Hotely pre psov na Slovensku: Kde ubytovať svojich domácich miláčikov

Hotely pre psov na Slovensku: Kde ubytovať svojich domácich miláčikov
 • 11.04.2019
 • Michaela Kožáková

Máte psíka? Dovolenkové obdobie sa pomaly blíži a vás už „svrbia” päty a najradšej by ste si hneď zarezervovali aspoň tri dovolenky? Ale čo s vaším psíkom? Vaša mama má alergiu na chlpy a kamarátkine deti by vášho psa asi obliekli do šiat pre bábiky?

Nechcete svojho Bobiho stresovať cestovaním a vysokými horúčavami? Čo tak skúsiť hotel pre psov?

Neprehliadni: Na hrane zákona: Môžu hotely zakázať ubytovanie s deťmi?

Hotel pre psov Labka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: hotelprepsov.com

Hotel pre psov Labka

Hotel sa nachádza neďaleko Senca. Majitelia vedú okrem prevádzkovania tohto objektu aj výcvikovú školu všetkých plemien. Ak si priplatíte, tak sa váš psík z pobytu vráti ako vymenený. Psíky sú umiestnené po jednom vo voliérach a sú počas dňa venčení. Cena na deň so stravou sa pohybuje od 10 eur.

Pozri aj: Rastliny vhodné pre domácich miláčikov: Tieto im určite neuškodia!

hotel u Ciďka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: hotel-u-cidka.eu

Hotel u Ciďka

Toto zariadenie je umiestnené v peknom prostredí Malých Karpát pri Trnave. Psíky tu majú k dispozícii veľkú záhradu, kde sa môžu veselo vyšantiť počas celého dňa. Do voliér sa zatvárajú len na noc alebo v prípade, ak je psík neznášanlivý s ostatnými ubytovanými. Je dobré, keď psíkovi prinesiete jeho obľúbenú hračku, aby sa rýchlejšie udomácnil. Nezabudnite takisto na očkovací preukaz, potvrdenie, že psík je odčervený, krmivo a prípadne lieky, ak ich užíva. Cena závisí od počtu dní a veľkosti psa.

hotel Jelka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: hotel-macky-psi.sk

Hotel Jelka

Do tohto hotela, ktorý sa nachádza v rovnomennej obci, môžete priniesť aj svoju mačku, papagája, hlodavce či plazy. Takisto sem prineste potvrdenie o zdravotnom stave vášho zvieratka, krmivo a preukaz. Cena sa pohybuje rôzne, a to v závislosti aj od druhu zvieraťa. 

hotel Surus

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: saurus.sk

Hotel Saurus

Hotel nájdete neďaleko Žiliny. Psíky majú vlastné izby, kde sú nainštalované kamery, takže si bez problémov môžete pozrieť, čo váš psík aktuálne robí. Taktiež majú rôzne denné aktivity a spoločné priestory, kde sa im pracovníci počas pobytu venujú. 

hotel pre psov HAPPY

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: centrumprepsov.sk

Hotel pre psov HAPPY

Hotel s heslom: „U nás je každý psík Happy” sa špecializuje na pobyt bytových psíkov a mačiek v rodinnom prostredí pripomínajúcom zvieratám ich domov. Žiadne klietky ani koterce. Maznáčikovia majú vlastné izby. Veľký oplotený pozemok a spoločenské priestory určite potešia vašich miláčikov. Cena za deň sa pohybuje od 15 eur.

Hotel 4 labky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: hotel4labky.sk

Hotel 4 labky

Útulný hotel nachádzajúci sa pri Nitre zaručí vašim psíkom pokojný a bezpečný pobyt. Pre psíkov je pripravený veľký výbeh, individuálne prispôsobený program a neustály dohľad. Ceny pobytov závisia od obdobia, dĺžky pobytu a tiež od toho, či ide o bytového psíka. 

ako pripraviť psa na pobyt v hoteli

Zdroj: Shutterstock®

Ako vybrať ten správny hotel?

Najvhodnejšie a najpohodlnejšie je, samozrejme, zvoliť hotel, ktorý nie je ďaleko od vášho domova a má prijateľné ceny. Treba si však spraviť prieskum a navštíviť niekoľko takýchto zariadení. Záleží na tom, kde sa vášmu psíkovi bude páčiť a miesto by takisto malo spĺňať vaše požiadavky. Hotel musí byť čistý, bezpečný a zaistený, aby ste si domov po dovolenke nepriniesli len obojok vášho psa. 

Ako psíka pripraviť pred pobytom v hoteli?

Ak psíka „odkladáte” na dlhšiu dobu, je dobré navštíviť hotel ešte pred pobytom. Nechajte ho oňuchať si prostredie, vziať si maškrtu od pracovníka, poprechádzať sa. Môžete priniesť z domu jeho obľúbenú prikrývku a nechať ju deň v hoteli, aby nasiakla pachmi a potom ju priniesť domov. V psíkovi to navodí pozitívnu asociáciu, keď ho necháte v hoteli. Keď už psíka priveziete, nechajte mu tam obľúbenú hračku alebo vaše tričko, ktoré mu bude pripomínať domov.

- Anketa

MÁTE SKÚSENOSTI SO PSÍMI HOTELMI?

Odpovedalo 42 ľudí  

Áno
55%
Nie
45%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Ľubica Šťastná 11.04.19 07:44

ĽŠ
karma
100.00

Skúsenosť síce nemáme, no v každom prípade je super, že existuje i takáto možnosť ako zabezpečiť domáceho miláčika v prípade potreby.

 • 0
Odpovedať

Jana Dz 14.04.19 06:02

JD
karma
108.00

Ja by som odporucila v senci charon, kedze mam velke plemeno a je tam chalanisko s velkymi skusenostami, nikdy sa neobavam a pokojne mozem dovolenkovat

 • 2
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 14:58

AM
karma
-1.00

skvelé, že sú hotely aj pre mačky a iné zvieratká

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 19:31

KS
karma
133.00

Alebo jednoduchšie je ich dať k rodine alebo susedom :-)

 • 0
Odpovedať

Margaret Zimova 08.08.22 15:52

karma
106.00

Je to určite výberný nápad, no ten náš miláčik Maltezáčik by asi umrel od žiaľu bez nás. Len raz ostal u mojich rodičov na týždeň a skuvíňal im každý boží deň, preto radšej vždy cestuje s nami aj na dovolenku. Musím povedať, že je to veľký cestovateľ, absolútne bezproblémový asi aby náhodou znova neostal na prázdninách bez nás :-) Dokáže si vychutnať jak hory, tak more .... ale chápem, že cestovanie určite nie je pre každého psa to najlepšie a tí istotne psí hotel ocenia.

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 19:59

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 19:59

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:11

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 15:11

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní