žijú sami. Nielenže sa nebudú cítiť opustení, no ukázalo sa, že to môže mať vplyv aj na dĺžku života. To sa oplatí skúsiť, no nie?

Bude sa ti páčiť: Nestíhaš schudnúť? Skús tieto 4 tipy na rýchle chudnutie!

- Anketa

MÁTE DOMA PSÍKA?

Odpovedalo 162 ľudí  

Jasné a nie jedného.
11%
Áno, jedného máme.
45%
Nie, nemám ale chcela by som.
42%
Nemám ani by som nechcela.
2%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Ľubica Šťastná 27.08.18 06:53

ĽŠ
karma
100.00

Psíka máme a je nielen skvelý terapeut...

  • 1
Odpovedať

Marie Gutmannová 05.09.18 21:33

MG
karma
104.00

Psík je ozaj dar. Aj auru majú zaujímavú, to nemám z vlastnej hlavy :) čítala som.

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní