Dopraj si horúci wellness aj ty! Ako na to?

Dopraj si horúci wellness aj ty! Ako na to?
  • 02.10.2013
  • Silvia Karasová

Z kalendára už na nás svieti október, čo je jasným signálom toho, že tu máme pokročilú jeseň. Tá nám priniesla nielen opadané lístie, ale na celom Slovensku aj poriadne znižovanie teplôt. Na niektorých miestach sa už dokonca môžeme postretnúť aj s mrazmi, v takých Tatrách aj so snehom. Ak ste v týchto dňoch poriadne uzimené, doprajte si poriadnu dávku horúceho wellnessu.

Odporúčame: International Photography Awards 2020: Dych berúce fotografie, ktoré vyhrali 1. miesto!

sauna

Zdroj: Shutterstock®

Ako na horúci wellness?

Sauna – v saune vás dostatočne vyhreje horúci vzduch. Vďaka spustenému procesu potenia, sa z tela následne začnú odstraňovať aj všetky škodliviny a nečistoty. Zlepší sa vám tak nielen imunita a fungovanie niektorých orgánov, ale si dodáte aj dostatok energie. Viac o saune ako zdravom relaxe pre telo aj dušu si prečítate TU.

masáž horúcimi kameňmi

Zdroj: Shutterstock®

Hot stone masáž – masáže sú vhodné v každom ročnom období. Všetkým uzimeným obzvlášť dobre padne masáž, ktorá sa vykonáva za pomoci horúcich lávových kameňov. Tie sú vám prikladané na chrbticu, prípadne na celé telo a vyhrejú všetky ubolené aj unavené svaly a kĺby. Z takejto masáže by ste sa ale rýchlo mali presunúť do teplúčka pod perinu, aby váš organizmus nezažil šok. Preto v zime po hot stone masáži utekajte pekne domov a neplánujte si už na ten čas žiadne fyzické aktivity. Jedine, ak túlenie sa k svojmu milému.

Pozri aj: Ako odstrániť pleseň v kvetináčoch izbových rastlín? Toto pomôže!

vírivka

Zdroj: Shutterstock®

Vírivka – ak sa vám podarí vyskytnúť sa na nejakom relaxačnom pobyte, či už vo wellness centre, alebo hoteli s kadejakými relaxačnými vymoženosťami, určite sa vrhnite aj do vírivky. Príjemné nič nerobenie v teplej vode a do toho masážny perličkový kúpeľ. Čo viac si môžete priať, keď vonku zúri sychravé počasie so silným vetrom?

Odporúčame: Ovocie hurmikaki ako jesenná bomba: Kedy je zrelé a čo všetko je v jeho moci?

kúpeľ

Zdroj: Shutterstock®

Horúci kúpeľ – od vírivky do vane nie je ďaleko. Dokonca ešte bližšie, keďže vírivku má doma z nás málokto, zato vaňu väčšina. Stačí ju napustiť horúcou vodou, vliať do nej obľúbené vône, soľ, či olejčeky a voňavý aromatický kúpeľ máte na svete. Vo vode strávte maximálne dvadsať minút, aby ste si nerozmočili pokožku, a rozhodne do vane nechoďte keď ste extrémne unavené. Aby vám horúci vzduch nespôsobil ešte väčšiu ospalosť a z relaxu sa nestala záchranná akcia.

deka

Zdroj: Shutterstock®

Pod dekou s horúcim nápojom – snáď najlacnejší a najjednoduchší spôsob relaxu. Aby sme mu pridali aj hodnotu wellness, zažnite aromatické sviečky, (ak máte krb, ešte lepšie), zababušte sa do vlnenej deky a popíjate horúci čaj. Z tých bylinkových vám do tela aj duše najviac tepla vnesie lipa s medom a citrónom. Ak doň vlejete aj trošku rumu, nič sa nestane. Ak máte chuť na trošku dospeláckejší nápoj, uvarte si vínko a v pokoji svojho domova relaxujte a zohrievajte sa.

Odporúčame: Čo je melatonín a aký má význam? Podpor jeho produkciu v tele!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Veronika Kulanová 14.10.13 06:35

VK
karma
-1.00

hmm....vikend priam ako stvoreny na takyto "vyletik " :D

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 18:11

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 18:11

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

Blažena Sádovská 18.01.14 17:48

BS
karma
100.00

Tak to by som si veru užila:))

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 09:45

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 09:45

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní