Vyboxujte si krásne štíhle telo s piloxingom

Vyboxujte si krásne štíhle telo s piloxingom
  • 14.01.2014
  • Cvicte .sk

Ďalším zo série skupinových cvičení, ktoré vám chceme predstaviť a aj vrelo odporúčať, je piloxing.

Netradične nazvaný šport „vymyslela“ Švédka Viveca Jensen, keď skombinovala svoje tri obľúbené športové disciplíny – pôsobila totiž ako profesionálna tanečníčka aj ako inštruktorka pilatesu a na amatérskej úrovni sa venovala boxu.

Piloxing dorazil už aj na Slovensko

Vyskúšala si ho už aj Jana Šimkovičová z portálu www.cvicte.sk. „Ide o dosť nezvyčajnú kombináciu troch cvičení – boxu, tanca a pilatesu. Box buduje výkonnosť, tanec robí cvičenie viac sexy a elegantným a pilates sa zameriava na zoštíhlenie a posilnenie všetkých svalov. To všetko v sebe zahŕňa piloxing.“

Odporúčame prečítať: Čo zaradiť do jedálnička pre krásne vlasy, pleť a nechty

cvičnie piloxing

Zdroj: Shutterstock®

Zacvičila si ho aj herečka Kirsten Dunst a herečka a speváčka Hillary Duff. Piloxing má podobu intervalového tréningu – striedajú sa pri ňom rýchle a intenzívne fázy s pomalšími, preto nielen buduje vytrvalosť, ale podporuje aj spaľovanie tukov. „Pri tomto športe sa používajú špeciálne rukavice, ktoré sú vlastne závažím. Cvičí sa naboso, aby boli výhody tohto cvičenia maximálne. Prednostne je určené ženám – zakladateľka piloxingu prízvukuje, že cvičenie dbá posilňuje aj psychickú stránku osobnosti ženy.“

Bude vás zaujímať: Zdraviu prospešné oleje, ktoré ste doteraz nepoznali - III. časť

Piloxing je naozaj vyprofilovaný tak, že zvyšuje ich celkové sebavedomie, eleganciu a aj výkonnosť. Veď žena má byť nežná, no zároveň aj nezávislá, krásna a sexi – a to je cieľ piloxingu. A aké sú jeho ďalšie výhody? Za hodinu sa pri ňom spáli neuveriteľných 800 kalórii, posilňuje a formuje svaly, prospieva kardiovaskulárnemu systému, buduje vytrvalosť, flexibilitu, mobilitu, obratnosť a pohotovosť. Piloxing sa už cvičí v mnohých mestách na Slovensku, no môžete ho vyskúšať aj doma podľa špeciálnych DVD. Úvodné lekcie je však lepšie absolvovať s inštruktorom.

Odporúčame prečítať: Cvičenie v práci? Žiadny problém!

piloxing vytvaruje telo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj článku: www.CVICTE.sk

Zdroj foto: Zdroj foto: www.libmagazine.com, www.fitneass.com 

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní