Nočné mory manikérok: Čo ich najviac pohoršuje na klientkach?

Nočné mory manikérok: Čo ich najviac pohoršuje na klientkach?
  • 30.08.2022
  • Michaela Kožáková

S príchodom leta sme aj my akosi viac začali dbať o svoj zovňajšok. Vysoké teploty nás doslova vyzliekajú do pohodlných sukien a módnych crop topov. To, čo v zime zostáva zakryté pod vrstvami oblečenia, v lete rady ukazujeme svetu. Nový účes, solárium, dokonalá depilácia – dokonca i návšteva u manikérky sa stáva pravidelnou udalosťou. 

Šikovné manikérky (nechtárky) niekedy strávia hodiny, aby vyhoveli našim predstavám a požiadavkám. Možno nie vždy je výsledok taký, aký sme očakávali alebo nie sme celkom spokojné s ich prácou. Príliš nakrátko ostrihané nechty, zlé vytvarovanie, bledá farba namiesto tmavšej – zamysleli ste sa niekedy nad tým, že možno to nie sme len my, kto má výhrady? Aj manikérkam zopár vecí na ich klientkach prekáža. A my si to veľakrát ani neuvedomujeme. Čo ich najviac vytáča?

Neprehliadni: Obočie ako zo zlého sna, týmto ženám nie je čo závidieť

Nechty ako dôkaz

Vaša manikérka nemusí, a určite ani nechce vedieť, čo ste robili alebo jedli včera či pár dní dozadu. Nezaujíma ju, že ste si kúpili muškáty a zasadili ich do nových kvetináčov, ktoré ste zohnali za pár drobných na trhu. Je jej úplne jedlo, že ste robili lečo z prezretých paradajok alebo že ste odkôstkovávali čerešne vášmu vnúčikovi. 

Nenoste jej dôkazový materiál vo forme špiny za nechtami. Veď predsa, keď sa chystáte k zubárovi, tak si pred tým vyčistíte zuby a nečakáte, že vytiahne zo zásuvky kefku a pastu a vyčistí vám ich on. Jednoducho si dôkladne umyte ruky a očistite nechty predtým, ako sa dostavíte ku svojej manikérke. 

Meškanie

Stáva sa to i tým najlepším z nás. Niekedy nestíhame, stojíme v zápche alebo zabudneme na čas a meškáme na úpravu nechtov. Ak sa to náhodou stane aj vám, vytočte číslo vašej manikérky a vopred ju upozornite na to, že prídete o pár minút neskôr. Pri pravidelnom meškaní by ste mali vašej manikérke kúpiť aspoň čokoládu.

Pozri aj: Transparentná očná linka: Minimalistický letný trend, ktorý si podmaní aj teba

Výber farby laku

Vybrať si ten pravý odtieň pre vaše nechty je pri veľkej palete farieb naozaj ťažké. Najmä, keď sa rozhodujete medzi bledoružovou a jasnou ružovou. Nabudúce to však urobte takto: nezízajte 15 minút na dva odtiene, vezmite ich do ruky, prirovnajte si ich a rozhodujte sa medzitým, ako vám manikérka ostrihá a vytvaruje nechty. Ak sa už rozhodnete pre určitú farbu, prosím vás, v strede procesu nezačnite ľutovať, že ste si mali vybrať tú druhú.

Kožtička okolo nechtov

Mnohí z nás si obhrýzajú nechty. Je to zlozvyk, ktorého nie je ľahké zbaviť sa. Ďalšou vecou, ktorú manikérky neznášajú je obhryzená a ohlodaná kožtička okolo nechtov. Vyberte sa radšej do drogérie a zakúpte si kliešte alebo tekutý odstraňovač kožtičky. Určite nepoužívajte zuby. Mohli by vám vzniknúť nepríjemné zádery a zápaly. Natrhnutá kožtička, ktorá zasahuje až do nechtov, okrem toho vyzerá zanedbane. Najlepšou voľbou je asi nechať to na profesionála. 

Desiata

Možno ste sa nestihli najesť alebo vás zrovna chytil hrozný hlad pred schôdzkou u manikérky. Nenoste si však k nej jedlo. Káva alebo nápoj je v poriadku. Pri jedení používate ruky, ktoré sa môžu zašpiniť. Vôňa jedla nemusí byť tiež veľmi príjemná ani ostatným klientkam. 

Slušné vychovanie

Nezabúdajte poďakovať vašej manikérke, používajte slovo prosím a tiež s ňou komunikujte. Ak sa vám niečo nepáči, povedzte jej to. Nie že budete namiesto toho urazené, nezdvorilé a nahnevané. Nehrajte sa celý čas s telefónom, neodpisujte na maily, pretože môžete ľahko zničiť vašu čerstvo urobenú manikúru. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Katarína Konečná 30.08.22 08:47

KK
karma
105.00

Mala som zamestnanie, kde som každý deň musela komunikovať s klientami a bolo to niekedy veľmi únavné, Manikérky, kozmetičky aj kaderníčky prídu ešte do bližšieho kontaktu s klientkami, takže verím, že to majú niekedy veľmi ťažké. Držím im palce, aby mali iba príjemné a milé klientky :)

  • 2
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní