Domáca párty či oslava: Na čo myslieť a čo určite nezabudnúť?!

Domáca párty či oslava: Na čo myslieť a čo určite nezabudnúť?!
  • 21.03.2013
  • Aďa Knies

Poznáte to – chaotické ráno, v práci stres a zhon. Vy sa ponáhľate z práce, aby ste pripravili niečo pod zub svojim známym. Je piatok, takže sa všetci ponáhľajú čo najrýchlejšie domov. Pred príchodom domov by ste mali ešte rýchlo skočiť niečo nakúpiť. Neviete čo si oblečiete a v obývačke sa povaľujú noviny a detské hračky. Prinášame Vám zopár rád, ako prežiť túto piatkovú či sobotnú párty či oslavu.

Odporúčame: Metalické módne trendy: Neboj sa ich, podľahli im aj celebrity!

príprava párty

Zdroj: Shutterstock®

Čo treba vopred pripraviť a vybaviť?

Základom je vopred si pripraviť aspoň časť z naplánovaného večera. Začnite už v pondelok a budete všetko stíhať bez stresov. Zoznam vecí, ktoré by ste chceli vybaviť, nie je určite na škodu. Mal by obsahovať základné činnosti, ktoré musíte určite stihnúť a činnosti, ktoré nie sú až tak dôležité.

Ako napríklad:
- oprať, vyžehliť a odložiť prádlo,
- umyť WC a kúpeľňu,
- povysávať a utrieť prach v celom byte
- naleštiť všetky zrkadlá,
- umyť riad a vyhodiť z chladničky všetko, čo nie je čerstvé,
- navštíviť obchod a vymyslieť menu pre hostí.

Toto je zoznam zopár vecí, ktoré sú pravdepodobne najdôležitejšie. Už od pondelka môžete prať prádlo. V utorok ho napríklad vyžehlite a v stredu si ho odložte do skríň. S poriadkom v kúpeľni a WC môžete začať rovnako v priebehu týždňa. Naopak vysávanie, utieranie prachu a mopovanie si zvoľte ku koncu pracovného týždňa. Prach sa rozvíri a neostane vám vôňa čisto uprataného obydlia.

domáca oslava

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite pripraviť aj seba!

Celkom by sme zabudli na oblečenie. Pred príchodom hostí si dajte rýchlu sprchu na prebratie. Voňavá a upravená hostiteľka je dobrá hostiteľka. Oblečte si niečo, v čom sa cítite naozaj pohodlne. Netreba to preháňať. Avšak ani tepláky nie sú to pravé orechové. Teda, pokiaľ sa nejedná o papučový večer. Pohodlné nohavice, roztomilé ponožky, plus košeľa alebo tričko, to padne vhod. Trochu make-upu a upravené vlasy tiež spravia dobrý dojem.

Pozri aj: Jednoduchý recept na syrové pagáčiky: Chutnejšie si ešte nejedla!

občerstvenie na párty

Zdroj: Shutterstock®

A čo občerstvenie?

Hostí privítajte misou plnou syrov a zeleniny. Nezabudnite na to, aby bolo všetko čerstvé! Platí tu pravidlo, čím dlhšie necháte hostí čakať, tým viac sa budú tešiť na menu vytvorené vami. Skúste si krasopisne vytvoriť vlastnú ponuku pomocou papiera a pera. Uvidíte prekvapenie v ich očiach. Ako keby ste boli profesionálna šéfkuchárka a čašník v jednom. Nezabudnite na polievku, hlavný chod a dezert. Pre väčších papkáčov si nechajte rezervu aj na dupľu. Vaši hostia by však nemali prísť na to, aby vás vyjedli v priebehu 20-tich minút. Takže si dobre rozmyslite, koho pozvete ku stolu. Riady uložte do umývadla alebo nahádžte do umývačky na riad.

Koľko ľudí ste k vám pozvali, 3 alebo 10-tich? Čím menej ľudí pozvete, tým menej prípravy stratíte pri vymýšľaní a príprave menu. Pri príchode hostí nemusíte vymýšľať zložité aperitívy. Červené alebo biele víno je dobrou voľbou. Hodí sa ku všetkému a aspoň si udržíte jasnú myseľ po celý večer. Tým, čo nepijú alkohol, ponúknite minerálku alebo ovocné šťavy. Prípadne spravte strik z džúsu a minerálky.

upratovanie po párty

Zdroj: Shutterstock®

Pre spríjemnenie atmosféry zapáľte sviečky. Príjemne váš byt prevoňajú a dodajú pocit domova. Ak chcete, aby hostia odchádzali od vás spokojní na 100%, musíte vymyslieť aj nejaký program. Zahrajte si Activity alebo inú spoločenskú hru. Ak je vonku príjemne, choďte na prechádzku. A ak niekto oslavuje sviatok, vyberte sa do mesta s rukou hore.

Prajeme vám príjemne strávený večer!

Odporúčame: Ako vyrobiť domáce droždie: V obchodoch ho nezoženieš, tak si ho priprav!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Helena Kravcová 21.03.13 13:41

HK
karma
100.00

Pečiem faj zákusok večer o 18 hod.začínaju party. Syrová misa je už hotová...

  • 0
Odpovedať

Lenka Brindáková 25.03.13 07:50

LB
karma
-1.00

Páááárty doma - babskú párty pláánujem po veľkej noci :-)  ďakujem za typy ;-))

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní