Ako vybrať pohovku pre rodinu s deťmi?

Ako vybrať pohovku pre rodinu s deťmi?

Pohovka si vyslúžila status jedného z najpopulárnejších kusov nábytku našich domácností.

Tu čítame, oddychujeme, pozeráme televíziu, trávime čas s rodinou a priateľmi. Ak vyberáme pohovku pre rodinu s deťmi, estetické ideály by mali ustúpiť pohodliu a praktickým potrebám rodiny. Chceli by sme vyzdvihnúť zopár kritérií, ktoré vám výber uľahčia.

Pohovka, ktorú ľahko vyčistíme

Pri výbere prvej spoločnej pohovky zvyknú zaujať dizajnovo atraktívne modely. Situácia sa však mení s príchodom detí. Prvoradým kritériom sa zrazu stáva vyhotovenie z materiálu, ktorý sa dá ľahko umývať. Ak máte doma malé deti, odporúčame vám siahnuť po pohovkách s odnímateľnými poťahmi. Sú praktické, pretože ich môžete prať v práčke, prípadne dať do čistiarne. „Tým, ktorí sa nechcú vzdať elegantného dizajnu, odporúčame pohovky z ekokože. Na odstránenie menších škvŕn nepotrebujete chemické prostriedky, postačí mäkká handrička navlhčená vo vode, prípadne v slabom roztoku mydla s neutrálnym pH,“ radí Ing. Miroslava Lajčinová zo spoločnosti Tempo Kondela nábytok. V ekokoži nájdete napríklad súpravu Maxvel.

Odporúčame prečítať:  Slaďte zdravšie – datľovým sirupom

Ako vybrať pohovku pre rodinu s deťmi?

Zdroj: Shutterstock®

Kamuflácia drobných nečistôt

Keďže je nepredstaviteľné prať poťahy každý deň, je dôležité, aby drobné škvrny pôsobili na vašej pohovke nenápadne. Radíme vám, aby ste sa nenechali zlákať krásnou bielou, ak ju už po prvom týždni nechcete prikryť starou dekou. Paradoxne, ani čierna nie je vhodná farba. Ideálne sú prskané a vzorované súpravy. Taktiež by vás mohli osloviť modely v odtieňoch hnedej, ktorá pôsobí ako chameleón a občasné škvrny s ňou ľahko splývajú. „Drobné znečistenie sedacej súpravy by sa malo odstraňovať vysávačom s kefkovým nástavcom“ hovorí pani Lajčinová z nábytkárskej spoločnosti Tempo Kondela. 

Odporúčame prečítať:  Malí vykrádači – kam sa strácajú vaše peniaze?

Ako vybrať pohovku pre rodinu s deťmi?

Zdroj: Shutterstock®

Úložný priestor nadovšetko

Deti majú, napriek svojmu veku, prekvapivo veľa vecí. Hračky, knižky, oblečenie, ktoré odkladáme pre každý prípad. A tak vás rozhodne poteší úložný priestor, ktorý vám nová pohovka poskytne. Pohovky s úložným priestorom sú veľmi praktické. Sedacia súprava Bolívia.

Odporúčame prečítať:  Koniec vylihovania, jarné upratovanie začína

Ako vybrať pohovku pre rodinu s deťmi?

Zdroj: Shutterstock®

Miesto na sedenie pre všetkých

Na záver by sme radi vyzdvihli, že pri výbere je potrebné zohľadniť počet členov domácnosti. Každý by mal mať na pohovke svoje miesto. Aj v prípade, že momentálne máte doma batoľa, treba myslieť na to, že porastie a čoskoro si bude nárokovať na svoje miesto na pohovke. Pokiaľ máte alebo plánujete mnohopočetnú rodinu, je dobré zvážiť sedaciu súpravu s kreslami alebo kombinovanú zostavu aj s taburetkami. Možno vás zaujme práve sedacia súprava Vulkano.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Soňa Krátka 15.02.16 08:07

SK
karma
113.00

sme uz velka rodina,mame asi dva roky novu velku rohovu sedacku,je bezova,material je vyborny,kvalitny,lahko sa cisti,vybrali sme si ju podla nasich predstav a kriterii,dobre sa na nej sedi aj oddychuje

  • 0
Odpovedať

18.02.16 12:01

karma
-1.00

Tá pohovka vulkano vyzerá dobre, a aj pohodlne :)

  • 0
Odpovedať

Erika Špacírová 04.03.16 20:51

karma
93.00

hlavne nech je veľká a pohodlná :)

  • 0
Odpovedať

Lenka Nováková 21.05.20 22:52

LN
karma
-1.00

Určite dobré rady. My doma máme dve deti a keď sme pred časom vyberali novú pohovku do obývačky, tak som nakoniec radšej zvolila tmavú, pretože mi bolo jasné, že na svetlé by bolo všetko okamžite vidieť. Myslím si, že som urobila dobre. Nakoniec sme ju kupovali tu a zatiaľ sme s ňou spokojní. Miesta je na nej dosť a hlavne je pohodlná.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní